Dundee Odesláno 4. září 2009 Odesláno 4. září 2009 Máme v práci 406ku 1.8 16v (LFY) s Holandskym plynem (BRC?) a staršně špatně startuje za studena. Je jedno, jestli na plyn nebo na benzín, ale vždycky chytne až v době, kdy baterka skoro netočí. Na benzín chytá trochu líp, ale žádná sláva. Takhle to auto prej startuje už cca 7 let. Díky za každou radu. [upravil dne 16/12/2009 Dundee] Citovat
Dundee Odesláno 4. září 2009 Autor Odesláno 4. září 2009 Před chvílí jsme ještě s kolegou vyměnili tu krátkou palivovou hadičku u ventilovýho víka a zkoukli jsme svíčky. Tři byly od oleje, ta čtvrtá byla suchá. V motoru by měla údajně bejt syntetika, takže po výplachu tam dáme 10W40. Ještě musíme počkat, než motor trochu vystydne a pak se uvidí, jak to bude startovat. Citovat
Ferry Odesláno 4. září 2009 Odesláno 4. září 2009 a zkousel jsi jestli je rozdil kdyz startujes se seslaplym pedalem plynu nebo bez seslapnuti? pokud by to startovalo lip pri uplne seslapnutym, bylo by to asi prechlastany tim, ze tam jde pri startovani benzin a LPG dohromady, mel jsem podobnou zkusenost, kdyz jsem jednou vymontoval uzaviraci ventil LPG na vyparnikua pri startovani tam vzdycky fouknul zbytek LPG z potrubi a z vyparniku, coz stacilo na prechlastani, nez jsem tam ten ventil vratil, musel jsem startovat s plnym plynem, po namontovani startuje zase na drc nebo pak muzou byt rozhozeny rozvody, to pak taky spatne startuje Citovat
Dundee Odesláno 4. září 2009 Autor Odesláno 4. září 2009 Sešlápnutí plynu na start nemá vliv. Na plyn se musí přepínat ručně, takže veškerý starty jsou na benzín (když je motor studenej, tak tam plyn nejde). Po nastartování jezdí auto úplně normálně, bez cukání, škubání,... Citovat
Dundee Odesláno 10. září 2009 Autor Odesláno 10. září 2009 Tak nový info. Svíčky jsme vyměnili a startuje to stejně blbě. A při sešláplym plynem to opravdu chytá trochu líp, jenže když je to přeplý na benzín, tak tam žádnej plyn nejde. Tady se to musí přepínat ručně a všechny starty jsou automaticky na benzín. Když se to chcípne na plyn, tak po nastartování jenom bliká zelená, po ohřátí na určitou teplotu začne svítit (jede na plyn). Citovat
Ferry Odesláno 10. září 2009 Odesláno 10. září 2009 hele zkus zavrit privod plynu na nadrzi a nechat motor bezet na LPG dokud nevyjede vsechno z potrubi a sam nechcipne, pak zkus nastartovat, jestli to bude lepsi. Jinak me se taky automaticky prepina na plyn az od urcity teploty, ale tim, ze tam nebyl uzaviraci ventil tesne pred vyparnikem, tak prece jen nejaky zbytek LPG z potrubi od nadrze se pres vyparnik do sani dostal a pak to blbe startovalo diky prechlastani Co je to vubec za zarizeni ? BRC je podle me italsky, holandskej plyn je bud AG systems ( DGi ) nebo Vialle Citovat
Dundee Odesláno 10. září 2009 Autor Odesláno 10. září 2009 Ten typ plynu zjistím, ale na sání jsou namontovaný vstřikovače a v kufru je velká nádrž na boku. Zkusim vypnout ten plyn a pak se uvidí. Citovat
Ferry Odesláno 10. září 2009 Odesláno 10. září 2009 a k tem vstrikovacum na sani jdou ctyri hadicky od neceho takoveho, jako je tady na fotkach ? Citovat
