Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

test 406 3,0V6


trebor

Recommended Posts

Jezdím většinou :10km silnice+10km město(popojíždky)+10km silnice...automat jsem chtěl už od 18let a nikdy pořádné auto jsem nesehnal(bál jsem se většinou předsudků-každej mě odrazoval) až teď jsem si ho koupil a jak říkám,,jednou zkusíš a nechceš jinak,,.A že to žere víc než jiné auto?Někdo to prožere u sebe někdo to proleje a prohulí a já to dávám autu,abych se já pokochal.

A když opravdu to bude hodně(moje první zima),tak mohu to hodit do plynu.(a kdo říká,že plyn má jítdo trouby tak proč se peče elektřinou a proč se dělaj hybridi)

a rázem km nebude 3,3kč ale cca do2kč/km

,,ale psal jsem prostě že je to luxus a odjakživa se luxus musí zaplatit ;),,

[upravil dne 14.12.2010 09:58 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

John_Ice: ty mas jeste ten 4 stupnovy automat nebo uz 6 stupnovy ? Jinak prijde mi ze ten automat drzi otacky hodne nizko... treba i kolem 1200 otacek kdyz drzim plyn ve stejne pozici... Neni to malo ? Co vim tak s benzinem by se melo jezdit kolem 2 tis otacek ne ?

a druha otazka je pro lidi s 3.0 V6 - prijde mi, ze se to zahriva pomalu jak dyzl :-/ u dvoulitru kdyz jsem nastartoval otevrel si vrata a vyjel z garaze, tak uz to zacalo pomalinku hrat... Ale tady to trva o dost dyl... Je to tim, ze je ten motor proste vetsi a trva to dele nez se zahreje ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám jen 4st a ještě takovou,že se nemůže vyměnit filtr(je vevnitř).Když to šolicháš tak to ty otáčky jsou opravdu nízké(teda u mě nevím co 3litr ale asi taky jak píšeš) Při 50km/h 2000ot/1min a přeřadí na těch 1200 a u 70km/h to samé....ale jakmile jedu normálně tak to řadí kolem 2500-3000.a když ,,nenormálně,, tak to skáče kolem 4000.No a konečně když dám ,, S ,, tak mi to jde do červena. Řadí mi to tak jak má(podle brožury). Tak to neřeším jestli je to nízké či nikoliv.

ty tam máš ještě 3-2-1 to je že když to tam dáš tak ti to bude řadit tolik kvaltů.takže třeba na 1 můžeš něco tahat a ono ti to jede jenom na 1(ale to možná už víš)

Jo a tu vločku nepodceňuj je opravdu dobrá v tomhle počasí (sníh)na rozjezdy...nešlo mi to pořádně rozjed a až jsem si uvědomil,že bych mohl ten čudlík použít a ono to šlo lépe při rozjezdu...ale to si vyzkoušej;)

[upravil dne 14.12.2010 12:10 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo to mi rikal hned ten prodejce v Ackach at dam levou nohu do pryc :D Ja uz driv automat ridil ... takze mi to moc problemy nedelalo... A co si budem povidat... zvyknout se na to da velmi LEHKO ;)

Jinak vlocku jsem si uz taky vyzkousel.. funguje to perfektne :)

Jeste ohledne toho filtru... Chci nechat preventivne vymenit olej v tom automatu... on je tam i nejaky filtr? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží na typu převodovky...jedny ho maj venku a druhý vevnitř a ty se neměněj,ledaže po repasi.Jinak olej se mění podle ,,odborníků,, cca 60 000km-80 000km.Já mám nalítáno ted 114 takže to vyměním při výměně rozvodů na 120...a potom se uvidí ;)

tady mi trochu něco o tom pověděli a byli docela ochotni... http://www.prevodovka.cz/..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

John_Ice: jistě, život je otázka priorit. Jinak se k tomu budu stavět, když si koupím auto za 500tis a ročně najedu 8tis km. Jinak se k tomu stavím, když měsíčně natočím kolem 1500km, vesměs 3-10km a studený motor. To bych se nedostal na těch 3,3, ale spíš na 4,7-5Kč + než ohřeješ ten hektolitr vody, tak jenom mrzneš :D

K tomu si dokážu živě představit, jak ten motor bude vypadat za rok ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jozefsv: při stání venku? sorry, i 309ka je ohřátá rychleji (druhý extrém)... Ano, můžeš jet svižněji, abys motor rychleji ohřál, ale pak při těch trasách a popojížďkách zapomeň pod 15l/100.

Nevím proč ta narážka, nemám nic proti velkému obsahu, ale jak říkám, záleží na co...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

John_Ice: jistě, život je otázka priorit. Jinak se k tomu budu stavět, když si koupím auto za 500tis a ročně najedu 8tis km. Jinak se k tomu stavím, když měsíčně natočím kolem 1500km, vesměs 3-10km a studený motor. To bych se nedostal na těch 3,3, ale spíš na 4,7-5Kč + než ohřeješ ten hektolitr vody, tak jenom mrzneš :D

K tomu si dokážu živě představit, jak ten motor bude vypadat za rok ;)

jistě je to otázka priority...ale když si koupímauto na popojížky a ,,rodinné,,budu mít zaparkované,tak moc toho neušetřím...neříkám že neušetřím ale nebude to tolik.Něco to bude stát(pořizovací cena)+určitě nějaké opravy(malá pořizovací cena větší opravy a obráceně)a rozhodně mi to nebude žrát mín než 6l...takže ,,návratnost,,??Auto v garáži třeba za 300 000kč neježděné(za 5let ,,neprodejné,,) -spotřeba cca12l/100km a auto malé ježděné za 50 000kč spotřeba 7l(benzín) 5-6l(nafta) ale rezavé bezpečnost na 0 a podle mě nafták stále v opravě.Rozumím ti,ale myslím si,že mít pro sebe 2auta je větší luxus než mít jedno které víc žere(jedině ho nekupovat).

Mám v rodině 2auta(106-44kw) taky,ale s tím jezdí manželka jenom rachotu...já vozím děti...jasně že si ho sem tam vemu,ale tam je tak nalítáno 10 000km/rok....tady těch 15 000km.

a je jasné,že kdybych jezdil jenom po městě,tak si tode asi kupovat nebudu...tyto motory jsou stavěny hold na jízdu,to jsem už zjistil.(kolín-praha=jenom po okraj tak i nepředpisově 110km/h=7,5l a to si myslím že to za to stojí)

[upravil dne 14.12.2010 21:00 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tym dvom autam: Mam 2 :D a nemyslim si ze to je luxus, skor si myslim ze doost usetrim tak ;)

No to je relativní pojem (nevím co to znamená :D )S autem nemůžeš nikdy ušetřit. i kdyby ti to bude žráto 0,5kč/1km...to už nešetříš.Musíš auto koupit a potom utrácet,to přece není šetření. ;)

,,Ušetříš,, na autě,které si nekoupíš (že by z něčeho čerpáno a trochu pozměněno :myslim) :D

Luxus je vše co nepotřebuješ k životu a když tě auto neživí je to luxus.Člověk může jezdit autobudem či vlakem,kam koliv,ale je to otrava a s autem je to pohodlí.A za pohodlí se platí =luxus ;)

Jinak sorry,že jsem se vlastně nedržím tématu,ale je to v pokecu a tak nějak se to sklouzlo sem ;)

zakladatel jistě odpustí

[upravil dne 15.12.2010 08:27 John_Ice]

[upravil dne 15.12.2010 08:31 John_Ice]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...