MACI Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Panove, muzete mi prosim poradit? Mam vyhlidnutou jedno Coupe, 3.0 V6 r.v. \'01. Prijde mi ale, ze u nej spojka zabira az skoro uuuuplne nahore. Je to tak spravne, a nebo je spojka uz pred smrti? A je to normalni u auta co ma mit najeto 130tkm? Citovat
BoneDaddy Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Mě taky spojka zabírá hodně moc nahoře. Řekl bych, že je to normální jev u 406tky. A najeto mám dost podobně. Citovat
ozzy56 Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 než to koupíš,zajeď si tam u vás k Tomiczkovi--tel.731 512 019--ta investice se vyplatí --buď se utvrdíš v názoru že ho bereš,nebo zjistíš,že je to popelnice.... jinak ty spojky berou tak nahoře--nedá se podle toho říct,že spojka je kaput,jako u jiných značek... Citovat
@re Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Zdravím, nepsal jsi mi náhodou na moje.auto.cz ?? U 406tek je běžné, že zabírají více nahoře... zvykl jsem si na to a plně mi to vyhovuje - i na okruhu [upravil dne 2/1/2009 @re] Citovat
MirasCC Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Já bych netvrdil, že spojka zabírá až zcela nahoře běžně. Mě bere naopak už docela odspodu, určitě ve spodní polovině chodu. Citovat
ozzy56 Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: MirasCC Já bych netvrdil, že spojka zabírá až zcela nahoře běžně. Mě bere naopak už docela odspodu, určitě ve spodní polovině chodu. nemáš někdy problém zařadit jedničku,nebo zpátečku? nemá auto snahu se rozjíždět při zařazení těchto rychlostí a sešlápnuté spojce? Citovat
@re Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: MirasCC Já bych netvrdil, že spojka zabírá až zcela nahoře běžně. Mě bere naopak už docela odspodu, určitě ve spodní polovině chodu. no vyzkoušel jsem tři coupé a několik 406tek a všechny zabíraly spíše nahoře, než dole... Citovat
Tomáš Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Zdravim je to spis pocit ze zabira az nahore. Na mem breaku je to uplne stejne a muj prvni dojem byl naprosto stejny. Pro kontrolu staci seslapnout spojku zaradit jednicku a velmi jemne a pomalu spojku poustet a to bez plynu a kdyz zacne zabirat je to patrne na motoru. Citovat
MirasCC Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Možná už si se spojkou přede mnou někdo hrál, nemám tušení. Ale že bych měl v souvislosti se spojkou problém s řazením, či snad dokonce auto i při vyšlápnutý spojce zabíralo, tak to se neděje. //EDIT: Jak píše Tomáš. Je taky otázka, čemu tady kdo říká nahoře/dole a čemu tady kdo říká záběr spojky. Já mám na mysli ten okamžik, kdy se motor začíná dostávat do záběru a začíná to být znát na otáčkoměru. Samozřejmě pak následuje kus chodu, kdy spojka postupně zabírá a do plnýho záběru se motor dostane až v horní části dráhy spojkovýho pedálu. Ale na obou stranách mám kousek chodu pedálu rezervu. Tzn. dole kus popustím, než motor začne zabírat a nahoře jde pedál taky ještě kousek vejš, i když už je spojka v plným záběru. [upravil dne 2/1/09 MirasCC] Citovat
