Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

zdravím všechny zdejší!!!

mám asik problem s brzdy...

dnes jsem se rouzhodl vyměnit přední brzdové destičky za nové, před výměnou vš bylo v pořadku s brzdami, jen už bylo slabé obložení.

při výměně jsem použil stahovák na pístek abych je mohl zatlačit zpět, po nasazení obložení jsem pro jistotu i přední brzdy odvzdušnil...

Ale při první jízdě po této výměně jsem zpozoroval že brzdy mají špatný náběh a brzdí téměř až pedálem u spodu, a jde cítit jakoby zadek brzdil více než předek auto se jakoby zhoupne dolů zadkem,.

zajedou se ty brzdy na předku nebo je chyba jinde?

použil jsem obložení ferodo racing

jen při dolívání kapaliny jsem asi použil DOT3 na víčku nádržky je uvedena DOT4 může být chyba v tom?

děkuji mnohokrát za rady!!:papa

[upravil dne 25/5/10 abio]

Odesláno

Pár detailov ktorým nerozumiem, prosím vysvetliť:

Původně zaslal: abio

při výměně jsem použil stahovák na pístek abych je mohl zatlačit zpět

Tiež som menil predné brzdy - kotúče a platničky, nepoužil som žiaden sťahovák, normálne som rukou zatlačil piest dovnútra tak aby nové brzdy tam vošli....

po nasazení obložení jsem pro jistotu i přední brzdy odvzdušnil...

Podľa mňa pokiaľ okruh nebol otvorený tak by sa nemal zavzdušniť. V mojom prípade som brzdovú kvapalinu musel odčerpať, petože pri nových brzdách som piestom vytlačil kvapalinu do nádobky až takmer vytiekla....

[upravil dne 27/5/10 robo27]

Odesláno

robo

pístek se dá zatlačit násadou kladívka například,nebo stahovákem...(nebo čím chceš)

před zatlačením pístku se obvykle začíná odčerpáním kapaliny z nádobky...:myslim

Odesláno

Zatlačit pístek? Já jsem dělal nedávno desky na zadku a tam jsem ho zašrouboval co šel (jinak bych tam ty desky nedostal.

Na druhou stranu je fakt, že se sám musí vysouvat (nemůže se točit), takže i zatlačení by bylo na místě. Já však točil, šel vcelku z lehka.

Odesláno

tak jsem to dnes znovu odvzdušnil, a je to o kapku lepší jen brzdný učinek ještě není tak dobrý ale nejspis si to sedne časem, ještě jsem zkoušel zatlačit ten pístek kladívkem a šel vcelku z těžka zatlačit, tak přemýšlím jestli ještě nerozdělám pístky nevyčistím a nevyměním těsnění na pístku...

když totiž jedu po městě cca 4km a pak zastavím tak se mi zdají kotouče celkem dost zahřáté, prst na nich neudržím tak mám strach aby se pístek vracel dobře....

co vy na to??

[upravil dne 27/5/10 abio]

Odesláno
Původně zaslal: EXI.60

Zvedni auto na hever a zkus,jestli jde lehko točit kolem

tak uplně lehko nejde,musi se trosicku zabrat zitra to zkusim jeste na hever hodit a zatocit stema kolama,ale vidim to na to ze budu muset ty pistky rozebrat...

:nevim

Odesláno

musí to jít lehce..jinak když zatlačuješ pístky,je dobrý si povolit víčko od nádobky,ale třeba je to samozřejmost,mě teďka jen napadlo že pak to jde úplně lehce oproti tomu když tam to víčko je (logicky)..a pístky je jedna věc a pak ještě aby šlo lehce to plovoucí uložení třemenu

Odesláno
Původně zaslal: Radek 306

musí to jít lehce..jinak když zatlačuješ pístky,je dobrý si povolit víčko od nádobky,ale třeba je to samozřejmost,mě teďka jen napadlo že pak to jde úplně lehce oproti tomu když tam to víčko je (logicky)..a pístky je jedna věc a pak ještě aby šlo lehce to plovoucí uložení třemenu

plovoucí ulozeni jsem promazal, tam problem neni bude to v tech pistkach, musel jsem fakt silou zatlacit aby zalezly zpet, zas budu muset vrazit penize do noveho tesneni... Coz se mi moc nechce...:grr

Odesláno

tak jsem to dnes prošel a je to v poho brzy si nejspíš už pomalu sedly, už se to tolik nezahřívá a kola se točí volně celkem, a brzdící učinek po dnešním dnu už je taky silnější, takže vypadáto že to bude v klidu , ještě to budu nějakou dobu pozorovat

děkuji všem za rady...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...