Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kolik vám žere oleje??


Xplod

Recommended Posts

Čau lidi, kolik vám žerou oleje 1.8 16V? Že autí, když mu naložim krapet smrdí po oleji, jsem zjistil už dávno. Jemon sem kontroloval hladinu oleje a nic neřešil. Včera sem zjistil že už je ho potřeba dolít. Typuju 1L na 5000km. Jak jste na tom vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Xplod

Čau lidi, kolik vám žerou oleje 1.8 16V? Že autí, když mu naložim krapet smrdí po oleji, jsem zjistil už dávno. Jemon sem kontroloval hladinu oleje a nic neřešil. Včera sem zjistil že už je ho potřeba dolít. Typuju 1L na 5000km. Jak jste na tom vy?

Bud v klidu, ja jsem na tom uplne stejne jako ty, mozna i o neco hur. Dolejval jsem 2 dcl na 1000Km. Mozna i trosku vic. Podle toho, jak tomu nakladas. Kolik mas najeto?

Rozciluje me to, ale co nadelam. Kupuju vzdycky litrovku polosynt. 10W-40 ESSO Uniflo za 108Kc.

Jen me stve, ze to trosku kouri, kdyz se motor zahreje, tak to taky neni nejlepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) měl sem 205D a ta tekla kolem vany a víka ventylů ( měl sem zavolejovanej vjezd :) ), ale nic sem nedolejval. Pak 405TD a z tý to telko jak z .... ( vjezd byl jedna ropná skvrna :) ), tam sem dolejval tak 1L na 1000km. A konečne moje vysněná 406, nic neteče, ale olej jde vej vejfukem :(, no aspoň mi pomalejc prohnije výfuk :) (kat tam neni).
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Xplod

:) měl sem 205D a ta tekla kolem vany a víka ventylů ( měl sem zavolejovanej vjezd :) ), ale nic sem nedolejval. Pak 405TD a z tý to telko jak z .... ( vjezd byl jedna ropná skvrna :) ), tam sem dolejval tak 1L na 1000km. A konečne moje vysněná 406, nic neteče, ale olej jde vej vejfukem :(, no aspoň mi pomalejc prohnije výfuk :) (kat tam neni).

Me ten olej pujde taky nejspis vejfukem.

Hele jak to mas vyreseny s tim katem? Mas misto nej jen rouru? A co vykon? Neni to horsi? Ja mam mozna kat taky v p...

Chci menit komplet cely vyfuk, ale nevim, ma cenu kupovat univerzal kat, jestli to zere olej? Nebo tam proste misto toho jen navarit rouru? Ale co pak emise? Prej to ted vsechno foti na STK. Takze uz to nejspis nepujde zaridit ani ze znamosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Petr X

Napsán autorem Xplod

:) měl sem 205D a ta tekla kolem vany a víka ventylů ( měl sem zavolejovanej vjezd :) ), ale nic sem nedolejval. Pak 405TD a z tý to telko jak z .... ( vjezd byl jedna ropná skvrna :) ), tam sem dolejval tak 1L na 1000km. A konečne moje vysněná 406, nic neteče, ale olej jde vej vejfukem :(, no aspoň mi pomalejc prohnije výfuk :) (kat tam neni).

Me ten olej pujde taky nejspis vejfukem.

Hele jak to mas vyreseny s tim katem? Mas misto nej jen rouru? A co vykon? Neni to horsi? Ja mam mozna kat taky v p...

Chci menit komplet cely vyfuk, ale nevim, ma cenu kupovat univerzal kat, jestli to zere olej? Nebo tam proste misto toho jen navarit rouru? Ale co pak emise? Prej to ted vsechno foti na STK. Takze uz to nejspis nepujde zaridit ani ze znamosti.

Asi takhle kat tam sice je, ale vlasne neni :). Budu dávat rezonátor a novou rouru. Zatim mám jenom laděnou univerzální koncovku od Remusu a s ní šel výkon dolu. Doufám že to rezonátorem doženu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem prave nekde slysel, ze kdyz vyhodis kat pryc, tak vykon klesne, protoze je podle katu nastavenej pocitac. Jen u favorita poznas, ze vykon stoupne, kdyz kat vyhodis pryc. Fakt nevim, mozna to je blbost.

Nejhorsi je, ze kdyz koupis sportovni ladenej vyfuk, tak te vyjde levnejc nez seriovej. Ale jsem pro seriovy dily. Ten vyfuk je vypocitanej presne na to auto a nemyslim si, ze kdyz tam das nakej laďák, ze vykon stoupne. Spis si myslim, ze klesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Xplod

A jěšte s těm emisema. Chce to známi :D

Na emisich bych znamy mel, ale technicka je horsi. Mam v p... kotouce :-) a STK do brezna 05 :-(

Ale prave jsem slysel, ze se to od 1. 12. 04 vsechno foti, takze i kdyz mas znamy, tak se ti na to vykaslou, prej se to nekam posila (celej spis). :-( Nevim, co je na tom pravdy.

