Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Cau chtel bych se zeptat jestli se da geometrie zvladnout doma bze nejakych spesl pripravku, jestli na to nevite nejakej figl a hlavne cca postup jak bych to mel delat...

Taky pri prudsim brzdeni se mi cely auto jakoby zepredu zacne klepat to budou asi zvlneny kotouce co? Kdyz chcipnu motor pedal po naslapani neztuhne takze moznai zavzdusneno?:myslim

Odesláno

Pokud bys měl geometrii rozhozenou total, tak pokud jsi šikovnej a uděláš si přípravky, tak to zjistíš. Pokud to chceš pořádně, což asi chceš, tak leda do servisu. Zas taková pálka to není.

Vibrace při brždění mohou být kotouče, ale třeba i gumy.

Odesláno

Ta geometrie je asi tak takhle pneu se nesjizdi ale kdyz jedu musim mit furt jakoby zatoceno jinak mi to jede vlevo... Takze to vidim tak ze kdyz si nebudu vedet radey tak to nafotim, kdyztak to sem poslu.

Jde mi hlavne o to vedet s cim tam budu tocit, srovnat by to slo snad podle late a metru:)

Odesláno

O poloze volantu si přečti zde

Táhne Ti do strany? To znamená když pustíš volant tak auto sjede do strany?

Lze to srovnat doma, pokud budeš pracovat s přesností pod 1 mm. Dáš tomu sbíhavost asi 1 mm z každé strany. Přesně řečeno: změříš vzdálenost ráfků v přední části kola a v zadní části kola a nastavíš rozdíl těchto údajů na 2 mm. Při seřizování musíš pohnout autem tam a zpět, aby si náprava sedla v nové poloze.

U serřizování si promysli, jestli budeš hýbat (prodlužovat nebo zkracovat) levou nebo pravou stranu, aby se Ti volant srovnal.

Kmitání při brzdění: obvykle dělají zkroucené kotouče, ale může to být i vůle, např. teď jsme měli vůli ve spodním čepu (mezi těhlicí a ramenem).

Sbíhavost lze srovnat doma. Táhnutí do strany je problém, obvykle zadní nápravy, přečti důkladně uvedené vlákno.

[upravil dne 24.12.2008 P607Olda]

Odesláno

v dnešní době dělat geom. doma--už asi néé--i když při pečlivé práci by se snad dala udělat :myslim

myslím,že laser. geom. nic nenahradí--cca 800 kč--problém vidím v tom,že celý spodek MUSI být perfekt,

(čepy,uložení ramen,atd.atd.)--jinak nemá smysl geom. dělat !!!

A právě opravit ten spodek je finančně nejnáročnější (v servise)

Odesláno
Původně zaslal: ozzy1956

v dnešní době dělat geom. doma--už asi néé--i když při pečlivé práci by se snad dala udělat :myslim

myslím,že laser. geom. nic nenahradí--cca 800 kč--problém vidím v tom,že celý spodek MUSI být perfekt,

(čepy,uložení ramen,atd.atd.)--jinak nemá smysl geom. dělat !!!

A právě opravit ten spodek je finančně nejnáročnější (v servise)

Souhlas, s těmi vůlemi.

Na 306 se na zadku nic nedá štelovat, jen konstatovat.

Jak jsem postupně zjistil, dva dobré servisy to na autech typu 306 dělají tou světelnou metodou, a dobrý, spíš uplatňují zkušenost. Viděl jsem dokonce i profesionální zařízení na měření sbíhavosti, které ukazovalo jen v celých milimetrech (funguje při nájezdu vozidla, pravá kolej je pevná a levá měří, o kolik ji levé kolo \"odtlačí\").

Naopak, na laserové geometrii mi několikrát nastavili přesně, ale nesprávné hodnoty (italský výrobce geometrie se s tím moc netrápil, aby popsal přesný postup pro jednotlivá auta).

