Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Ostřikovače, ostřikování ...


Recommended Posts

Odesláno

Mám problém s ostřikovači resp. čerpadlem ostřikovačů.

Když mají ostřikovače začít chrlit vodu, tak se jen ozve krátce čerpadlo a spustí se stěrače... voda však do trysek nedorazí. Zajímavé je, že když zapnu světla, ozve se opět krátce čerpadlo. Tomu je tak i nepravidelně během jízdy...

Může to nějak souviset i s občasným výpadkem ventilátoru topení, a elektrického stahování oken...???

Nějaká kostra...?

Díky za radu.

[upravil dne 14/10/2008 GOHii]

Odesláno

evidentně máš problém někde v elektrice, ale imo se nedá říct kde přesně.. asi bych začal očištěním všech kontaktů/konektorů/koster co s tím souvisí a pak bych hledal dál - můžeš zkusit přemosťovat dráty od věcí co nějak zlobí atd...

Odesláno

Začal by som kostrou dole pri poistkách. Následne by sa oplatilo skontrolovať konektory na poistkovej skrinke a plošný spoj poistkovej skrinky. Hlavne obvody ukostrenia relátok.

  • O 5 měsíců později...
Odesláno

Problém byl v samotném čerpadle. Po vymontování z nádržky a následném rozebrání jsem zjistil, že chybí jeden uhlík. Byl tam jen zbytek plíšku, který ho držel a ten občas poslal signál k činnosti... Po výměně opět bez problému.

Zarazila mě však ještě jiná věc. V nádržce mám dvě čerpadla, jedno klasické černé právě na ostřikování předních skel a druhé bílé, rovněž zapojené přes relé... z něj vede však hadice jak na zalevání trávníku. Končí někde pod podběhem. Zkoušel jsem čerpadlo připojit přímo, ale nikde nic nevytéká. Usoudil jsem, že to bylo nejspíše pro ostřikovače světel, ale koukal jsem do schémat a tam nikdy nic takového nebylo :)

Odesláno
Původně zaslal: tagorarichard

:supersprávně ostřikovače světel

Co jim dávalo impulz, současně s ostřikováním skel?

Docela by mě zajímalo, jestli to tam bylo jako příprava nebo to někdo přede mnou měnil...

Odesláno

mám na 406 starý model, čísla drátů sedět nebudou ale princip bude stejný

jestli máš zadní stěrač, tak tam je na ostřik dané čerpadélko se dvouma vývodama hadiček a lucasem u volantu měníš polaritu

[upravil dne 16/4/09 punkac]

post-0-14109606066168_thumb.jpg

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...