MirasCC Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Abych pravdu řekl, tak 64-bit OS stále úspěšně odolávám, touha zkoušet cokoliv novýho mě již před nějakým časem přešla Teď ale stavím pro známý novej počítač a nemůžu se rozhodnout, co tam dát. Mladej to bude mít hlavně na gamesy a na net. Tak prosím o vaše názory a zkušenosti - kdybyste teď stavěli novej comp, co by tam šlo? 32-bit, nebo 64-bit OS? Citovat
maturantka Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 S těma gameskama nevím, ale ségra má 64-bitový Visty, používá to jako psací stroj, na internet, hudbu, filmy a občas hraje starší hry (Age of Empires I-III) a zatím si na nic nestěžuje (má ho zhruba od května nebo června). [upravil dne 6.1.2009 maturantka] Citovat
Demo Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Já už 1/2 roku používám Visty 64b... Gamesy a programy běží bez potíží, kromě programu Microcat 08 (katalogy Fordu - no ne moc legal). A včera jsem potreboval připojit tiskárnu HP1005 a ani za pi*u jsem ji tam nedostal.... Takze to resim laptopem s XP.... Citovat
MirasCC Odesláno 6. leden 2009 Autor Odesláno 6. leden 2009 Takže pionýrský léta 64-bitových operačních sytémů ještě neskončily? Ovladače se nějak pořeší, z toho celkem strach nemám. Jde mi spíš o funkčnost aplikací. Co nějaký starší aplikace/gamesy, který byly v době svýho vzniku psaný pro Win 98, či maximálně Win XP? Citovat
Demo Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 nahodou jsem narazil na cd, na kterem mam plno gamesek - napr. UFO, Seal Team, Jungle Strike atd... jedou super, ale jen pod dosboxem.... Jinak hry, co jsem hral na XP, tak jsem rozjel na vistach.... Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Mě to běhalo dobře - Vista 64, ale nepřipojil jsem tiskárnu, scanner, a některý programy na které jsem byl zvyklej jsem musel vyměnit, to znamenalo dost hledání na netu, rozdíl mezi 32 nebo 64bit jsem nepoznal. takže jsem stále u 32 bit xp a jsem spokojenej. Citovat
@re Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Používám Visty Ultimate v 64bitech a vše běží bez nejmenších problémů. Money, Pohoda i Premier vše ok. Dokonce i apache, php a mysql !!! Díky 64bitům využiju 6GB ram, které v pc mám. Na výkonnost systému si nestěžuji. Takže 64bity doporučuji. V 64bitech je i 32bitová část sytému, takže je zajištěna zpětná kompatibilita starších programů (ne vždy však fungují - to je pravda, ale zpravidla jsou k daným aplikacím alternativy...) Takže kupuj 64bity Citovat
Welis Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Rozdíl mezi 32 a 64bitu je v adresaci pokud mate 32 bitu OS tak na adresujete pouze 3,2GB operacní pameti kdez to s 64 bitem to je 2 na 64 coz je spousta spousta mista a v dnesni dobe kdy ramky stoji par supů je znát... jinak pak tam jsou nepatrný rozdíly,a to jeste 64 bit os by měl zvládat spustit i 32 bitovou aplikaci pres jakysi emulator ktery by mel v os být (to nemám ozkoušený).... Zaver pokud chcete mít vetsí ram nez 3GB tak urcite 64bit... Citovat
maturantka Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Původně zaslal: MirasCC Takže pionýrský léta 64-bitových operačních sytémů ještě neskončily? Ovladače se nějak pořeší, z toho celkem strach nemám. Jde mi spíš o funkčnost aplikací. Co nějaký starší aplikace/gamesy, který byly v době svýho vzniku psaný pro Win 98, či maximálně Win XP? Ty Age of empires II jsou z roku 1999 a běží, stejně jako starší jedničky. (Pochybuju, že by ségra někde něco nastavovala v systému, aby to fungovalo, takže to asi spustí bez problémů.) Akorát dost dlouho trvá, než v síti najde počítače z pracovní skupiny, který jsou na XP (ale to asi dělají Visty obecně, co jsem tak četla). [upravil dne 6.1.2009 maturantka] Citovat
