marko306 Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 caute. Uz sa stalo niekomu z vas ze sa mu povolila remenica co ide od klukovky? Auto mi hucalo ako keby mam vybehnuty motor, a pistalo to. Mechanik hned povedal ze remenica je v tahu ze to sa stava a cena od 100 do 200€. Mne to nedalo zhodil som remen, remenica mala lokel asi tak 1cm a pozeram srob mi s rukou isiel tocit, tak som dotiahol nahodil a startol. Myslel som si ze som motor vymenil. Vsetky sramoty a pistance zmyzli. [upravil dne 16/2/09 marko306] Citovat
pastorek Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 Je dosť pravdepodobné že ten mechanik mal pravdu. Ak bola povolená tak je možné že je vybitá trážka na pero. Tým dotiahnutím ti odstránil zvuky ale je dosť pravdepodobné že sa to povolí znova. Hlavne ak tek lokel bol na pootočenie remenice. Citovat
marko306 Odesláno 16. únor 2009 Autor Odesláno 16. únor 2009 remenica mala lokel len do bokov a ked som dotahoval srob tak som pohol celim autom a to malo rucnu a aj rychlost. Hadam to neni odfajcene. Kamarat mi vravel ze toto iste robil raz na nejakej xantii (ten isty problem) dotiahol to a auto fachci do teraz. Hadam je to aj moj pripad, dufam:) Citovat
Medvěd Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 Kdo a kdy Ti dělal rozvody??? Nezdá se mi pravděpodobné, že by se řemenice povolila jen tak z dlouhé chvíle - pokud Ti někdo měnil rozvody či jinak manipuloval s řemenicí, hodil bych mu to na hlavu (jestliže je nastřižené pero, možná to může pokračovat až k protočení řemenice a následnému potkání motoru, což není zrovna levná záležitost). Citovat
marko306 Odesláno 16. únor 2009 Autor Odesláno 16. únor 2009 od vymeny rozvodov mam +/-12000km. Robil to clovek co stym robi. Nie som ani prvy a ani posledny komu robil rozvody. Mam aj zaruku na ne na 60 000km. To ma ani nestraste. Zeby po tolkych km sa to povolilo? [upravil dne 16/2/09 marko306] Citovat
pastorek Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 Tak to zatiaľ pravidelne sleduj. Ak sa znova povolí tak bude treba skontrolovať pero a zrejme vymeniť remenicu. Citovat
marko306 Odesláno 16. únor 2009 Autor Odesláno 16. únor 2009 ok. Budem sledovat a uvidim. Dam vediet co a jako ak volaco. Citovat
Marcel505 Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 Spíš to někdo málo utáhnul, páč nevěděl jak moc se to utahuje... Citovat
Guest servisman Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 nemá se závit šroubu namáznout tím zajištovacím tmelem,aby se nepovoloval?? Citovat
marko306 Odesláno 16. únor 2009 Autor Odesláno 16. únor 2009 hej aj to by som chcel dat tam ten tmel ci lepidlo ci co to je. Neviete ako sa to vola? Citovat
Guest servisman Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 Původně zaslal: marko306 hej aj to by som chcel dat tam ten tmel ci lepidlo ci co to je. Neviete ako sa to vola? zde si najdi http://www.loctite.as/ Citovat
marko306 Odesláno 16. únor 2009 Autor Odesláno 16. únor 2009 to musim dat priamo na zavit a musim davat dole remen z remenice ked chcem vytiahnut ten srob alebo to tu chvilu by malo drzat aj bez srobu ta remenica s remenom? Citovat
marko306 Odesláno 16. únor 2009 Autor Odesláno 16. únor 2009 zde si najdi http://www.loctite.as/ Dakujem:super Citovat
