Jump to content
Sign in to follow this  
robert

stěrače

Recommended Posts

Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s různými stěrači. Já jsem nakonec přes všemožné náhražky zvolil Bosch Spoiler, ale možná originály jsou ještě lepší.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Originální stěrače mi odešly po dvou letech používání. Nerozpadly se, ale už nestíraly tak jako dřív. Tak jsem se rozhodl pro upgrade stěračů

Nejdřív jsme koupil jenom tu gumovou pásku, abych později zjistil, že se do stěračů nedá dát (cca 80Kč). Pak jsem koupil shity v supermarketu (2x2 páry za 190 Kč).

Vydržely zhruba měsíc a ještě při stírání pleskaly ze strany na stranu. Stíraly dost hrozně a nakonec se jim odpáraly ty gumový stírací pásky.

Nakonec jsme se naštval, zajel do certifikovaného Peugeot servisu a bratru za 745 Kč jsme koupil originály. I když mě později zmátlo, že přestože na nich je logo Peugeot, byly to výrobky od Bosche. Takže heslo "nejsem tak bohatej, abych kupoval levný věci" u stěraču platí dvojnásob. Stěrače teď stíraj naprosto super.

Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost s takzvanými "tekutými stěrači". Je to nějakej vodoodpudivej roztok, kterej nedovolí vodě ulpět na skle a údajně voda rychle steče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koupil jsem "mokry sterac" ceske vyroby (firmu si ale uz nepamatuji) za cca 80,-Kc a jsem s nim naprosto spokojeny. Kdyz jedu rychleji, voda odlitava ze skla a kdyz pouziju sterace, tak mam okno jako nove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diky za rady, tekuté stěrače znám (flash off), je to ale piplačka při aplikaci, musí být dokonale čisté sklo, pak to nastříkat a vyleštit. Efekt velmi dobrý, nedostatek je, že v noci to trochu dělá rozptyl světla. Nepříjemné jsou taky mušky, nesmí se totiž tak často umývat sklo, ale naopak výhoda je že se ty mrtvolky pak lehce odstraňují. Mimochodem to dávám i na světla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pánové,já si koupil při kupu mé piginy před dvěma lety nové stěrače Champion typově na 405 a i když se mě zdaj trochu větší nemůžu na ně dát dopustit.Naprostá spokojenost.

A jak říká stembi,nechci kvůli ušetřené dvoustovce mít problémy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stěrače: experimentoval jsem dřív s různými kombinacemi, stálo to za nic. Teď kupuji co 2 roky originální a jsem spokojený.

Flash off: nedám na něj dopustit. Používám ho pravidelně už cca 7 roků, dřív jsem to pracně leštil za sucha, teď tam píšou, že to stačí přeleštit vlhkým hadrem, stačí to a efekt je stejný. V létě za deště stěrače skoro nepoužívám, perfektně se ty kuličky válejí pryč. A mouchy jdou líp setřít. Nevýhodou je, že to musím aplikovat jednou za měsíc (přední sklo, zadní a boční ob měsíc nebo 2). Na světla se to vyplatí taky. A i na celou přední masku, mouchy pak jdou snadno dolů.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×