Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba na ESP 406coupe V6 01


Chepp

Recommended Posts

Tak bych chtel oslovit vsechno co tomu rozumi vice nez ja, tzn valna vetsina.

Jak je jiz znamo na coupe mi nefunguje ESP.

Jak to vypada?:

1. Nastartuju rozblika se tlacitko ESP

2. NA PPC mi to napise ABS Fault

3. NA PPC mit onapise ze ASR/ESP not function

4. na poalubvce sviti kontrolka ESP a ABS

5. po rozjezdu zhasne ABS

6. na PPC stale blikaji kontrolky vyse zminovane a

blika tlacitko.

7. ABS normalne funguje.

Takze jenom v letu mi cidla zkontrolovaly, odpory byly Ok.

Takze ma otazka zni, spise co vsechno funguje na okruhu ESP resp. co by se mohlo rozbyti popr. vymenit. Muzou to delat nejaky kabely?

Protoze na PP2000 ridico jednotka neukazuje zadnou chybu coz je zvlastni.

TAkze je tam neco co by nemohla zaregistrovat RJ ? nebo jinak prez co bezi ESP ma vlastni RJ nebo je to v jedne krabicce?

Je tam neco co bych mohl promerit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mna sa tato chyba (ESP/ABS) objavi raz za cas (raz za pol roka), zrejme nejake cidlo obcas zblbne. Po 2-3 nastartovaniach sama zmizne.

Vzdy je doprevadzana aj hlaskou antipollutiona fault.

Raz sa mi podarilo to napichnut vtedy na diagnostiku (ELM 327) a ta ukazovala len nejake blbiny co nemali nic spolocne s normalnymi chybami. Takze to bude len asi nejaka haluz...aspon u mna.

Tato chyba nikdy nic nemala s tymi mojimi katalyzatormi, tie sa ukazovali zvlast a s inym popisom na diagnostike.

Ale toto bola skor reakcia na checheta, Cheppovi s tymto asi prilis nepomozem. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já t tady někde řeším v samostatném vlákně. Už delší dobu mě to ESP/ASR prudí, sice funguje, ale řekl bych, že divně. A nikdo mi s tím taky nedokáže pomoict. Diagnostika zatím nikdy nic neukázala. Bude asi blbnout některý ze členů (gyroskop, snímač volantu, řídící jednotka) nebo může být někde blbej kontakt.. ? POhledej to moje vlákno.

Už jsem ho našel: http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=67555&page=1#pid946967

[upravil dne 24/7/10 kupák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdar chlapi, mám problém - přišly mrazy a přestalo mi fungovat ESP. Najednou za jízdy píplo a od té doby svítí, knoflík bliká a nefunguje. Dřív se mi to občas takhle v zimě stávalo, ale jen občas, píplo svítilo, chcípnul jsem auto, pak znovu nmastartoval a zhaslo to. Teď už to svítí 3 dny. Asi tou zimou. Univerzál dia nic nenačetla. Kde by mohl být problém? ABS funguje normálně, takže čidla asi ne. Nebo nevíte někdo o PLANETu v okolí Chrudimi? Díkec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo, já vím, ale do Phy mi to poslední dobou moc nevychází, navíc teď musím hlídkovat doma, páč manželka čeká, že bude co nevidět rodit, doktor řekl, že to může být zítra, nebo za čtrnáct dní, ale už nám to říká měsíc.. :) Navíc ona když t azávada přejde a kontrolka zhasne, tak o tom pak není v paměti žádnej záznam. Aspoň jsme ho už dvakrát hledali s PP205 a nic jsme nenašli?:myslim

DAnčák, ty máš planeta? To bysme se mohli domluvit, že bych zajel, kdyby to pořád svítilo. Ale musím až po porodu, páč do té doby musím být pořád v \"dojezdové vzdálenosti\". :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdar chlapi,

tak v první řadě hlásím, že klub má novou potenciální členku, jmenuje se Štěpánka a narodila se 8.2.2012 v 18.00. A jelikož je naše první,nedikážeme se od ní ani na chvilku utrhnout. :)

No, ale k věci, s Dančákem jsme načetli, že mám chybbu na snímači polohy volantu. Jaká je pravděpodobnost, že se to dá opravit bez výměny? Jak dostupnej je případně ten díl? Já vím, že se to tu dost často řešilo, ale z důvodu shora uvedeného nemám nějak čas hledat. Tak se omlouvám a prosím o radu.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, jestli tě můžu poprosit, vlož to sem ty, já nevím, jak bych se stím popral. :) Já jsem trochu IT antitalent. Máš k vložení mé výslovné svolení. :D

Jestli můžu někoho poprosit: já nemůžu v serviceboxu zaboha otevřít položku ABS/ASR/ESP, můžete mi někdo poradit, viz nebo můžete sem někdo vložit obrázky ze service boxu, jak ten zatracenej snímač polohy volantu vypadá, s čím je spojenej, jak se mění a kolik stojí? Já se snažil, ale fakt nevím, co s tou výpočetní technikou ... :mad:

Omlouvám se, až teď jsem si otevřel mail od Dančáka a vidím, že mi to tam dal. Ale kdyby někdo věděl radu, co s těma \"oknama\" byl bych moc vděčen. :)

[upravil dne 19/2/12 20:50 od kupák]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...