pastorek Odesláno 16. únor 2009 Odesláno 16. únor 2009 Původně zaslal: marko306 to musim dat priamo na zavit a musim davat dole remen z remenice ked chcem vytiahnut ten srob alebo to tu chvilu by malo drzat aj bez srobu ta remenica s remenom? Dáva sa to priamo na závit. Rmenica ísť dole nemusí, no keď ti lokala tak by som odporučil ju dať dole a skontrolovať pero i jeho drážku v remenici. Ak budú v poriadku tka to iba dať späť a dotiahnuť. Citovat
marko306 Odesláno 17. únor 2009 Autor Odesláno 17. únor 2009 no nist neska pojdem strycovi na jamu a kuknem to. Zatal vam dakujem seckym za rady:cool: Citovat
marko306 Odesláno 17. únor 2009 Autor Odesláno 17. únor 2009 cilek idem z garaze. Verdikt. Kajlik vypada byt v poradecku remenicu som aj skusal ci nema lokel na tocenie a ani tam to nebolo. Jedine co je v prdeli tak moja ruka. Ako som povoloval tak som sa tak udereu kluc letel az na ulicu Nebyt rukavice tak je roztata. Cize cisto teoreticky by to mohlo byt ok? Citovat
pastorek Odesláno 17. únor 2009 Odesláno 17. únor 2009 Původně zaslal: marko306 cilek idem z garaze. Verdikt. Kajlik vypada byt v poradecku remenicu som aj skusal ci nema lokel na tocenie a ani tam to nebolo. Jedine co je v prdeli tak moja ruka. Ako som povoloval tak som sa tak udereu kluc letel az na ulicu Nebyt rukavice tak je roztata. Cize cisto teoreticky by to mohlo byt ok? : Ano, ale i tak to občas skontroluj. Aka sa nebude povolovať tak to iba nedotiahli pri tých rozvodoch. Citovat
marko306 Odesláno 17. únor 2009 Autor Odesláno 17. únor 2009 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: marko306 cilek idem z garaze. Verdikt. Kajlik vypada byt v poradecku remenicu som aj skusal ci nema lokel na tocenie a ani tam to nebolo. Jedine co je v prdeli tak moja ruka. Ako som povoloval tak som sa tak udereu kluc letel az na ulicu Nebyt rukavice tak je roztata. Cize cisto teoreticky by to mohlo byt ok? : Ano, ale i tak to občas skontroluj. Aka sa nebude povolovať tak to iba nedotiahli pri tých rozvodoch. Myslis ze by sa to povolilo po tych 12tis. km? Uz som rozmyslal aj otom ze 11.2. som daval robyt spojku a ci mi to typek nepovolil aby mal kseft, lebo my to zacalo robit hned na druhy den od opravi. Najprv len slabulinke cvirikanie ako keby u cerpadla a potom viac a viac. Lebo ked som dosiel tak hned vedel ze to mas remenicu a ta stoji 100-200€. Ale nemam mu to ako dokazat. Citovat
pastorek Odesláno 17. únor 2009 Odesláno 17. únor 2009 Původně zaslal: marko306 Původně zaslal: pastorek Původně zaslal: marko306 cilek idem z garaze. Verdikt. Kajlik vypada byt v poradecku remenicu som aj skusal ci nema lokel na tocenie a ani tam to nebolo. Jedine co je v prdeli tak moja ruka. Ako som povoloval tak som sa tak udereu kluc letel az na ulicu Nebyt rukavice tak je roztata. Cize cisto teoreticky by to mohlo byt ok? : Ano, ale i tak to občas skontroluj. Aka sa nebude povolovať tak to iba nedotiahli pri tých rozvodoch. Myslis ze by sa to povolilo po tych 12tis. km? Uz som rozmyslal aj otom ze 11.2. som daval robyt spojku a ci mi to typek nepovolil aby mal kseft, lebo my to zacalo robit hned na druhy den od opravi. Najprv len slabulinke cvirikanie ako keby u cerpadla a potom viac a viac. Lebo ked som dosiel tak hned vedel ze to mas remenicu a ta stoji 100-200€. Ale nemam mu to ako dokazat. To sa mi nezdá aby to niekto povoľoval naschváľ. Skôr je pravdepodobné že ju zle dotiahli pri rozvodoch. Citovat
marko306 Odesláno 17. únor 2009 Autor Odesláno 17. únor 2009 mno neva. Zatal secko fachci(klopem na hlavu) nic som zatial za opravu nedal tak kaslem nato hadam to uz neklakne. Az za 100tis. km ak tolko spravim:D Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.