Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno
Původně zaslal: Ludweek

Původně zaslal: Creams

V mém připadě tě moc nyní nebudu inspirovat tlumiče mon. jsem nechal repasnout u člověka co děla sport.pod a dal jsem jen pružin -3,5cm zadek se pustil na torzce. Kola jsou 17x8 vepředu 2cm podložky vzadu 2,5cm teď kola budu sundávat a nechám je rovnat nezdají se mi až tak rovná a pustím se do leštění. Barvu na auto jsem dnes koupil takže zbýva teď jen připravit nárazníky, které budou dělané z plastu :o)

repas tlumice a podlozky me fakt neinspiruji :) clovek ktery ti to repasoval ti doporucil nejaky podvozek? zajima me jestli se da najit mezi obyc tlumici nejaky vhodny pro 306 po snizeni.

Celkově s tím člověkem co mi to dělal se dá jednat říkal, že když mi to nebude vyhovovat upustím změníme kapalinu atd ... Jde o to, že on jej upravil tím, že tlumič je nižší a má jinou kapalinu

Odesláno
Původně zaslal: Creams

A na to, že jsou u nás povolené vepředu jsi přišel kde ? NEJSOU povolené hold je to o tom co ti vyhovuje a jak moc chceš riskovat. Myslím, že folie jsou to poslední na se pak budou u mého auta dívat :-D

folie dopredu dat muzes ale musi to mit zatmaveni propustnost 75% takze jsou to jen takovy ty prusvitny mrsky..:)

Odesláno
Původně zaslal: Béďa

Původně zaslal: Creams

A na to, že jsou u nás povolené vepředu jsi přišel kde ? NEJSOU povolené hold je to o tom co ti vyhovuje a jak moc chceš riskovat. Myslím, že folie jsou to poslední na se pak budou u mého auta dívat :-D

folie dopredu dat muzes ale musi to mit zatmaveni propustnost 75% takze jsou to jen takovy ty prusvitny mrsky..:)

Víš jak jen okno už samotné je propustnost 5% dle nějaké normy a 20% folie je nic takže na to prdím :roker mám polepene atesty i pod předními okny takže pohoda celkem

Odesláno
Původně zaslal: Creams

Původně zaslal: Béďa

Původně zaslal: Creams

A na to, že jsou u nás povolené vepředu jsi přišel kde ? NEJSOU povolené hold je to o tom co ti vyhovuje a jak moc chceš riskovat. Myslím, že folie jsou to poslední na se pak budou u mého auta dívat :-D

folie dopredu dat muzes ale musi to mit zatmaveni propustnost 75% takze jsou to jen takovy ty prusvitny mrsky..:)

Víš jak jen okno už samotné je propustnost 5% dle nějaké normy a 20% folie je nic takže na to prdím :roker mám polepene atesty i pod předními okny takže pohoda celkem

ale netvrd potom, ze zadne povolene nejsou, kdyz jsou :)

a na zadni okna si muzes dat treba plech-.....

Odesláno
Původně zaslal: oni

to stifler a vvitty vy dva me chcete akorat nas......! ze?:D:D:D (potichu zavidim.....)

[upravil dne 13/2/08 oni]

cimpak? to jsem nejak nepobral.... :aut

Odesláno

ale netvrd potom, ze zadne povolene nejsou, kdyz jsou :)

a na zadni okna si muzes dat treba plech-.....

Tak víš jak to nejde brát jako folie ani ... a teď ti nikdo nenalépi folie z atestem na předky všichni ti řeknou na vlastní riziko a když ti vydaj k tomu tu kartu máš jen zadní a boční vzadu takže už v podstatě tam nemůže být nic ! :grr

Odesláno
Původně zaslal: Creams

a teď ti nikdo nenalépi folie z atestem na předky všichni ti řeknou na vlastní riziko a když ti vydaj k tomu tu kartu máš jen zadní a boční vzadu takže už v podstatě tam nemůže být nic ! :grr

To je zajimavy, ze me je tam pred 14 dny nalepili a dostal jsem k tomu i atest!!! Hej, fakt jsi me dojal. Nevim kam na takove kraviny chodis!!! :grr