MirasCC Odesláno 6. leden 2009 Autor Odesláno 6. leden 2009 OK, díky za rady, prubnu 64-bit a uvidíme. Ovladačů se nebojím, mě jde jen čistě o komponenty do bedny, žádný postarší periferie s pochybnou podporou připojovat naštěstí nemusím. Že by 32-bit OS uměl oadresovat jen 3,2GB paměti není pravda. Oni by zvládly i 4GB, jen to z jakýhosi důvodu nepodporujou. Už si přesně nepamatuju proč. Ale to nebylo to, co mě zajímá, o tomhle omezení vím. Šlo mi hlavně o zpětnou kompatibilitu aplikací. Citovat
Welis Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 Původně zaslal: MirasCC OK, díky za rady, prubnu 64-bit a uvidíme. Ovladačů se nebojím, mě jde jen čistě o komponenty do bedny, žádný postarší periferie s pochybnou podporou připojovat naštěstí nemusím. Že by 32-bit OS uměl oadresovat jen 3,2GB paměti není pravda. Oni by zvládly i 4GB, jen to z jakýhosi důvodu nepodporujou. Už si přesně nepamatuju proč. Ale to nebylo to, co mě zajímá, o tomhle omezení vím. Šlo mi hlavně o zpětnou kompatibilitu aplikací. no XP umi jen 3,2GB .... jinak teoreticky by meli zmáknout 2 na 32 to jest neakych 4GB +/-.... ale 64bit os da 2 na 64 tak si to spocitej Citovat
MirasCC Odesláno 6. leden 2009 Autor Odesláno 6. leden 2009 Tu paměť nemá příliš smysl rozebírat, je to na delší debatu. 32-bitovou technologií je možno adresovat, jak už si psal, 2 na 32 kB paměti, což není +/- 4GB, ale přesně ty 4GB 2 na 64 je už děsně moc nul, to se mi fakt počítat nechce Citovat
Welis Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 nn je to 4 294 967 296 KB => 4,294 GB a 2 na 64 je 18 446 744 073 709 551 616 KB => 18 446 74,407 TB [upravil dne 6.1.2009 Welis] Citovat
MirasCC Odesláno 6. leden 2009 Autor Odesláno 6. leden 2009 Dvojková soustava, dělí se 1024, ne 1000. Citovat
Welis Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 4,096GB by to pak vyslo a na to druhy na to prdim to je prace Citovat
MirasCC Odesláno 6. leden 2009 Autor Odesláno 6. leden 2009 Tak počítej se mnou 2 na 32 = 4 294 967 296 / 1024 = 4 194 304 / 1024 = 4 096 / 1024 = rovné 4GB Respektive abych byl úplně přesnej, tak 4GiB 2 na 64, to mi vychází na 16EiB, jestli sem se někde o řád neseknul. Citovat
Welis Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 no možná yo.... ....... sem se tam nekde zapomel... :-).... ale v MB to je 4096 ale jo mas pravdu Citovat
Vvitty Odesláno 6. leden 2009 Odesláno 6. leden 2009 2Welis: to je zasadni problem chapani jednotek velikosti v pocitacich od nepameti totiz KB znamenal 2^10 B, tj. 1024 B, MB 2^20 B, nebo tez 2^10 KB, atd... jednoduche, ucelne. pak prilsi marketingovi pracovnici a rekli si, hmmm, a proc neprodavat 40MB harddisk jako 41MB, kdyz oznacime 1 milion jako MB? A hle, jsme lepsi nez konkurence...aspon v papirech. Takze 4GB proste technicky spravne znamenaji 4x2^30 B. 2Miras: zustan u XP, Whisky nebrat. Problemy s ovladaci starsich zarizeni, problemy se starsimi aplikacemi, nutnost se ucit uplne jine zpusoby konfigurace systemu atd. - za ty prinosy to nestoji. Ve firme na vsech novych notebookach delame automaticky downgrade na WinXP. Ale najde se urcite dost lidi, co Ti budou tvrdit pravy opak, a je mozne, ze kdyz se Visty vyladi, pouziji se :ty spravne: aplikace atd, budou chodit slusne nebo lepe. Jenze, kdo nad tim ma travit ten cas, zejmena kvuli jednomu kompu? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.