Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Převodovka (technicky dotaz)

sweetyboy

Recommended Posts

lidicky hledal jsem nejake tema kde by to bylo presne vysvetlene ale nic jsem nenasel.

zajimalo by mne jak se pozna ze odesla nebo ze odchazi prevodovka na vozidle a co se vsechno na ni pokazi.a jak je to s nakladnosti opravy a co se vsechno meni. kdyz koukam na eshopy tak u prevodovek je nabizena jen spojka,setrvak. daji se vubec takove dily sehnat?dekuji:super

trochu to motáš:)--spojka je samostatný díl a nemá s převodovkou nic...

poruchy převodovky jsou špatné řazení rychl. stupnů (většinou synchrony nebo vadné seřízení táhel nebo lanek řazení), hlučnost převodovky (ložiska,nebo mechanické poškození), problémy při jízdě v zatáčkách (diferenciál--zase ložiska nebo mechanické poškození jako ulámané zuby atd.).

vešchny díly převodovky se normálně prodávají v pežotu

opravit převodovku je poměrně nákladné,protože náhr. díly do ní jsou dost drahé, další je nutnost při skládání převodovky použít různé přesné přípravky atd.,které má většinou jen autorizák...

jo asi mas pravdu s tim pletenim :D

mne prave obcas nejdou zaradit rychlostni stupne ale je to vetsinou jen na miste..zatim se to nevyskytuje moc casto...dela mi to zpatecka,obcas jednicka,dvojka a jednou i petka...ja mam v prdeli setrvak takze se ho chystam menit i se sppjkou ale nevim jestli to vyresi muj problem nebo ne s tim razenim..po opetovnem vyslapnuti spojky nebo po zadani ctyrky uz tam zase vsechny rychlosti dam..nevim cim to teda mam:myslim

může to být tou spojkou--po zařazení čtyřky zastavíš hřídel a pak jde řadit dobře--asi ti nevypíná dobře spojka, jen ti musím říct, že u hydro ovládání to není až tak zvláštní,většinou už propouští spodní váleček spojky a samotná spojka si pak dělá co chce--dá se to zjistit tak,že při zařazené jedničce stojíš na pedálu spojky, když se auto po chvíli začne samo rozjíždět, je váleček v pipi:)