Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407sw 2,2i 116 Kw "Mazlik" ("Prins VSi LPG" ) ... ,,coupe s velkým kufrem,,


John_Ice

Recommended Posts

Tak to auto si ze mě dělá srandu. Asi si se mnou hraje nebo chce si hrát. Ten zvuk z ničeho nic ustal=podle mě to buď je před smrtí jako nemocný člověk, co se náhle uzdraví a během pár hodin skoná a nebo prostě nevím. Ale jelikož jsem se soustředil na zvuk, jak to klape, rachotí nebo tak, tak jsem si nevšiml, že mi přestalo auto vydávat při rozjezdu lupnutí. To je opravdu divné...cca 50 000km mě zlobilo prostě divnej zvuk při rozjezdu (pomalu vše jsem povyměnil=čepy,sttabilizační tyčky,silonbloky ard a stejně nic), jako když je v čudu čep nebo tak něco, ale stávalo se to jen při rozjezdu a hlavně trochu couvnutí a rozjezd a velké LUP. A teď vůbec nic. Že by se auto opravdu uzdravilo před svojí smrtí? Nojo už má 11 let a 207 000km... bojím bojím. uvidím časem.

 

Jinak mě teď čeká výměna předních kotoučů a s tím i destiček.

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

takže je to tu. Motor před smrtí,fouká jako kompresor (sundávám víčko a div mi neulítne)... ach jo. Vypadá to na spodek...,ale nejsem bystrozraký.Ted nastává rozhodnutí nechat ho rozebrat a nebo sehnat ,,nesehnatelný,, motor 3FZ (116)kw.

Ale je tu další otázka automat má verzi 3FZa manual 3FZH... takže typ stejný veze rozdílná je to problém?

přivítal bych na koho bych se měl obrátit ohledně sehnání toho to motoru.

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ode mě bohužel ne moudro, jen Tě - jsa majitel stejného nebo minimálně velmi podobného auta&motoru - polituji :(  Tak snad bude mít pp205 dobré zprávy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no když to bude motor, tak jsem v prdeli, protože to je ještě automat a on se liší, tím posledním písmenem a co říkal pp205, nejsou, že holej motor kupoval někde v polsku a peníze to teda stálo.

Jestli to bude opravdu tak zlé, tak se asi opravdu vykašlu na tuhle značku. Mám asi na to smolíka, možná to jsou normální opravy co se mě týkají, jelikož si ty auta nechávám dlouho a sami mají něco nalítáno, 407 měla nejméně nalítáno ale nejvíce ,,průserů,, za nesmyslné peníze. A to mě bude čekat i ten výfuk, jestli se to opraví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo a má to cenu? Katák u mého má nalítáno 100 000km, takže co já vím do kdy bude ještě ok,potom tam je další kus, ten vypadá zvenčí dobrej, ale do vnitřku nevidím a výfuk jde do hajzlu právě zevnitř no a koncák to je bez komnetáře (jak je to spojeno ze 2dílu,tak ten lem už ani není lemem,ale raději na to nešahám. A když vím že v peugeotu před 6 lety chtěli 35k (to za celej komplet, prý se to na díly nedělá) tak nevím co chtějí teď a ptát se nehodlám.Až jak dopadne operace u pp205.

 

Jako s těmi spodníma čepy mě to sere,ale nějak jsem si zvyknul že cca po 20000-30 000km musím měnit(asi jezdím polňačkou či co), k tomu každej půl rok geometrie a vždy to mám pohlé, jak zadek tak předek a to s 406 nebo dokonce 405(ale to byly doby, kdy se to asi moc neřešilo a já to teda neřešil nějakou geometrii)žádné nebyly 1x za 2roky a možná 1 kolo bylo nějak pohlé, ale u 407 jsou stále všechny.

že se musejí dělat rozvody ok, ale zrovna na tenhle motor to je zase nějak úplně jinak cenově než na ostatní, ale ok.

že mi odešel startér ok,to se stává,ale já třeba nejsem z těch co by vypínali auto při každém zastavení (šranky,vyskočení pro 5 rohlíků atd.) takže to opotřebování nevím, ale ok.že mi odešlo řízení,proteklo to manžetou a tím jsem si oddělal servo, to se taky stane, ale že si na vrakáči nedokáži říct nějakou rozumnou cenu, je lepší koupit repas řízení, jen to servo je na prachy děsné, ale to asi každé, jak třeba kompresor na klimu.

