Jump to content

Olej do 307 sw

milvous
 Share

Recommended Posts

Zdravím.Potřebuji radu ohledně oleje do 1,6 HDI bez fap 80 kw rok 2005 po lifestyle.Jedná se mi o to, jestli tam mužu dát Total Quartz Future 9000 5W30 a nebo Total Quartz 5W40.Děkuji

Ps. Mám už koupený ten 5W30,,,

Dal bych 5w-40, jezdí mi tady na to všechny Hdi vč 1.6. 5w-30 dávám jen na motory EP. Mimochodem Peugeot začal snižovat normu na výměnu na 15000km na 1.6 Hdi. Problém jsem tady neměl ale už jsem slyšel o tom jak se zasírají kanály k mazání turba.Tak asi proto. Ale jinak jestli bych měl volit tak určitě 5w-40.:papa

Dal bych 5w-40, jezdí mi tady na to všechny Hdi vč 1.6. 5w-30 dávám jen na motory EP. Mimochodem Peugeot začal snižovat normu na výměnu na 15000km na 1.6 Hdi. Problém jsem tady neměl ale už jsem slyšel o tom jak se zasírají kanály k mazání turba.Tak asi proto. Ale jinak jestli bych měl volit tak určitě 5w-40.:papa

připojím se i když trochu :xvul

do mého 2,0HDi 79kw, s vykuchaným FAPem doporučíte 5W40, nebo 10W40

měl jsem tam 10W40 a asi přispěl ke smrti FAPu, tak jsem nalil syntetiku 5W40. Jen se mi zdá, že jsou trošičku hlučnější ventily. Co na to řeknou odborníci z Fora?

dík

Původně zaslal: Mirec-308

TO pastorek ja mam 1,6hdi bez fap a v servise mi dali 5w30 Ineo Ecs. podla mna konstrukcia motora z Fapom a bez je ta ista tak preco by ten olej mal ist len do motora z Fapom

protoze pro auta vybavena fap filtrem nebo dpf (vw) je doporucen olej, ktery ma jiz jine SLOZENI, mohou to byt take oleje lowsaps, jde o to, ze pri pouzivani techto doporucenych oleju se fap tolik nezanasi sazemi ...

ale pokud uz tam filtr nemas, nema se co zanaset, takze treba ineo olej, nebo jiny podobny, tzv. NOVE konstrukce, neni vylozene nutny ... uz to chapes ?

Původně zaslal: twoolf

Teď trochu vážně :)

co doporučuje výrobce pro 2,0HDi 79kw bez FAPu ?

někde jsem našel 5W jinde 10W. Zajímavé je, že pro motory 2,0 JTD stejného výkonu se všude v podstatě píše jen 10W40.

je treba se kouknout do manualu :) ... ale co se tyka viskozitni specifikace, tak ta vetsinou neni predepsana, pouze doporucena a odviji se od podnebniho pasma, ve kterem vozidlo uzivas, vzdy je treba se hlavne ridit tim, jake minimalni VYKONOVE specifikace oleje pozaduje PSA pro svuj motor, pres tohle nejede vlak ... ja mam ve svem motoru 10w40, kolega v tom samem 5w40, rozdil je v tom, ze mu se v zimnim obdobi motor promaze po startu nepatrne rychleji nez mi :)