Petr605 Odesláno 12. prosinec 2004 Odesláno 12. prosinec 2004 Halelujá!!!!!!! Obrátil jsem Fusiona na svou víru! Ta šedivá široká šipka zezadu dopředu se nazývá akustický zkrat. Proto se dávají repra do beden, aby se oddělil akustický tlak vepředu (ten, který chceme poslouchat) od akustického tlaku vzadu (který nás nezajímá a je opačný a který se tlumí tlumicím materiálem uvnitř bedny) Ono je to ještě složitější, ale když člověk zná jenom základní principy, tak mu musí bejt jasný, co je k něčemu a co je úplná kravina. A? žije hifi tuzing!! A svatá pravda je to, o těch výrobcích a firmách montujících takové zhovadilosti.Ty se smějou nejvíc... Citovat
mk405 Odesláno 15. prosinec 2004 Odesláno 15. prosinec 2004 trošku si repnu :D:D jak dle vaší terie může hrát tohle: http://www.macaudio.cz/sub/quattrodrive_425.html nejspíš vůbec:D:D:D:D:D:D:D:D mk:papa p.s.: je to od výrobce, žádnej tuzing [Editován dne 15/12/04 mk405] Citovat
Fusion Odesláno 15. prosinec 2004 Odesláno 15. prosinec 2004 to funguje na principu nějakýho Push Pull Bandpass, což je zas úplně něco jinýho. Něvím o tom nic, nehledal sem to nějak hloběji ale princip odvádění \"zbytkovýho\" zvuku je stejnej. Všimni si akustickýho pohlcovače (tlumiče) na stěnách. To není jen tak nějaká pěkná výplň... Citovat
Petr605 Odesláno 15. prosinec 2004 Odesláno 15. prosinec 2004 Celá ta bedna z toho odkazu je naladěná na nějakou frekvenci, celý ten systém se pak chová jako filtr (pásmová propus?). To funguje. To je něco jinýho, než ty zhovadilosti z těch fotek tady... Citovat
mk405 Odesláno 16. prosinec 2004 Odesláno 16. prosinec 2004 o.k. já jen že ty repra jsou proti sobě, takže asi musí jít zapojit jeden obráceně, at´ mi nikdo neříká že ty dvě repra mlátí proti sobě. Ale atˇuž se tu nehádáme, někomu prostě vyhovuje zvuk a někomu tlak, takže repro cívkou ven hraje taky (tlak). Osobně mám free-air (žádnej řev a drnčení) a jsem spokojenej.mk:papa [Editován dne 16/12/04 mk405] Citovat
Fusion Odesláno 16. prosinec 2004 Odesláno 16. prosinec 2004 Napsán autorem mk405 Ale atˇuž se tu nehádáme, někomu prostě vyhovuje zvuk a někomu tlak, takže repro cívkou ven hraje taky (tlak). Osobně mám free-air (žádnej řev a drnčení) a jsem spokojenej.mk:papa [Editován dne 16/12/04 mk405] Cívkou ven to hraje samozřejmě taky, ale posloucháš \"odpad\"... Citovat
Petr605 Odesláno 16. prosinec 2004 Odesláno 16. prosinec 2004 Ty repra jsou zapojený v protifázi. To znamená, že při stejným signálu zapojeným k téhle věci jde jednomu repru membrána ven a druhému dovnitř. Mezi těmi membránami je tlak konstantní. V téhle věci jde jenom o to, aby to dunělo. Je to DUC-DUC bedna. Citovat
Tazman Odesláno 17. prosinec 2004 Autor Odesláno 17. prosinec 2004 Napsán autorem Petr605 Jsem připraven na další slovní přetřelku.:D:D Fusion: Reproduktor vyzařuje akustické vlny. Trochu jsi mě zklamal. Zajímalo by mě co mu dělají okna když ten flašinet zpuistí Citovat
Petr605 Odesláno 21. prosinec 2004 Odesláno 21. prosinec 2004 Vidíš, to mě nenapadlo. To by mohlo bejt zajímavý... Protože rachotu (nic jinýho to vyloudit nemůže) to nadělá asi dost. Citovat
Operator Odesláno 22. prosinec 2004 Odesláno 22. prosinec 2004 Napsán autorem Tazman Napsán autorem Petr605 Jsem připraven na další slovní přetřelku.:D:D Fusion: Reproduktor vyzařuje akustické vlny. Trochu jsi mě zklamal. Zajímalo by mě co mu dělají okna když ten flašinet zpuistí U Vita se ty zadní okna vyklápí lehce ven, takže mu asi musej lítat jak plácačky. Ale je to moc hezký! Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.