Odesláno
Původně zaslal: Creams

A na to, že jsou u nás povolené vepředu jsi přišel kde ? NEJSOU povolené hold je to o tom co ti vyhovuje a jak moc chceš riskovat. Myslím, že folie jsou to poslední na se pak budou u mého auta dívat :-D

Zkus se aspon nekde informovat, kdyz uz se nenastudujes zakony, predtim nez zacnes placat kraviny...:grr

Odesláno
Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Creams

A na to, že jsou u nás povolené vepředu jsi přišel kde ? NEJSOU povolené hold je to o tom co ti vyhovuje a jak moc chceš riskovat. Myslím, že folie jsou to poslední na se pak budou u mého auta dívat :-D

Zkus se aspon nekde informovat, kdyz uz se nenastudujes zakony, predtim nez zacnes placat kraviny...:grr

No musím se Creamse zastat. Byl jsem s Octavkou na fóliích a je pravda, že na bočních předních oknech je povolené jen minimální zatmavení. Z výroby už nějaké zatmavení je a tam mi bylo řečeno, že dopředu můžou dát pouze čiré fólie. Na boční zadní okna můžeš dát cokoliv. Klíďo 100%.

Odesláno
Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: Creams

a teď ti nikdo nenalépi folie z atestem na předky všichni ti řeknou na vlastní riziko a když ti vydaj k tomu tu kartu máš jen zadní a boční vzadu takže už v podstatě tam nemůže být nic ! :grr

To je zajimavy, ze me je tam pred 14 dny nalepili a dostal jsem k tomu i atest!!! Hej, fakt jsi me dojal. Nevim kam na takove kraviny chodis!!! :grr

Jo jinak až budeš někdy cestovat do zahraničí (Hlavně Slovensko a Rakousko) tak to poznáš. Já ještě před otevřením hranic u Passata na hranicích stahoval přední okna a to jsem jel v noci;). Kámoš musel v létě na hranicích se Slovenskem fólie rvát dolů (boční přední okna). Atest ti možná vystaví, ale nevím nevím k čemu ti bude.

[upravil dne 14.2.08 Kvasky]

Odesláno

K tomu, abych nemusel rvat ty folie dolu... :aut

Mrkni se na starsi autosalon, tam se zabyvali foliema a rikali, ze pokud mas na predku zachovanou propustnost, tak je to bez problemu a jelikoz jsme vsichni v shengenskem prostoru, tak te na hranicich nikdo stavet nebude.

Odesláno

Ty vůbec nemáš představu o propustnosti. Všdude ti řeknou, že na předek na vlastni riziko a schválena % je v podstatě čiré sklo CHYTROLINE jezdim docela často lepit folie na různe auta ! Vždyť ti to nelepí známy tak ti nenalepi ani pod přední okna atesty ! Ale vymlouvat ti to nebudu však se zeptej kterého koliv PČR a uvidíš co ti řeknou

Odesláno
Původně zaslal: f3Rd@

K tomu, abych nemusel rvat ty folie dolu... :aut

Mrkni se na starsi autosalon, tam se zabyvali foliema a rikali, ze pokud mas na predku zachovanou propustnost, tak je to bez problemu a jelikoz jsme vsichni v shengenskem prostoru, tak te na hranicich nikdo stavet nebude.

Na slovensku by ti policajti maly zobrat technicky preukaz.....na bocnzch oknach max 30% a na prednom nesmie bzt absolutne nic...

Odesláno
Původně zaslal: marisw

Původně zaslal: f3Rd@

K tomu, abych nemusel rvat ty folie dolu... :aut

Mrkni se na starsi autosalon, tam se zabyvali foliema a rikali, ze pokud mas na predku zachovanou propustnost, tak je to bez problemu a jelikoz jsme vsichni v shengenskem prostoru, tak te na hranicich nikdo stavet nebude.

Na slovensku by ti policajti maly zobrat technicky preukaz.....na bocnzch oknach max 30% a na prednom nesmie bzt absolutne nic...