[Editován dne 14/12/04 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za katem uz ridici jednotka zadne cidlo jako napr.druhou lambdu nema, takze pochybuju ze by se ridila podle toho jestli tam kat je nebo ne, spis ze by ve vyfuku bez nej vznikal mensi pretlak vyfuk. plynu a to by se pak mohlo projevit nejak na vykonu ( nebudu odhadovat jestli narustem nebo ubytkem, protoze tomu nerozumim :D ) Me kat odesel loni v srpnu, rozsypal se a ty kousky tam chrastily.Po vymene, kdyz jsem za 1500 koupil na vrakaci origos jinej se mi zdalo ze auto jezdilo lip, asi byla ucpana trubka tema kouskama ( vysypaly se pak na me, kdyz jsem s katem zatrepal )

Takze asi tak bych to videl ja :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Petr X

Napsán autorem Xplod

A jěšte s těm emisema. Chce to známi :D

Na emisich bych znamy mel, ale technicka je horsi. Mam v p... kotouce :-) a STK do brezna 05 :-(

Ale prave jsem slysel, ze se to od 1. 12. 04 vsechno foti, takze i kdyz mas znamy, tak se ti na to vykaslou, prej se to nekam posila (celej spis). :-( Nevim, co je na tom pravdy.

[Editován dne 14/12/04 Petr X]

Kotouce bych doporucil vymenit co nejdriv, jestli je mas ubrzdeny na, nebo pod doporucenou tloustku, je to o zivot nejen tvuj, ale i ostatnich ucastniku silnicniho provozu

Ty odvetravaci dirky byvaji zevnitr vyrezle, takze je jen otazkou casu kdy by se ti takovy kotouc roztrhl a co by nasledovalo po tom si radsi ani nepredstavuj, nejen rozsekany trmen a zaveseni kola, ale s autem bys udelal takovej kolotoc, ze atrakce na Matejsky jsou hadr :bojim

[Editován dne 14/12/04 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám kocovej díl univerzální, tak proto asi to snížení výkonu (nepatrně). Místo katu se dává razonátor, aby nahradil ten odpor katu a následně roztočil ty výfukový plyny, který se pak urychlej a tím se zvedá výkon. Musíš mít ale volně průchozí zbytek výfuku (žádný přepážky). Možná ale taky kecám, nějak se v tom nevyznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Ferry

za katem uz ridici jednotka zadne cidlo jako napr.druhou lambdu nema, takze pochybuju ze by se ridila podle toho jestli tam kat je nebo ne, spis ze by ve vyfuku bez nej vznikal mensi pretlak vyfuk. plynu a to by se pak mohlo projevit nejak na vykonu ( nebudu odhadovat jestli narustem nebo ubytkem, protoze tomu nerozumim :D ) Me kat odesel loni v srpnu, rozsypal se a ty kousky tam chrastily.Po vymene, kdyz jsem za 1500 koupil na vrakaci origos jinej se mi zdalo ze auto jezdilo lip, asi byla ucpana trubka tema kouskama ( vysypaly se pak na me, kdyz jsem s katem zatrepal )

Takze asi tak bych to videl ja :)

Jojo, asi na tom neco bude :D

Tak ja nevim, co byste doporucili?

1) koupit za 3tis. novej univerzal kat

2) nebo z vrakace original kat - nabizeli mi za 2-3 tis.

3) nebo ho vyhodit uplne pryc

Jde o to, aby ten kat z vrakace nebyl hned nebo casem taky KO.

Nene, kotouce jeste tak strasny nejsou, mam je jen na predku, kola na suchym asfaltu do smyku jdou (nemam ABS). Ale bude potreba ty brzdy udelat.

Proste uz jenom brzdy a vejfuk a je to v POHO :-))

[Editován dne 14/12/04 Petr X]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Xplod

Já mám kocovej díl univerzální, tak proto asi to snížení výkonu (nepatrně). Místo katu se dává razonátor, aby nahradil ten odpor katu a následně roztočil ty výfukový plyny, který se pak urychlej a tím se zvedá výkon. Musíš mít ale volně průchozí zbytek výfuku (žádný přepážky). Možná ale taky kecám, nějak se v tom nevyznám.

Ja to taky nechapu, vzdycky nekde neco slysim, tak se snazim bejt chytrej a sirim to dal, pak zase jinde slysim uplne neco jinyho ... tak v tom mam bordel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...