Jump to content

anomálie na 407

James007
 Share

Recommended Posts

čauko... dnes ale aj davnejšie sa mi stava, že mi počitač zahlási nejakú chybu, napr dnes. ESP/ASR system faulty... prešiel som 3km a vypal motor naštartoval znova a všetko OK. pred tým tiež nejaká blbosť...

Stávajú sa aj Vám takéto anomalie na vašich 407kach ? alebo ja mám \"výnimočnúúúú\" !!!:D

Ja to mám tiež a nieje to anomália. Bol som s tým v Peugeote a je to chybný snímač na jednom z kolies ale nemalo by sa to meniť pokiaľ ti neodíde úplne. Mne pritom sa deaktivuje aj tempomat ale je to normálne lebo všetko zo všetkým súvisí. Nemá to žiadny vplyv na brzdy len v tom momente nemáš funkčné ABS/ESP.

Caute

Ja som ho asi pred pol rokom menil (prave zadne), lebo mi vyplo ABS/ASR/ESP vzdy ked som to najmenej potreboval.

Na autach vyrobenych 2004,2005, boly cidla malo odolne voci okoliu.

Oplati sa to hned vymenit, nieje to az taka investicia, a mas pokoj zevraj navzdy. Tie nove niesu problemove, prebehla na nich konstrukcna zmena.

Majte sa

Keby išlo len o rozsvietenie kontrolky a chybovú hlášku tak by sa mohlo hovoriť o anomálii, ale keďže vtedy abs a esp nefunguje ide o normálnu závadu a rieši sa to výmenou za nový snímač. Mne sa tá závada prejavovala asi mesiac-dva, niekdy bol aj týždeň kľud. Potom to už svietlo stále ihneď po naštartovaní a dokázal som vadný snímač identifikovať aj voltmetrom. Predtým, keď sa to objavovalo len sporadicky som vadný snímač meraním nevedel meraním určiť.