Vsak na prednom (celnim skle) nikdo nic nema, tady se bavime o bocnich sklech u ridice a spolujezdce... :aut

A slovaci mi nemaji co brat technicak!!

Jinak nema to cenu se takhle dohadovat. Co maji slovaci zakazano nebo povoleno je mi jedno! V CR je to povoleno (urcita propustnost), pokud ma nekdo pocit, ze nemam pravdu, necht vlozi prislusny zakon ktery to zakazuje!

[upravil dne 14/2/08 f3Rd@]

Odesláno
Původně zaslal: f3Rd@

Původně zaslal: marisw

Původně zaslal: f3Rd@

K tomu, abych nemusel rvat ty folie dolu... :aut

Mrkni se na starsi autosalon, tam se zabyvali foliema a rikali, ze pokud mas na predku zachovanou propustnost, tak je to bez problemu a jelikoz jsme vsichni v shengenskem prostoru, tak te na hranicich nikdo stavet nebude.

Na slovensku by ti policajti maly zobrat technicky preukaz.....na bocnzch oknach max 30% a na prednom nesmie bzt absolutne nic...

Vsak na prednom (celnim skle) nikdo nic nema, tady se bavime o bocnich sklech u ridice a spolujezdce... :aut

A slovaci mi nemaji co brat technicak!!

Jinak nema to cenu se takhle dohadovat. Co maji slovaci zakazano nebo povoleno je mi jedno! V CR je to povoleno (urcita propustnost), pokud ma nekdo pocit, ze nemam pravdu, necht vlozi prislusny zakon ktery to zakazuje!

[upravil dne 14/2/08 f3Rd@]

na bocnzch sklach 30%, mzslim predne bocne....

nerozculuj sa zbytocne.....nerobi to dobre srdcu:D:D:D:papa:papa

[upravil dne 14/2/08 marisw]

Odesláno

Vzhledem k tomu, že se objevují v provozu ve zvýšené míře vozidla, která mají provedeny nepřípustné úpravy zasklení ztemněním předních bočních skel a čelních skel, nebo jsou na těchto sklech používány neschválené reklamní a obdobné nálepky vydává odbor schvalování vozidel a předpisů Ministerstva dopravy (dále jen „ministerstvo“) toto stanovisko:

Všechny úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti zasklení, je možné provádět pouze za dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43, resp. směrnicí 92/22/EHS a musí podle nich být schváleny. Podle těchto technických předpisů nesmí být celková propustnost světla čelního skla nižší než 75 % a celková propustnost světla předních bočních skel nižší než 70 %.

Dodržování výše uvedených technických požadavků je zajištěno při schvalování technické způsobilosti úprav ministerstvem za pomoci pověřených zkušeben a na mezinárodní úrovni homologací skel podle předpisu EHK č. 43. Ztemnění skel je provedeno buď výrobci vozidel již v prvovýrobě, nebo pak v provozu dodatečnou úpravou (kromě čelního skla, u kterého jsou jakékoliv dodatečné úpravy nepřípustné).

Tyto požadavky byly stanoveny s ohledem na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Jestliže v důsledku zatemnění skel řidiči druhých vozidel a chodci nemohou rozpoznat řidiče a ztrácí tak možnost reagovat na jeho chování, je jasně porušeno jedno ze základních pravidel bezpečného provozu, tj. že řidič musí co nejlépe vidět a být viděn. Snižuje se i možnost rozpoznávat a reagovat na dopravní situaci za snížené viditelnosti.

Dodatečné úpravy provedené v souladu se schválením ministerstva musí pak být označeny na jednotlivých sklech nálepkou, kde vedle informacích o výrobku je i schvalovací značka ATEST 8SD xxxx .

