Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dopravní nehoda - co si o ní myslíte?


stembi

Recommended Posts

Havaijní pojištění nemá, ale samozřejmě má povinný ručení.

Včera jsem byl v pojiš?ovně a tam jsme se dohodli, že než to bude došetřeno, zaplatí se to z mýho havarijního pojištění (zaplatím spoluúčast). Až se to došetří tak v případě, že policie uzná chybu na straně SAABa, tak se to převede na povinný ručení protistrany. V případě, že ne tak to zůstane tak jak to je.

Nejvíc mě štve, že si nemůu pujčit náhradní vůz (na což máme v případě nezaviněný nehody nárok), nechci riskovat že pak zacáluju ještě nějakejch 8tis za náhr vůz.

Taky jsem byl v servisu a tam odhadli opravu na 70tis. (Autospol). :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen mě napada ty jsi říkal že ten idiot nemá havarijní pojištění, takže i když mu daj plnou vinu tak nevím jak z něj budeš dostávat ty peníze za opravu.

Je rozdil havarijni pojisteni a povinny ruceni. I kdyby on nemel povinny ruceni (jako ze tomu neverim) tak stembi muze byt v klidu, skodu mu uhradi nejakej ten spolek tech pojistoven a ti to pak budou vymahat z toho debila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je rozdil havarijni pojisteni a povinny ruceni. I kdyby on nemel povinny ruceni (jako ze tomu neverim) tak stembi muze byt v klidu, skodu mu uhradi nejakej ten spolek tech pojistoven a ti to pak budou vymahat z toho debila

Tak na to zapomeň, Tome. Ten fond pojištění pro škody způsobené vozidly bez zaplaceného pov. ručení hradí škody jen a pouze na zdraví - takže pokud tě naboří někdo bez pov. ručení, za auto ti leda nahoukaj... a můžeš akorát tak dát sám viníka k soudu.

Jinak, k té nehodě: je to vina toho Saaba. Jenže, v případě, že se nedohodli na zavinění (což zřejmě nedohodli) a řidič Saabu vinu neuznal, bude to nadále předmětem šetření OkÚ (potažmo MHMP, když to bylo v Praze), který rozhoduje. Takže, a) je to zřejmě na soud a na pár let, b)výsledek vůbec není jistý, protože OkÚ jsou dost nevyzpytatelné, a navíc značně záleží na tom, jak dobře je nehoda zdokumentována, a co všechno je v protokolu od PČR. Přeji hodně štěstí...

Jinak, doporučuji se s tím případem obrátit na www.e-law.cz, třeba budou mít nějaký nápad nebo podnět, přeci jen jsou to profíci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to zapomeň, Tome. Ten fond pojištění pro škody způsobené vozidly bez zaplaceného pov. ručení hradí škody jen a pouze na zdraví - takže pokud tě naboří někdo bez pov. ručení, za auto ti leda nahoukaj... a můžeš akorát tak dát sám viníka k soudu.

zajimavy, ja si myslel ze to takhle funguje :(, ach jo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to prrrrr!

Minulou zimu jsem diky jednomu ozralemu debilovi naboural 10 dni starou Fabku :mad: a nemel povinny ruceni..... Auto sice melo Havarijni pojisteni, ale myslim, ze to nemelo vliv, protoze se to resilo z povinneho ruc.

No a ta pojistovna pojistoven to zacalovala do posledni kacky a ted to vymaha po tom kretenovi, takze si myslim, ze plati i jine veci, nez jen skody na zdravi.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a ta pojistovna pojistoven to zacalovala do posledni kacky a ted to vymaha po tom kretenovi, takze si myslim, ze plati i jine veci, nez jen skody na zdravi.......

No prave tak jsem si myslel ze to funguje :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak mi volala paní z magistrátu. Je tam podezrení na špatné dopravní značení, takže se bude prošetřovat dopravní značení u pumpy. Údajně by tam měla být značka o zákazu odbočení doprava z hlavní k pumpě.

To mě vážně zajímá, kdo to nakonec zavinil. Doufám, že dopravní značení. V nejhorším si postěžuju značce jednosměrky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tam znám,protoze od tamdut kousek bydlim, Ten kdo řídil saba musí byt totální debil!!To muze napadnout jenom hovado takhle jezdit. Ale je fakt ze je to tam fakt blbě značený!Ale nemohla to bejt taková rána že by se tomu chlapovi v tom Saabu mohlo něco stát ne??Zkus podat na ty fízli stížnost??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Výborně. Včera jsem si všimnul, že na odbočku do prostisměrky dali značky:

bouracka-znacky.gif.

Na magistrátě mi řekli, že pravděpodobně označí jako viníka dopravní nehody městskou část Prahy 4.

To by mě zajímalo, jak se bude tahle situace řešit s pojiš?ovnou....:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co na to rict ... snad ze v CR se prava nedomuzes ... :mad::mad::mad: . Kamose sestrelil borec v 607cce z vedlejsi a kdyby nemel kamos zname na policajtech tak mu nikdo nic neda (protoze to hovado ujelo !!!! )

a me tam malem sundala 406tka...mel jsem co delat abych to ubrzdil a strhl do proti smeru (chudacek saxik a jeho brzdy :mad: ) a policajti stali asi 25 metru od te krizovatky s autem a ani se noebtezovali vylezt a toho grazla pokutovat !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policajti jsou rychlý jenom jak jde o špatný parkování.

Mimochodem jaký máte zkušenosti s policajtama a trochu laděnejma autama. Už se bojim jezdit po městě. Hádam se s nima kvůli každý pkotině. Jednou jim vadí modrý diody, jindy široký kola. Musim si pořádně přečíst vyhlášku a? mam nad nima trochu navrch.:mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S policajtama? Zkušenosti? Celkem dobrý. Asi i proto, že nemám spoilery, modrý diody a široký kola... A taky se s nima nehádám, asi jsem měl vždycky štěstí na rozumný.

Posledně mě chytli za rychlost s autem, s kterým jsem jel vyřizovat přestavbu - v dokladech uplně jiná barva a VIN, jiný majitel na odhlášku, ručení ale na mě... policajt se mohl potrhat smíchy, a dal mi to za 200,- (72km/h na 50-ce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JA mel na cajty zatim taky kliku.Me dali v obci za 85Km/h 200Kč.Ale s tema diodama a kolama lezoucima z podběhu se nediv.Mohou te totiz pokutovat i za neoriginal zadni brzdovku a to z toho duvodu pokud ji mas za oknem a neni k nemu pridelana tak kdyz slapnes na brzdu tak se ti ta cervena rozviti vsude.Mohou byt jen takove co ti nehazi svetlo na zadni sklo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak mi konečně přišlo vyjádření z magistrátu. Případ se odkládá, viník se nenašel. Městská část P4 napsala vyjádření, že dopravní značení tam bylo již 8 let a bez nehody, nicméně přihléeli k posledním událostem a značení DOPLNILI.

Paní z magistrátu mi řekla, že se můžu s městskou částí P4 soudit...

Škoda že nejsme v Emerice, to bych moh vysoudit pěkný prachy, ale tady. Zbytečný úsilí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Emerice by si nad tím s chutí mávnul rukou, páč nedošlo k žádnýmu zranění a cena za opravu by byla na místní poměry spíš úsměvná... Jenže holt sme ve státě, kde právě on má pravdu, kdy se mu to hodí a státní úředníci a politici sou z valný většiny nejobtížnější hmyz ve střední evropě :mad::mad::mad: Jó a eště nějakej Prejza z Úštěka, ale toho tady stejně nikdo nezná....:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...