Diesel Odesláno 16. květen 2008 Odesláno 16. květen 2008 Systémov,ako zapnúť svetlá je mnoho.Niektoré reagujú na povel z dobíjania,iné zase zo spínača tlaku oleja,ja mám zase typ čo zapne po určitom čase - časový spínač.Problém je ale v niečom inom. Ak chceš zapnúť diaľkové svetlá,to znamená normálny nočný režim,tak ti zostanú svietiť aj tlmené.Na takýto režim nie je každá žiarovka stavaná.Preto som musel pridať ešte jedno relé,ktoré tento problém vyriešilo.Na 306-ke sa to totiž nedá zapojiť pred prepínač tlmené- diaľkové ako v niektorých autách.Inak by si musel ten systém automatiky vždy vypnúť a nezabudnúť ho zase zapnúť. Citovat
standa Odesláno 17. květen 2008 Odesláno 17. květen 2008 Zdar pánové, jak to bude u vás na Slovensku se světlama na denní svícení. V Čechách můžeme namontovat jen homologované. S LED-diodama to stojí cca. 3tis. KČ. Citovat
pastorek Odesláno 17. květen 2008 Odesláno 17. květen 2008 Původně zaslal: standa Zdar pánové, jak to bude u vás na Slovensku se světlama na denní svícení. V Čechách můžeme namontovat jen homologované. S LED-diodama to stojí cca. 3tis. KČ. To isté platí i u nás. Na auto sa môžu montovať iba homologované diely. Citovat
rolis7 Odesláno 18. květen 2008 Autor Odesláno 18. květen 2008 Ahoj diesel. A nedá sa sem hodiť aj niečo konkrétneho. Ten problém s diaľkovými ma napadol tiež. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 rolis7, podla mna to moc prezivas Nic v zlom, ale podla mna by ti mohol stacit ten zvukovy ton. Proste nezapnes svetla, zacne pipat Hotovo. Je to tusim 8s od nastartovania... A mas automaticky vyrieseny problem davat tam rele a podobne, instalaciu mas za 5 minut a nemusis nic rozoberat, iba dekel od poistiek Citovat
xbarney Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 To Lubk0: mohol by si sem postnut link toho co mas namontovane ty ? Aj me sa to zda ako najschodnejsia varianta . . . Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 No bohuzial link na to nemam Mozem ty to doma odfotit. Mam to teraz dole, nieco som robil. Budem to tam davat ked zacne platit celorocne svietenie. Ja som prsote dosiel do prvych autosuciastok, takych lepsich v Trnave a povedal som co potrebujem. Hodil mi na stolik dva, jeden za 260SK a druhi za 400SK. To musia mat hocikde... Je to uplne jednoduche a uplne bohato to staci. Ma to aj tlacitko aby si to mohol hocikedy vypnut bez demontaze... Citovat
xbarney Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 No ale musi to mat aspom nejake oznacenie . . . Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 No jo, vyraba to AVIS typ PIPAK 2 :D Vyrabaju to cesi... Tu mas par foto Toto je schema a uputavka [upravil dne 20/5/08 Lubk0] Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 Nazov [upravil dne 20/5/08 Lubk0] Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 A nakonec samotny pipak, to na konci je vypinac, potom ide samotny speaker s malim plosakom a nakoniec kable [upravil dne 20/5/08 Lubk0] Citovat
xbarney Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 tak to teda skompletizujme: http://www.sweb.cz/alexandr.marek/vyrobek2.htm Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 20. květen 2008 Odesláno 20. květen 2008 Tak presne tak, tam su aj ostatne druhy. A jak tak pozeram na ceny, ten hajzel si dobre zarobil :D Na mne Citovat
rolis7 Odesláno 21. květen 2008 Autor Odesláno 21. květen 2008 Chalani, ja to neprežívam, len chcem uľahčiť život sebe a aj ostatným, ktorý moje auto občas využívajú (3), aby pri toľkom strese (preto tie relátka a automatika), ktorý dnes všade vládne, nezabudli na takú maličkosť a zbytočne si neodľahčovali svoje peňaženky. Ale aj tak ďakujem za vaše ohlasy, určite pomôžu aj iným. Navrhnutých riešení je dosť, aby si každý vybral podľa svojho gusta. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 21. květen 2008 Odesláno 21. květen 2008 Nie ze neprezivas, jasne ze chces ulahcit zivot. Ale podla mna je nezmysel hovorit o tom, ze je problem trom ludom povedat, ze hele, ked vam zacne pipat speaker tak zapnite svetla Ale uz to neriesim. Automatiku by som daval do luxusnejsich aut v dobre vybave, ale do 306 to je myslim zbytocnost. A po precitany komplikacii, ze pri dialkovych ostavaju zapate aj stretavacky by ma to odradzalo este viac Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.