Jump to content
Sign in to follow this  
Petr605

306 - pristrojovka

Recommended Posts

Budu rozdelavat pristrojovku v bratrankove 306ce, chce vymenit zarovicky - par mu jich nesviti pod tachometrem (mozna jenom jedna). Tak se ptam: jaky typ zarovicek mam koupit, abych to nerozdelal a nezjistil, ze nemam zarovicky na vymenu. A pripadne nejaka uskali, pokud jsou. Je 306, r.v. 96, kratka (liftback).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mám starší model ale asi to bude stejný. Jsou tam celoskleněný bezpaticovky 1,2 W (myslim že se značí T5) jedna asi za 8 kč. Jenom bacha na vyndavání. Za budíkama je (jak sem si pracovně nazval) igelitovej tiš?ák a v něm v objímkach ty žárovky. Ten igelit je náchylnej na poškození. Vyndání volantu asi nemusim zdůrazňovat. Žárovky obšas prasknou nebo se uvolní ta objímka. Tak hodně štěstí. Marv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo ještě jedna věc. Vyndánim přístrojovky se vysadí náhon tachometru. Chce to hubenou rukou nasadit skrz otvor pro rádio, ale dá se to. Jinak kdyby chtěl modré led tak je maj tady http://www.autodoplnky.cz/index.php?typ=DMA&showid=5721&idzbozi=267567 , ale jsou drahý takže doporučuju koupit ledky a odpory a opatrně naletovat (jen ten blbej igelit).

Share this post


Link to post
Share on other sites

To Marv: Diky moc za rady. Zarovky nakoupim a budu dbat Tvych rad. K tem modrym LEDkam -sperkovat to zatim nebudem, vystacime s prostou vymenou zarovicek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no já u svý 306 r.v.96 mám tachometr elektronický, takže odpadá vypojování náhonu, akorát se musí odpojit asi čtyři konektory, jinak ty žárovičky jsou na nic, často odcházejí, už jsem přístrojovku kvůli výměně žárovky vyndaval asi třikrát a už mi zase nesvítí kontrolka na světla :(

na tomhle odkazu to máš i s fotkama:

přístrojovka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×