Benžík Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 Tak si řikam, že bych ten šest let starej hasicí sprej mohl zahodit a koupit si novej... A co se starym? Je to nebezpečný odpad? Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 A co ho nechat zrevidovat? Jinak umístění je vcelku jasný, měl by být po ruce, v kabině. Čemu říkáš \"velkej\"? 2kg pěny na 12s je dost na začínající požár. Řekl bych, že mnohem víc, než jeden kýbl vody. Krom toho pěna se od vody dost podstatně liší. http://www.hasici-pristroje-eshop.cz/pe2abf.html [upravil dne 26.12.2009 Edison] Citovat
Benžík Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 Je to sprej, ten zrevidovat nejde. Navíc revize by byla dražší než novej sprej. Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 Já mám asi vybráno: http://www.vyzbrojna.cz/eshop/103/7797/ Na jiné stránce jasně píšou: \"... Hasicí schopnost 5A, 34B, 25F, E Hmotnost hasiva 2 l Hasivo FUREX CASA roztok Výtlačný prostředek dusík 1,5Mpa Teplotní rozsah použití −20 °C ÷ 60 °C Maximální hmotnost 4,4 Kg Výška 35cm Min. doba činnosti 12s Dostřik hasiva 3m Tento hasicí přístroj doporučujeme k hašení jedlých tuků a olejů, trub, kuchyní, gastronomických zařízení pod napětím, dále lze použít pro hašení domácností, dopravích prostředků a pod. Oproti práškovým přístrojům nezanechává škody na hašených předmětech a okolí, proto ho můžeme vřele doporučit všude tam, kde jsou tyhle vlastnosti přínosem při případné likvidaci zahoření...\" Citovat
tomikku Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 ja vozim prášek, zatim jsem ho nemusel použít, a doufám že nikdy nebudu muset, ve všech služebákách mám prášky, pěna by se mi líbila víc ale když ti to kouří z pod kapoty a ty ji máš jen pootevřít aby se tam nedostalo mnoho vzduchu mám strach že se pěna nedostane tak daleko jako prášek. Už jsem totiž s práškem ale velkým cosi hasil a dosah je mnohem věší jako pěna. Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 Při dostřiku toho PE2ABF/ETS 3m se mi moc nechce věřit, že by se ta pěna, při určitý expanzi nenacpala kam by bylo třeba... Ta expance může být taky výhoda oproti prášku. By to chtělo vyzkoušet, jak se to chová... Jsem zkoušel jednoho požárníka ukecat k několika testům... ale nějak se jim nechtělo vyhodit pár ticek za zakoupený minimaxy... Jiank já měl dvě příležitosti použít hasičák... O jednom jsem tu psal... Druhej byl tragickej na R10. Byl u toho kamioňák se 6kg, tak jsem malej nechal bejt... [upravil dne 26.12.2009 Edison] Citovat
Benžík Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 Kam ten hasičák v autě přidělat? Do kufru asi ne, tak jedině na podlahu před sedačku řidiče, tam by nemusel překážet, pokud nebude moc velkej? Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 To je samozřejmě další otázka. Pod sedačkou vozím další prkotiny, takže snad před sedačku spolujezdce? Neba za sedačku? Fakt nevím... Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 dvoukilovej vam bude v kabine prekazet vsude , nebo spolujezdcum Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 To je jasný.. Ale to, co se mi líbí v jinym nedělaj... Ale snad by kilečko naplnili... Přecijen... není to sprej... By to chtělo se někde zeptat... Otázkou pak zase je, jestli menší má smysl... (I když každý má nějaký smysl)... Citovat
Guest Scratch Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 tim myslim treba tento, ktery je hasebne uplne nekde jinde nez ty vase tintitka :-) http://www.hasicak.cz/index.php?main_page=product_info&cPath=13_17&products_id=14 ten ma dokonce jen 8 sec dobu pouziti a ucinnost vyssi, ale kam s nim. s tema co tady ukazujete musite zachytit pozar opravdu v pocatku, coz pri vyndavani z kufru, nebo z pod sedacky ridice nestihnete, bohuzel to je holy fakt..... proto mame v obchodaku hasicak na kazdym rohu a proto jsou tercem debilnich vandalu, ktery jim strhavaji pecete....... Citovat
dolly1010 Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 7,2kg (4kg) To je do auta už trošku bago [upravil dne 26.12. 09 dolly1010] Citovat
Guest Scratch Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 to jo, ale pomuze, tamto je prd :-), je to jen sichrhajska, ale ne knoflik... Citovat
dolly1010 Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 Když už se tady mluví o hasičákách, tak se mrkněte na tohle \"velice profesionální\" video: http://www.hasici-pristroje-shop.cz/watch.php?run=6302 Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 Obecně lze říci, že jakýkoli hasební prostředek je lepší než žádný. Leč jak je vidět, prášek se zdaleka ne na všechno hodí. Matraci v podstatě neuhasil. Citovat
oddie Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 V autě ti bude leda u pr..., že neuhasili matraci. V autě mě zajímá především to, jak to dokáže hasit to auto. A už jsem tu \"čest\" bohužel měl, ty kilové spreje jsou leda tak na ozdobu, jediné, co zaúčinkovalo, byl pořádnej prášák, ještě že jej tam tehdy někdo donesl. Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 Měl jsi čest s pěnou? Proč ji asi hasiči vozej/míchaj? Jediná výhoda prášku je v univerzálnosti. Nic víc... Moderní pěny lze použít i na elektriku do 1000V. A ten PE2ABF je dokonce nemrznoucí do -20 st. Výhoda je, že nezničí tolik, jako prášek. Citovat
oddie Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 Hasiči jsou především v úplně jiné situaci, k dispozici toho mají podstatně více než jen malé plivátko do ruky, takže to srovnání je mimo mísu. To za a). A za b), nedělejte si nějaké zvláštní iluze, že když vám začne hořet auto, že toho nějak moc \"zachráníte\" tím, že místo prášku použijete pěnu. Než zaregistrujete požár, zastavíte a dostanete se k hašení, stejně to auto bude už v tu chvíli v podstatě totálka, nebo na hodně drsnou opravu. A že jsem takových aut už měl pod rukama hodně, a i když nehořely dlouho, stejně se většina věcí z nich musela vyházet, pokud se vůbec opravovaly. Citovat
Edison Odesláno 26. prosinec 2009 Autor Odesláno 26. prosinec 2009 Z Tvého vyjádření poněkud vyplývá, že když už začne hořet a nemám s sebou hasičský auto, je zbytečný cokoli dělat. Nemyslím ale, že to tak je. A když mám možnost si vybírat (a slepě nekupovat jen to co mi vnucujou v marketech - prášek), tak se právě zajímám. Citovat
oddie Odesláno 26. prosinec 2009 Odesláno 26. prosinec 2009 Z mého vyjádření především vyplývá, že důležité je to pokud možno uhasit, aby to neshořelo úplně celé, a hlavně z toho vyplývá, že úvahy, jestli tomu nějaký hasební prostředek ublíží více či méně jsou dost zcestné. V první řadě vybírám podle ÚČINNOSTI, aby pak vůbec bylo nad čím uvažovat o případné opravě. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.