Xenostellar Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Ahoj, zjistil jsem, že když teď v zimě nastartuju, tak mi začne téct nafta z palivového filtru. Teče to u té spojky spodní hadice. Vždy to teče jen chvíli než se to asi trochu ohřeje, maximálně tak cca 3 minuty. Zatím jsem to nezkoumal podrobně, tak nevím jestli je prasklá ta spojka na hadici, nebo na filtru, nebo jestli jen netěsní těsnění. Zajímalo by mě jestli se to už někomu stalo, případně jestli nevíte zda se dá vyměnit jen ta koncovka na hadici nebo samotné těsnění, nebo jestli musím koupit celou hadici a kde. Předem díky moc za rady. [upravil dne 6.1.2009 Xenostellar] Citovat
Burisek Odesláno 7. leden 2009 Odesláno 7. leden 2009 no hadici na naftu koupíš všude kde prodávají auto díly, a to ti teče u toho hrdla té hadice ? Citovat
Xenostellar Odesláno 7. leden 2009 Autor Odesláno 7. leden 2009 jj, teče to někde v tom spoji. Já jsem to zatim nerozdělával, protože namám garáž a v tom mrazu se mi do toho nechtělo. Já myslel, že to je nějaká speciální peugeoťácká spojka. Hledal jsem to v eshopech i na serviceboxu, ale hadice jsem nenašel. Tak snad to půjde normálně koupit. Citovat
jojo0608 Odesláno 7. leden 2009 Odesláno 7. leden 2009 Mne sa to stalo tiež - po výmene palivového filtra.. Hadicu som z filtra pomocou tej rýchlospojky vysunul a späť nasadil poriadne, a od vtedy pokoj. Citovat
Burisek Odesláno 7. leden 2009 Odesláno 7. leden 2009 jj ono to kolikrát vypadá hrozně,ale je to banalita.....,kup normální hadici na benzín/naftu ale spíš doporučuju gumovou vem si s sebou průměr nebo si to změř,mají různé kup si sponky na přichycení a je to !! někdy ty origo už tak nedrží,tak je vyměň a je pokoj.... Citovat
Xenostellar Odesláno 8. leden 2009 Autor Odesláno 8. leden 2009 Tak jsem to prozkoumal. Hadicí to neni. Vyndal jsem tu bandasku zkoušel kudy teče. Pravděpodobně teče těsnění víka filtru. Další věc je, že pokud tam to těsnění nedám, tak víko utáhnu tak, že jsou jsou ty horní dvě hadice otočené o 90 stupňů. Pokud tam to těsnění je tak to nikdy tolik neutáhnu. Je na to utáhnutí opravdu potřeba tak velká síla? A ještě bych se zeptal jestli se to těsnění dá někde sehnat samotné. Nikde jsem ho nenašel, viděl jsem jen prodávat celou bandasku asi za 2000Kč a to je trochu dost. Citovat
buki Odesláno 8. leden 2009 Odesláno 8. leden 2009 Ahoj, těsnění teda o kroužek se dá koupit tam,kde prodávají ložiska.Stojí pár korun.Měnil jsem jak tento vrchní,tak i ten malý dole na vypouštění.Mám je tam asi půl roku a od té doby ani kapka.Je mraky průměrů a šířek.Jen si vybrat. Měj se Citovat
Xenostellar Odesláno 9. leden 2009 Autor Odesláno 9. leden 2009 Tak pani ve Federalu mi poradila že těsnění prodávaj v Praze v zelenym domečku na Černokostelecké Firma Říha. Koupil jsem tedy o kroužek za 20 Kč, vyměnil a už je sucho Díky všem za rady Citovat
Burisek Odesláno 9. leden 2009 Odesláno 9. leden 2009 Původně zaslal: Xenostellar Tak pani ve Federalu mi poradila že těsnění prodávaj v Praze v zelenym domečku na Černokostelecké Firma Říha. Koupil jsem tedy o kroužek za 20 Kč, vyměnil a už je sucho Díky všem za rady No vidíš,super...... hlavně že už nechčije nafta...... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.