Jump to content
Sign in to follow this  
karelsvoboda

servisni hlasic

Recommended Posts

Nedavno jsem koupil peugeot 306xr 1,6. Pred nastartovanim vzdy digitalni ukazatel hlasil, ze do servisni prohlidky zbyva 4000km a dnes rano najednou ukazal "-0" a ted mi porad sviti ten klic. Co se mohlo stat? Je nutne jet do servisu na diagnostiku? A kolik takova prohlidka stoji? Muze tam byt nejaka zavada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

S tím budeš muset jedině do servisu. napojí Tě na PC a měli by to opravit. U benzínu je kontrola každých 30 tisíc, takže by Ti to mělo odečítat (pokud jsi tam měl 4000 do kontroly, pak bys měl mít najeto 26,56 apod. tisíc). Občas to blbne, zvláště pokud se v tom š?oural neuměl bez servisního zázemí a nastavil tam chybné parametry. Kolik to bude stát nevím, ale bohužel Ti moc jiných možností nezbývá.

Pokud Ti tam ale najednou naskočila ze 4 tisíc nula, pak tam může být nějaká závada, která není jinak signalizovaná. Tak bych radši zamířil rychle do servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No prave, kilometry porad klesaly a dyz sem tam mel 4000 tak jednou rano z niceho nic skocila nula a ted je tam porad. I kdyz by to melo odecitat. Proste porad nula.

Kolik si mohou, alespon orientacne, uctovat?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Počítej to podle hodin, určitě si řeknou o hodinu na kontrolu (sazba podle servisu cca 400-500/hod), pokud tam na něco přijdou, tak víc, težko říct.

Rozhodně se ale nesvěřuj s opravou neznačkovému servisu, u elektroniky tohoto typu se nedá nic dělat, člověk s tím musí počítat, že čím víc má elektronické auto, tím víc ho to bude stát.

Share this post


Link to post
Share on other sites

já jsem jednou omylem vynuloval servisní kontrolu a to tak, alespoň doufám, že jsem podržel nulování a přitom otočil klíčkem do druhé polohy, po pár vteřinách mi naskočilo 30 000 do další kontroly. Tak bych to možná zkusil, co to udělá.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×