Takže, jak říká Jan Werich, \"Všechno je jinak\".

Hlavní otázka je, jestli auto táhne do strany, pak je něco špatně.

Odesláno

To,že někde nastavují PRESNE,ale NESPRAVNE hodnoty :o:o mi připomíná servis pežo (kdysi) tady v Ostravě--přijel jsem

objednaný na geom. s 205 a přijímací technik se mě ptal,zda nevím,jaké jsou seřizovací hodnoty na 205ky.....:)

Odesláno

projevuje se to tak ze musim mit furt zatoceno doprava kdyz volant pustim jedu do protismeru. I kdyz jak to tak ctu tak by to vsechno mohlo delat ze mam vuli na predni naprave:( Treba pri rozjezdu se ozve jakoby slabsi bouchnuti jako kdyby se tam neco hejblo z dorazu na doraz - cepy silenbloky fakt nvm mam to auto chvili stihnu sem si najezdit ani ne 1000km uz sem delal servis motoru za 10tisic takze to vypada ze stim budu muset jezdit zase chvili a pak zase servis a to predni naprava a geometrie. Jak tu nekdo psal tak by mi to mohlo delat i to cukani v aute je to takovy jako kdyby zacalo auto poposkakovat:myslim

to bouchnuti se mi stalo parkrat ted sem se stim asi uz naucil jezdit ona je tam totiz spojka STARLINE a zabira uplne nahore takze rozjezdy nemam nic moc:blicismajlik

[upravil dne 24/12/08 stres3dcz]

Odesláno
Původně zaslal: stres3dcz

projevuje se to tak ze musim mit furt zatoceno doprava kdyz volant pustim jedu do protismeru. I kdyz jak to tak ctu tak by to vsechno mohlo delat ze mam vuli na predni naprave:( Treba pri rozjezdu se ozve jakoby slabsi bouchnuti jako kdyby se tam neco hejblo z dorazu na doraz - cepy silenbloky fakt nvm mam to auto chvili stihnu sem si najezdit ani ne 1000km uz sem delal servis motoru za 10tisic takze to vypada ze stim budu muset jezdit zase chvili a pak zase servis a to predni naprava a geometrie. Jak tu nekdo psal tak by mi to mohlo delat i to cukani v aute je to takovy jako kdyby zacalo auto poposkakovat:myslim

to bouchnuti se mi stalo parkrat ted sem se stim asi uz naucil jezdit ona je tam totiz spojka STARLINE a zabira uplne nahore takze rozjezdy nemam nic moc:blicismajlik

[upravil dne 24/12/08 stres3dcz]

zajeď si na STK--tam ti za malý peníz udělají kontrolu vůlí před.

nápravy a budeš vědět,co s tím je...

ale jestli ti to táhne pořád na stranu--řešil bych to hned :(

Odesláno
Původně zaslal: stres3dcz

sem si myslel ze bych stim aspon tu zimu odjezdil:myslim

na stk pred 7000km lehka zavada 402 Kola-vůle v zavěšení

odjezdit se dá,ale žere to určitě gumy,bůhví co za vůle tam přibyly,a držet furt volant,abych se nezabil...když si ty vůle

budeš odstraňovat sám--není to taková pálka...

Odesláno

no vzdyt rikam auto tahne pouze na jednu stranu - vlevo, gumy nemaj sjety okraje ani stredy jenom to proste zataci tak mam trosku zatoceno a je to v pohode volant se da udrzet jednim prstem:super

Odesláno
Původně zaslal: stres3dcz

sem si myslel ze bych stim aspon tu zimu odjezdil:myslim

na stk pred 7000km lehka zavada 402 Kola-vůle v zavěšení

Práve v zime je to nebezpečné. Ak sa dostaneš na klzký povrch tak sa začne auto správať nepredvídateľne.

To ťahanie do strany môžu robiť i pneumatiky. Skontroluj tlaky a ak budú dobré tak prehoď zadné s prednými.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...