tom406 Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Ahoj všem. Mám motor 1,8 16V 81kw a nedávno nastal problém v kolísání otáček a to tak že v pravidelných intervalech co jedna vteřina se zvýší otáčky a v druhé vteřině zase spadnou a zase v další se zase zvednou a pořád dookola. jako v rychlém pravidelném sledu po sobě. A ted jak je venku zima tak mám za studena až 3300ot. Jedu a po zahřátí to spadne asi na 1500 a poa to kolísání co jsem psal na začátku. krokový motorek je nový a navíc když ho odpojím zrovna když to kolísá tak žádná změna. Děkuji všem za radu Citovat
PnR Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 mozno nieco zo syticom? diagnostika nesvieti? Citovat
tom406 Odesláno 26. říjen 2008 Autor Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: PnR mozno nieco zo syticom? diagnostika nesvieti? sytič? no volnoběh řídí krokový motorek ale ten musí dostat informaci od někud asi aby zavřel. jako nevím dělá to za tepla a za studena vysoké otáčky no. Jo a diagnostika nesvítí [upravil dne 26.10.2008 tom406] Citovat
tom406 Odesláno 26. říjen 2008 Autor Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: čakom co čídlo teploty? Někdy to bývá tím. to mě napadlo ale chtěl jsem jestli by někdo nepotvrdil že to bude nejspíš ono. a jinak které čidlo by to mělo být?? chová se to právě podle teploty Citovat
čakom Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: tom406 Původně zaslal: čakom co čídlo teploty? Někdy to bývá tím. to mě napadlo ale chtěl jsem jestli by někdo nepotvrdil že to bude nejspíš ono. a jinak které čidlo by to mělo být?? chová se to právě podle teploty myslím že to je to zelený. Ale na 100% ti to neřeknu jestli to je tím. Je to druhá věc po krokovým motorku co bych vyměnil. Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: čakom Hnědý je na ventilátory. tak zeleny urcite bo modry je na budiky Citovat
tom406 Odesláno 26. říjen 2008 Autor Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: Pe.Tr Původně zaslal: čakom Hnědý je na ventilátory. tak zeleny urcite bo modry je na budiky map senzor je asi blbost že? já jen že sem se nesetkal ještě že by mi odešlo čidlo ale věřím že je to možné Citovat
Pe.Tr Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 kolisave otacky 1.krokac 2.cidlo teploty 3.lambda sonda 4. a dalsi Citovat
ThorR Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 no kdyby to bylo cidlo teploty tak by nemelo ani mco topit kdyz jedes, jen kdyz stojis, tak to delalo u me... Citovat
čakom Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: ThorR no kdyby to bylo cidlo teploty tak by nemelo ani mco topit kdyz jedes, jen kdyz stojis, tak to delalo u me... Proč by to nemělo topit? pokud by to špatně topilo tak by to bylo někde jinde a né čidlo. [upravil dne 26.10.2008 čakom] Citovat
PnR Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 noo tak ja mam zas taky problemik ze obcas auticku \"za..be\" a rano ked je studeny motor cerstvo po starte sa neda ani pohnut.. stlacim spojku, skape.. tuknem do plynu skape, vytocim skape.. jazdim, idem podradit skape.. a potom poobede zasa nic.. zatial sa mi to s nim stalo od kedy ho mam do 10 krat.. netankujem sra.ky tak benzinom to nie je.. tak mi napada jedine ten sytic ze sa neuvedomi.. co myslite? Citovat
čakom Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: PnR noo tak ja mam zas taky problemik ze obcas auticku \"za..be\" a rano ked je studeny motor cerstvo po starte sa neda ani pohnut.. stlacim spojku, skape.. tuknem do plynu skape, vytocim skape.. jazdim, idem podradit skape.. a potom poobede zasa nic.. zatial sa mi to s nim stalo od kedy ho mam do 10 krat.. netankujem sra.ky tak benzinom to nie je.. tak mi napada jedine ten sytic ze sa neuvedomi.. co myslite? Sytič tam není volnoběžný otáčky ovládá krokovej motorek jak bylo víš psáno. Citovat
PnR Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 som myslel ze krokac len drzi otacky nad ~900, lebo ked je chladnejsie tak motor bezi ~1200-1300 takze aj to ma na starosti krokac? Citovat
čakom Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Původně zaslal: PnR som myslel ze krokac len drzi otacky nad ~900, lebo ked je chladnejsie tak motor bezi ~1200-1300 takze aj to ma na starosti krokac? přesně tak. pokud ti kolisají otáčky tak by to mělo být tím. Pokud ti to po nastartování chcípá tak to může být tím a nebo taky ne. já mám novej krokáč a toto mi to udělalo párkrát když bylo vlhko. Citovat
Dave_k Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 2 tom406: A zapojoval jsi krokáč podle postupu co je tady někde popsanej (tuším Ferry to tu popisoval)? Začalo to takhle zlobit až po výměně krokáče nebo už před tím? Resetovat ŘJ odpojením baterky jsi zkoušel? Citovat
čakom Odesláno 26. říjen 2008 Odesláno 26. říjen 2008 Pokud si dobře pamatuju tak postup je takovej: krokáč se zapojí zapne se zapalonání na 30 sekund. pak se nastartuje nechá se to tak 5 minut na volnoběh a pak se auto projede. Citovat
tom406 Odesláno 27. říjen 2008 Autor Odesláno 27. říjen 2008 Původně zaslal: Dave_k 2 tom406: A zapojoval jsi krokáč podle postupu co je tady někde popsanej (tuším Ferry to tu popisoval)? Začalo to takhle zlobit až po výměně krokáče nebo už před tím? Resetovat ŘJ odpojením baterky jsi zkoušel? no to kolísání mi už dělalo před tím než jsem ho vyměnil. Ale jak to začne kolísat a vypojím konektor tak je to pořád stejné. Někdy pomůže vypnout zapalování a hned nastartovat a zase je chvilku klid.Jinak za jízdy normálka auto jede bez problémů a ani nechcípá. Ale to kolísání je pulsující nahorů a dolů v pravidelných intervalech!!!! co vteřina jako by se zvedly otáčky ale ECU přistavila palivo a pak zase se zvednou a zase spadnou.A za studena to drží 3000ot než se zahřeje. Tak že rampa,svíčky ,filtr atd to určitě nebude- zkuste popřemýšletještě. Děkuji za rady:papa Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.