Dundee Odesláno 10. září 2009 Autor Odesláno 10. září 2009 Tak to ti nepovim, ale příští týden budeme mít tu 406ku zase v práci, tak se mrknu a udělám fotku. Jsou tam na sání čtyři vstřikovače, to je jediný, co ti můžu sdělit spolehlivě Citovat
Marcel505 Odesláno 10. září 2009 Odesláno 10. září 2009 Já bych zkusil vyměnit baterku za silnější než je předepsaná. Počítám s tím, že to problém pravděpodobně nevyřeší, ale napsat jsem to musel. Citovat
Dundee Odesláno 11. září 2009 Autor Odesláno 11. září 2009 Baterku jsme tam silnější a v dobrym stavu dávali, výsledek pořád stejnej. Citovat
Dundee Odesláno 15. prosinec 2009 Autor Odesláno 15. prosinec 2009 Dneska jsem si auto půjčil, protože tomu mýmu nějak umírá motor:fnuk Starty jsou pořád stejný a dokonce i u teplýho motoru točí dost dlouho. Trochu pomáhá startovat s plynem na podlaze, ale ne o moc. Za chvíli půjdu vyčistit krokáč, protože při vyšlápnutí spojky pomalu padaj otáčky (plus udělat pár dalších /pro chlapa běžných/ servisních úkonů), tak hned zkusím udělat nějaký fotky;) Citovat
Dundee Odesláno 15. prosinec 2009 Autor Odesláno 15. prosinec 2009 Takže ty slibovaný fotky. Tady přepínání benzín- LPG Citovat
Dundee Odesláno 15. prosinec 2009 Autor Odesláno 15. prosinec 2009 Pod airboxem jsem si všiml volnýho konektoru, bohužel se mi nepodařilo identifikovat čísla vodičů. Kdopak ví, kam patří? Citovat
Dundee Odesláno 15. prosinec 2009 Autor Odesláno 15. prosinec 2009 No a teď pro změnu (jak už je u mě poslední dobou zvykem) špatná zpráva: Při sundavání krokáče se mi ulomil spodní šroubek a to tak nešťastně, že ani nekouká ze závitu ven:fnuk:fnuk:fnuk Má to hodně velkej vliv na chod motoru, když je tam O-kroužek? Dá se s tim nějakou dobu jezdit? Jak toho malýho zmetka dostat ven? P.S.: Jo a ještě jedna věc: Nepovedlo se mi odehnout stěrače od skla tak, abych je mohl vyměnit- nedostanu je přes ten spodní kloub. Je na to nějaká vychytávka nebo je něco špatně? Citovat
Ferry Odesláno 16. prosinec 2009 Odesláno 16. prosinec 2009 aa tak tohle je holandsky system Vialle, vstrikovani kapalneho LPG, ma to podavaci vysokotlake cerpadlo primo v nadrzi LPG a to u tohodle systemu v kombinaci s ceskym leckdy neprilis cistym LPG bylo zdrojem poruch, v CR je to temere neservisovatelny system, delala to akorat Gera v Hradci Kralove, ale problem byl zejmena s ND, ktere se v holandsku uz nevyrabeji, zkus jim zavolat, jestli nemaji zkusenost s timhle problemem u tohodle systemu \"Vialle LPi\" konektor bude nejspis diagnosticky prave od RJ LPG ( ta se v holandsku u tohodle systemu davala nevim proc hned za chladic vody, vetsinou to taky delalo problemy, ze se na RJ dostavala voda a v zime navic jeste sul, takze korodovaly kontakty konektoru) [upravil dne 16/12/09 Ferry] Citovat
Dundee Odesláno 16. prosinec 2009 Autor Odesláno 16. prosinec 2009 Aha, tak to potom jo. Dneska při bližšim ohledání jsem si všiml, že ten konektor visí ze svazky LPG, tak mě napadlo, že bude na diag. Jdu pohledat kontakt, díky:super Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.