Fusion Odesláno 21. říjen 2004 Odesláno 21. říjen 2004 Vím že se to už tady párkrát probíralo, četl sem starý thready, ale nikdo asi nedopsěl k závěru. Rimmer se v tom docela vyznal. Takže, tady je soubor, kterej pěkně popisuje ECU - snad i jak ho vyrobit (to nevím, nejsem elktrotechnik) :: ECU P605 :: (PDF, 800Kb) Dál mám přístup k programům jako WorkshopCD, jiný seženu, i ty přímo pro testování (pokud víte název). Takže máte někdo nápad jak to zkloubit tak, aby to fungovalo? http://www.peugeotlogic.com/ [Editován dne 21/10/04 Fusion] Citovat
rimmer Odesláno 21. říjen 2004 Odesláno 21. říjen 2004 si si jisty ze si me s nekym nepletes ? Citovat
Guest xxDave Odesláno 21. říjen 2004 Odesláno 21. říjen 2004 To PDF je uplně k ničemu, je to jenom návod k nějakýmu testeru. Ale pokud byste někdo věděl, jakej protokol v ECU běží, rychlost komunikace, kde sou komunikační piny na zásuvce, atd., tak už bysme se někam dostali. Potom už by nebyl takovej problém udělat převodník a komunikovat přes RS232 s PC vlastním programem (nebo stáhnutým). Je tu někdo, kdo tyhle věci ví????????? xxdave@seznam.cz Citovat
Fusion Odesláno 21. říjen 2004 Autor Odesláno 21. říjen 2004 rimmer: soráč, chtěl sem říct dydzej =) Citovat
Marek206 Odesláno 21. říjen 2004 Odesláno 21. říjen 2004 Já mám kompletní VAG pro vw group včetně software (diag, úprava km apod.) ale na peugeoty to nikde nemůžu sehnat Citovat
Fusion Odesláno 22. říjen 2004 Autor Odesláno 22. říjen 2004 marek206: a nevíš jak se ten soft jmenuje? Zkusil bych ho sehnat... Citovat
Fusion Odesláno 22. říjen 2004 Autor Odesláno 22. říjen 2004 Karel: dík moc. a jak to vypada s kabelem? s tím máš zkušenosti? Citovat
acatt Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 mam priamo fabricky soft na diagnostiku pre peugeoty. vola sa to Diag2000. a mam aj dalsie softy ohladom peugeotov..... Citovat
VP605 Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 TO ACaTT: Diag mne dost zajímá a co interface. Bez něj to půjde asi těžko rozchodit. Spoj se se mnou na mým mailu prosím. Citovat
Guest xxDave Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 Marek 206, nevím co myslíš tim, že máš kompletní VAG (Volkswagen-Audi Group), tim chceš říct, že vlastníš celou společnost? Včetně software? Ten převodník neni takovej problém, jde jen o to, že ECU považuje za logickou 1 cca =>80% napětí baterie a seriový port v PC má logickou 1/0 jako cca +10/-10 V. To se dá zpájet doma za 50 kč. Problém je vědět jak inicializovat ECU, aby se s náma bavila a vědět co jí posílat a co čekat že odpoví. (Aby to bylo legální-jinak by taky samozejmě šlo cracknout třeba VAG-COM,ale to by bylo blbý.) Nemá teda někdo přesný popis toho OBD-2 protokolu?????A? se pohnem z místa. Citovat
acatt Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 VAG pre peugeoty nefunguje. my sme to v servise skusali... funguval nam len pezotacky Diag2000. musis mat k tomu este prevodnik RS232-ECU a rozhranie pre ECU ktore sa zapaja na OBD konektor. to som zohnal tusim na www.id2.cz Citovat
acatt Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 tu je aj popis konektoru a aj odkazy na pokec okolo protokolov.... Citovat
Guest NoNamer Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 Tak ty tvoje odkazy na pokec okolo protokolů by sem chtěl vidět. Nic takovýho tam neni. Ale pokud někdo o takovým pokecu víte, tak sem hoďte www adresu!!! Čus. Citovat
Karel Odesláno 22. říjen 2004 Odesláno 22. říjen 2004 třeba tady http://www.autodiagnostic.net/ http://www.pc-autodiagnostika.cz/ http://www.autodiagnostika.cz/index.aspx http://www.elbas.cz/index_cz.php Citovat
Fusion Odesláno 23. říjen 2004 Autor Odesláno 23. říjen 2004 Tak já už sem z toho zmatenej. Může někdo popsat přesně vše co potřebuju? např seznam... 1. Diag2000 2. Kabel - jak vyrobit 3. ... Děkujů Citovat
Fusion Odesláno 23. říjen 2004 Autor Odesláno 23. říjen 2004 aha, já myslel že diag2000 je program :)tak to nic jinak zajímavý info zde http://www.id2.cz/obd2_enter_x.htm Citovat
Dydzej Odesláno 23. říjen 2004 Odesláno 23. říjen 2004 Diag2000 je SW. Celkove reseni (HW+SW) se jmenuje Actia nebo Lexia. HW je PC s Win95? a hlavne specialni interfaceovou kartou, ktera komunikuje asi se 4 konektorama, na ktere se pripojuji ruzne testovaci kabely. Fotky Lexie jsou nekde na netu, zapojeni interface jsem nenasel. Citovat
Guest Chyronex Odesláno 23. říjen 2004 Odesláno 23. říjen 2004 Zkuste tohle ale asi Vám to moc nepomuže spiš jen to jen info http://vita.upol.cz/ferenc/fer_mo09/fer_mo09.htm Citovat
Fusion Odesláno 23. říjen 2004 Autor Odesláno 23. říjen 2004 Schema (asi k interface) http://fusion.wz.cz/other/carsoft_schema.pdf se nevyznam ve schematech další - http://fusion.wz.cz/other/OBD2_interface.pdf (1.8MB) program - http://fusion.wz.cz/other/OBD2ScanTool.msi (300kb) a jeho popis - http://fusion.wz.cz/other/OBDScanTool.pdf (100kb) [Editován dne 23/10/04 Fusion] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.