Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Slabý kompresní tlak v prvním válci

ThorR

Recommended Posts

Zapomnel jsem dodat ze mi auto zere hodne olej... Vykon mi prijde ok. Obcas to v zime vyhodi antipollution fault. Lambda za katem mela podle diag. spatne hodnoty, tak jsem ji zkusil vymenit a ted mi prijde ze motor drzi lip otacky a klesla mi spotreba, nicmene problem s vynechavanim valce zustava. Dal jsem taky ted misto 5w-40 oleje 10w-40 Total a spotreba oleje uz neni tak strasna kazdopadne si myslim ze je furt velka. Diagnostika - pise neco jako \"zavada na 3 valci\" Menil jsem snad vsechno mozne, vstriky,rampu,map senzor,cidlo teploty,snimac otacek... atd atd.

Pastorek: tak to vypada na ty pistni krouzky ze ? :grr

Na kolik tak vyjde oprava? respektive kdyz by mi to meli jen zkontrolovat? to se musi sundat hlava? Takze nove tesneni atd?

Na kontrolu stačí opakovane zmerať kompresné tlaky. Prvý krát \"ma sucho\" a pred opakovaním meraním vstreknúť do valca olej. Ak pri druhom meraní bude tlak výrazne lepší tak je to krúžkami.

Teoreticky by to mohli byť i netesné ventily ale to by bolo počiť i na zvuku. Hlavne výfukový sa prejavuje akoby tlieskanim.

Na opravu musí ísť dolu hlava i vaňa motora. Napíš SZ členovi durko, jemu sme menili krúžky teraz v lete, povie ti cenu dielov.