Protože však bylo zjištěno zneužití a nesprávné použití schvalovací značky, je vždy nutná i kontrola technických parametrů skutečného provedení úpravy zasklení. Pro srovnání uvádíme, že při ztemňování v prvovýrobě např. u vozidel tovární značky ŠKODA je využito maximální povolené hranice, toto limitní zatemnění se blíží při běžném pohledu sklu čirému. Naopak, ztemnění, kdy řidič není ve vozidle vůbec vidět, odpovídá propustnosti 15 až 20 % a je nad jakoukoliv pochybnost (tj. není nutno provádět optická měření), že takové zatemnění neodpovídá příslušným předpisům. Minimální propustnost je stanovena jako celková. Z toho jednoznačně plyne, že je nepřípustné použít ztemňovací fólie i s vyhovující propustností na zasklení, kde již bylo provedeno ztemnění jinou technologií.

Základní závady vozidel ohrožující bezpečnost provozu na pozemních komunikacích jsou uvedeny v ustanovení § 36 odst. 3 b) vyhlášky MDS č. 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a technických podmínkách povozu vozidel na pozemních komunikacích (dále vyhláška č 341/2002 Sb.), podle kterého je „ztemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75 % nebo ztemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70 %“ hodnoceno jako závada, která ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a vozidlo nesmí být , s výjimkou nouzového dojetí užito v provozu na pozemních komunikacích. Policie ČR při silničních kontrolách vozidel postupuje podle tohoto ustanovení.

Obdobně se postupuje podle vyhlášky MDS č. 302/2001 Sb. o technických prohlídkách a měření emisí vozidel, kdy při pravidelné technické prohlídce v STK musí být nesprávné ztemnění skel hodnoceno jako vážná závada - typ B, která musí být ve stanovené lhůtě odstraněna.

Dále bylo zjištěno také používání bezpečnostních čirých fólií na čelních sklech. Tato úprava, jako i jakákoliv jiná dodatečná úprava čelního skla, je nepřípustná. Množí se i používání reklamních a podobných nálepek na sklech; pokud tyto nálepky nejsou schváleny ministerstvem, je nepřípustné je používat mimo případy uvedené v § 34 odst. 3 vyhlášky č. 341/2002 Sb. Zrcadlové fólie nesmí být také použity na čelním a na předních bočních sklech vozidel. V ostatních oknech mohou být použity pouze zrcadlové fólie schváleného typu, které mají v obou směrech částečnou propustnost a jejich odrazová schopnost není zaměnitelná se světelnými zařízeními vozidel – odrazkami nebo jinými znaky používanými ve vyhlášce MDS č. 30/2001.

Podmínky zde uvedené jsou obdobně aplikovány ostatními státy a v případě jejich nedodržení při cestách vozidel do zahraničí lze očekávat uplatňování sankcí místními kontrolními orgány.

V rámci nově zahajovaných správních řízení ministerstvo dopravy zpřísňuje podmínky při schvalování technické způsobilosti pro organizace, které mají schválenou technickou způsobilost pro provádění úprav světelné propustnosti zasklení vozidel. Jde zejména o zpřísnění povinností označování provedených úprav. Držitelé Osvědčení o schválení nebo jejich pověřená montážní pracoviště mají povinnost upravené zasklení označit štítkem se schvalovací značkou (ATEST 8 SD xxxx) s číslem svého schválení, způsob úpravy a minimální celkovou propustností. Dále jsou povinni dodat majiteli vozidla dokument (Certifikát, osvědčení či typový list) ve kterém jsou uvedeny tyto údaje:

Typ a výrobní číslo vozidla (VIN, č. karosérie), číslo schválení MD, způsob úpravy, minimální celkovou propustnost, vyznačení míst provedených úprav, datum provedení úpravy skel a podpis oprávněné osoby s razítkem montážního pracoviště.

Odesláno

"ztemňování v prvovýrobě např. u vozidel tovární značky ŠKODA je využito maximální povolené hranice, toto limitní zatemnění se blíží při běžném pohledu sklu čirému"

Takže další diskuze jsou zbytečné

Odesláno

"Všechny úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti zasklení, je možné provádět pouze za dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43, resp. směrnicí 92/22/EHS a musí podle nich být schváleny. Podle těchto technických předpisů nesmí být celková propustnost světla čelního skla nižší než 75 % a celková propustnost světla předních bočních skel nižší než 70 %."

Takze na prednich bocnich sklech muzes mit zatmaveni 30%

Takze jsem mel pravdu. :aut

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...