Jump to content
Sign in to follow this  
STANISLAV

1.6 HDi 110K FAP

Recommended Posts

Tak vazeny poradte aka je spolahlivost tohto motora caste zavady a ako je to zo vstrekovanim poruchovost common reil;chcem kupit toto auto z timto motorom a chcem pocut aj tienistu stranku tohto motora pocujem len samu chvalu ale chcem poznat aj druhu stranu mince niesom vcerajsi a viem ze vsetko je aj dobre a zle len chcem vediet coho sa mam vyvarovat pri tomto motore a na co si dat pozor dik za vase odpovede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak mam ho zatim pouze 1 rok tak ti,díky bohu, nepovim ani 1 zápornou skušenost,snad jenom budoucí vyšší náklady na servis ohledně FAPu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mám 1,6 HDi 110 k ale bez FAPu. Zatiaľ najazdené necelých 100 000 km. 3x menený snímač tlaku turba, 1x váha vzduchu a 1x solenoid na turbe. Motor výborný a spotreba tiež. Ak sa predchádzajúci majiteľ staral o tento motor, tak ti bude dlho slúžiť.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nooo jestli můžu tak jen mé postřehy. Doteď jsem měl Golfa TDi 1.9 a nyní 307 SW HDi 1.6 80 kW. Podle kluků z práce názory na Common jsou roizdílné stejně tak jako ve všem ostatním. Můj názor už jsem tady řekl : pokud se o to vozítko budeš starat, tak ti vydrží. Pokuid máš ojetinu tak podle mých zkušeností vyšší prvotní náklad na opravu (rozvody, oleje, seřízení atd.) se ti opravdu vyplatí. Zbytek ukáže čas.

Zatím co ho mám (najezdil jsem cca 1000 km) super požitek z jízdy, prostor kolem řidiče, spolujezdce, vynikající ložný prostor, tichý chod (najeto 138 000 a auto je z leasingu v Belgii po 3,5 roce). No...doufám že budu spokojený i nadále.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky přidám své zkušenosti. V dubnu ho budu mít třetí rok. Koupeno předváděcí (najeto 9000, 1.6 HDI 80kW, FAP), nyní mám 150 000 km. Od začátku výměna 1 tyčky stabilizátoru a nyní vodní čerpadlo v rámci nového rozvoďáku. Jinak pouze olej a vložka filtru vždy po 20tkm, kotouče a destičky vpředu po 130tkm. Nemluvím o třetím čelním skle a nových chladičích po srážce s prasaty... S jízdními vlastnostmi jsem velmi spokojen (prostor, tichost motoru, pohodlí). Nevytáčím motor studený, po zahřátí klidně občas k 5000 ot, dochlazuji turbo, poslední dobou přidávám VIF do nafty. Když odmyslím drobné zvuky v interiéru, jsem spokojený jak želva. doufám že jsem to právě nezakřikl.... Tohle auto doporučuji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×