Jajanko Odesláno 21. prosinec 2008 Odesláno 21. prosinec 2008 Priatelia! Moja 307 HDI SW bola dlho v servise po hláške Antipollution fault.Závady odstránené,elmag.ventily odskúšané,hadičky prečistené,príp.vymenené,čidlá v poriadku,po kompletnej diagnostike všetko OK,ibaže... Pri voľnobehu pridám plyn,všetko super reaguje,otáčky idú hore.Akonáhle sa pohnem do cca 2000 otáčok všetko šlape,vrátane turba.Po zošliapnutí pedálu plynu viac k podlahe žiadna reakcia,neťahá a neťahá.Ak skôr preraďujem,nie je problém ísť na 5. rýchl.stupni aj 120 km/hod.,iba sa musím držať otáčok do cca 2400/min.Spotreba nestúpla,iba pri predbiehaní je to strašne lenivé.Pedál na podlahe a odozva žiadna. Ešte raz zdôrazňujem,že žiadna poruchová hláška sa neobjavuje a všetko bolo na diagnostike premerané,ešte aj káblové zväzky. Ak niekto v vás má podobnú skúsenosť a nebodaj sa mu podarilo zistiť príčinu,prosím dajte vedieť. Ďakujem za každú konštruktívnu myšlienku. Citovat
Ticcino Odesláno 21. prosinec 2008 Odesláno 21. prosinec 2008 No, takhle nějak se projevuje nouzový systém motoru. Auto nejde do otáček. Ale většinou u toho ještě svítí vykřičník na palubce. Tos měl v normálním servise nebo někde u podkůlňáků? Citovat
Jajanko Odesláno 21. prosinec 2008 Autor Odesláno 21. prosinec 2008 V normálnom,kde robia aj Peugeoty,makali na tom,moje súčiastky prehadzovali na inú 307-mičku,všetko šlapalo. Nevedia prísť na príčinu,ani so nič neplatil po tom čo mi vykuchali a zložili čo len mohli. Pri núdzovom systéme otáčky na voľnobehu nešli nad 2400,teraz idú do 4000,ale nie za jazdy pri zošliapnutí pedálu na podlahu.Keď pridávam za jazdy pomaličky,jemnúčko,tak do polovice dráhy pedálu,motor točí.Iba to predbiehanie... Citovat
andy Odesláno 21. prosinec 2008 Odesláno 21. prosinec 2008 Ten isty problem.Po vykuchani katalyzatoru OK. Citovat
Jajanko Odesláno 21. prosinec 2008 Autor Odesláno 21. prosinec 2008 Váhy??? Aké? Katalyzátor,či FAP ? /lebo FAP je vyradený ,ten to nerobí / Citovat
Dakula475 Odesláno 21. prosinec 2008 Odesláno 21. prosinec 2008 Váhy vzduchu na filtrboxu. Zkusil bych si od někoho půjčit zaručeně dobré a prohnat to. Tam je zakopaný pes v 50% případů, bohužel. Citovat
Dakula475 Odesláno 21. prosinec 2008 Odesláno 21. prosinec 2008 Jo a zajímalo by mě z hlediska budoucího kuchání FAPu, jak na to. Tak kdyby se ti chtělo, mohl bys založit vlákno, jak ho u 307 \"vyřadit\". Dík. Citovat
Jajanko Odesláno 22. prosinec 2008 Autor Odesláno 22. prosinec 2008 Váha vzduchu je skoro nová,lebo som pri čistení na jar ulomil jeden pliešok,tak som musel investovať. Tá nová je odskúšaná na inej 307-mičke a funguje. Milý Drakula475: kuchanie FAP sa vraj bežne používa.Prevrtanie,oklamanie riadiacej jednotky a takto sprovozněno.Neviem ako to v servisoch robia presne,ale robí sa to a niekde v Hledání som sa o tom dosť dočítal.To vlákno by mohol založiť niekto,kto s tým robí a má skúsenosti. Pri kontrole oboch týchto vecí diagnostika nevykazuje závady. Len je to lenivéééééé.....!!! Citovat
Jajanko Odesláno 11. duben 2009 Autor Odesláno 11. duben 2009 Tak priatelia,už ťahá !!! Závada bola v v nejakom ventile ovládania turba.Bola poškodená membrána,ale iba trošku,takže po jej výmene turbo znovu pekne fičí. Lenže... Predtým turbo zaberalo asi pri 1800 otáčkach,teraz to musím dostať na 2500 otáčok,aby som cítil mierny tlak do sedačky pri zrýchľovaní. Takže sa vás pýtam: -je možné nastaviť niečo tak,aby znovu zaberalo pri 1800 otáčkach? - turbo mám s pevnými lopatkami (bez variabilného nastavovania lopatiek). -ak máte niekto takúto skúsenosť,prosím,dajte vedieť. Dopredu ďakujem! Citovat
ladas307 Odesláno 11. duben 2009 Odesláno 11. duben 2009 Tak jak na to vykuchání fapu, už s tím má někdo zkušenost? Jak na to? Citovat
vlado-.m Odesláno 12. duben 2009 Odesláno 12. duben 2009 Ved to ma s v otazke...\"hehe\"...vykuchat.... Citovat
ladas307 Odesláno 14. duben 2009 Odesláno 14. duben 2009 To tedy znamená, že otevřu fap a vykuchám takovou tu keramickou vložku a pak ho dám zase dohromady? A dál dolívám aditivum do nádržky podle toho kdy se ozve, že už tam není? Citovat
Jajanko Odesláno 14. duben 2009 Autor Odesláno 14. duben 2009 Priatelia! Nepomýlili ste si vlákno? Ja o voze a vy o koze! Prosil som o skúsenosti s ťahom turba a nie s pitvaním FAP-u. Takže sa,prosím,seriózne vráťme k téme.Ďakujem. Citovat
ladas307 Odesláno 15. duben 2009 Odesláno 15. duben 2009 OK, beru na vědomí, ale stejně by mi to zajímalo:myslim Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.