Chápu že vždy na novější auto bude vždy údržba dražší, ale že 407 je 12let starej model a že se už 4 roky nedělá, tak ty náhradní díly jsou chujovsky drahé. A to u nás jich jezdí teda hoooodně.

407 nehaním, ale od ní už přehodnocuji své názory na peugeota a to v té značce jezdím od 96 (405,106 do dnes,406 a ted 407) a to mám i 2 scootry peugeota

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím si, že mluvit o špatném kusu je blbost. Tomu já neholduji. Ano dostanes špatnej kus, třeba špatné řízení, špatný motor,třeba se stalo, že si borec koupil nového tuareg a když to dal na expertízu, se zjistilo, že byl složen z použitých dílů nebo tak něco (šlo to v TV ).

Je to problém mezi volantem a sedadlem, já to uznávám. Asi něco dělám špatně.

poslední záznam v Německu byl 2009 byl 80 000km,já ho koupil 2010 (109000km) teď to má 210 000km.

Já beru, že se stávají věci a že se kurvějí u ježdění, ale u 407 mi to začíná nějak hooodně smrdět. A teď ten zvuk při nizkých otáčkách a startování.Jeden mi tvrdí že to fouká jak kompresor a třeba pp205 tvrdí, že je to v mezích (zkouška zvednutí víčka ) ale je pravda, že když jsem měl špatnou měrku tak mi vylítal olej ven u 106 (1,2) mám tam tu gumu úplně v čudu a tam mi nelítá vůbec nic. Tak buď je to dle obsahu co a jak a nebo je možné že mi to fičí a bude motor načatej. Ale to se taky stává, jen mám smůlu=blbej (ale kdo v té době to měl vědět, když se v tom nepohybuji), že jsem si vybral prostě takovej typ motoru,kterej není k sehnání a jelikož nekupuji ani auto nikdy na kšeft, tak vlastně víme všichni jak to dopadá, jezdíš v tom autě až do té doby než se na něj nasereš a jde do světa (s velkou ztrátou) a druhej majitel si chrochtá, protože už se mu nic nesere....

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 200.000 čerstvě, kupoval jsem to s 176.000 a spodní čepy jsem teda zatím řešit nemusel. Ale předchozí majitel je měnil. Jinak ten výfuk aktuálně - střed - Auto Kelly, zn. Walker, po slevě na klub 14.000,-, konec pouze u Peugeot (aspoň jsem to jinde neviděl) cca 8.500 .. a samo plus práce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že jsou v Práglu, ale nevím jednání, tady v Nebovidech jsou super...a když to máš blízko stačí se tam podívat a nebo zavolat. Výfuk není jako vyletej olej z motoru,dá se s tím ještě jezdit. A nevěřím, že by byli dražší než ty co jsi jmenoval.

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem dostal od pp205 špatnou zprávu.

Motor a jelikož nejsou sehnání a stejně člověk do motoru nevidí, jsem se rozhodl, že do opravy vrazím nějakou kačku...stejně za ty prachy i když to bde stát 30 000kč auto takové to neseženu.

No, jen mě potěšil trochu, když jsem tam přijel zkritizoval mě trochu LPG, prostě to neuznává. Když mi volal ohledně motoru,tak se zmínil o LPG, kdo mi to dělal. Že to ještě neviděl. Tak jsem si říkal,kurňa co zase mám špatně a on na to né špatně,ale takovou dle práci, že v životě neviděl. Že si s tím dotyčný vyhrál a opravdu je to perfekně odvedená práce, jako kdyby tam prostě měla být už odjakživa(to jsem si vydedukoval sám)

No jo no, co se dá dělat.

Auto nejdražší člen rodiny 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klika...a že jsem zase unikát, nechápe, že jsem s tím jezdil cca 5 000km a nic se nestalo. Jelikož mě to zarachotilo a po cca 500km mě to přestalo a jezdil jsem dál no a po těch 5 000km mě to zarachotilo a už to tak zůstalo. Takže to rachotí jen jak jsem to popisoval výše, jen při startu a při podřazování.

Ale teď nevím jak je to s tou klikou,jelikož jakmile jsem to uslyšel moc jsem už nevnímal, jestli to hází vodorovně nebo svisle, jedna varianta je horší druhá lepší a prý ta lepší je ta moje. Jestli to je teda možné.

A nebo to je vlastně generálka motoru co....takže jsem úplně v prdeli. hm dobrá opička to je úplná gorila a banány z Lidlu opravdu nemám

Upraveno uživatelem John_Ice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...