Tomáš Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: MirasCC Možná už si se spojkou přede mnou někdo hrál, nemám tušení. Ale že bych měl v souvislosti se spojkou problém s řazením, či snad dokonce auto i při vyšlápnutý spojce zabíralo, tak to se neděje. //EDIT: Jak píše Tomáš. Je taky otázka, čemu tady kdo říká nahoře/dole a čemu tady kdo říká záběr spojky. Já mám na mysli ten okamžik, kdy se motor začíná dostávat do záběru a začíná to být znát na otáčkoměru. Samozřejmě pak následuje kus chodu, kdy spojka postupně zabírá a do plnýho záběru se motor dostane až v horní části dráhy spojkovýho pedálu. Ale na obou stranách mám kousek chodu pedálu rezervu. Tzn. dole kus popustím, než motor začne zabírat a nahoře jde pedál taky ještě kousek vejš, i když už je spojka v plným záběru. [upravil dne 2/1/09 MirasCC] Mam to uplne stejne. Take jsem si na to nemohl zvyknout protoze vsechny auta co jsem mel mely obyc spojku a ne hydraulickou jako 406 a tam je ten zaber jiny. [upravil dne 1/2/09 Tomáš] Citovat
MACI Odesláno 2. leden 2009 Autor Odesláno 2. leden 2009 Jsem zvykly z Vectry B i BMW e39, ze to zabira uz skoro od spodu, postupne, a v tom Coupecku mi to prislo az uuplne nahore :-) Pred koupi bych s tim urcite zajel nekam na kontrolu... @ozzy1956 - Diky. Ten Tomiczek je z Tesina? Neni to nahodou ten na jednosmerce u Olse? Vim ze tam daval kamarad 307SW, ale nevim jak se jmenuje... @re - ano psal, ale nez abych te otravoval s dalsima otazkama, tak radsi budu otravovat tady na foru :-D Jinak vsem diky za odpovedi, vypada to tedy, ze to bude \"spis normalni\" nez \"pred smrti\"... Citovat
ozzy56 Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 je to nábřeží Míru 165--Č. Těšín--domluv si prohlídku před koupí--je to lepší,než potom litovat.... Citovat
jozefsv Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 mne tiez zabera dost hore,normalny jav.je to za ten cas co ho mam stale rovnake a nehorsi sa to vobec Citovat
@re Odesláno 2. leden 2009 Odesláno 2. leden 2009 Původně zaslal: MACI Jsem zvykly z Vectry B i BMW e39, ze to zabira uz skoro od spodu, postupne, a v tom Coupecku mi to prislo az uuplne nahore :-) Pred koupi bych s tim urcite zajel nekam na kontrolu... @ozzy1956 - Diky. Ten Tomiczek je z Tesina? Neni to nahodou ten na jednosmerce u Olse? Vim ze tam daval kamarad 307SW, ale nevim jak se jmenuje... @re - ano psal, ale nez abych te otravoval s dalsima otazkama, tak radsi budu otravovat tady na foru :-D Jinak vsem diky za odpovedi, vypada to tedy, ze to bude \"spis normalni\" nez \"pred smrti\"... v pohodě, jak jsem psal, rád pomůžu Citovat
kupák Odesláno 3. leden 2009 Odesláno 3. leden 2009 Přidám se do klubu , mě spojka bere taky celkem nahoře, ale jak už je tu psáno, pozvolný lehký záběr se projevuje už dost dřív. Když jsem auto koupil, zdálo se mi, že bere stejně nahoře jako má předchozí 405ka, ale tam stačilo při řazení šlapat tak necelou poovičku chodu pedálu a vypínala. šlapat až podlahu byla zbytečná námaha. Tady to ale nejde, musím sešlapávat poctivě až dolů. Musím se přiznat, , že pořád mám občas problém při svižnějším rozjezdu, že mi to mezi 1-2 a občas i 2-3 škubne jak prase. Prostě jsem ji asi pořád nedostal do nohy. Citovat
MACI Odesláno 5. leden 2009 Autor Odesláno 5. leden 2009 Tak vam vsem dekuji za odpovedi panove. Anyway pokud bych to vyhlidnute kupe kupoval, tak bych s nim zajel k panu Tomiczkovi, ktereho jste mi tu doporucili, at mi to proklepne a nekoupim nejaky kram... Citovat
BoneDaddy Odesláno 5. leden 2009 Odesláno 5. leden 2009 Původně zaslal: MACI Tak vam vsem dekuji za odpovedi panove. Anyway pokud bych to vyhlidnute kupe kupoval, tak bych s nim zajel k panu Tomiczkovi, ktereho jste mi tu doporucili, at mi to proklepne a nekoupim nejaky kram... Už se těším až se pochlubíš. A určitě nejenom já. Štastnou ruku při výběru. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.