Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

predne hmlovky od vyroby


faget1

Recommended Posts

V mém případě v autorizáku při inicializaci automatického zapnutí světel použili HZS 750 Kč/hod a 0,3 hod (což by mělo být, co se týče HZS, ekvivalentní diskutované problematice), za diagnostiku (zaslechl jsem to, když vybavovali jiného zákazníka) snad vypálí 950 Kč/hod (vše samozřejmě bez DPH). :potlesk:potlesk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

smolik: pozeram že maš rok vyroby 03 a ked som dobre pochopil kupoval si BSI 04 takže ked ja mam r.v.04 je možne že nebudem muset kupovat celu BSI že by to snad mohlo ist :myslim zda sa mi to trochu haluz kupovat BSI kvoli tomu ale budiš ked treba tak treba... a nemyslim že su tam tie hmlovky omylom podla mna skor už maju urobenu ako taku keby predpripravu a len šup aktivuju v BSI zhrabnu prachy za skoro nič a hotovo... ale to je len moj nazor... :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jojo307

Tie integrovane hmlovky vo svetlometoch aj tak stoja za prd....Leppsie by boli osadene v narazniku ako je to u modelov po facelifte...

Souhlasím, zkoušel jsem několikrát v mlze zapnout mlhovky, ale hned jsem je zase vypnul. Dělá to jako kdyby se před autem objevila bílá zeď. To byla ale mlha, že se víc jak 40-50 jet nedalo. Na potkávačky jsem viděl na cestu líp.:o:o:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bohumil

Původně zaslal: jojo307

Tie integrovane hmlovky vo svetlometoch aj tak stoja za prd....Leppsie by boli osadene v narazniku ako je to u modelov po facelifte...

Souhlasím, zkoušel jsem několikrát v mlze zapnout mlhovky, ale hned jsem je zase vypnul. Dělá to jako kdyby se před autem objevila bílá zeď. To byla ale mlha, že se víc jak 40-50 jet nedalo. Na potkávačky jsem viděl na cestu líp.:o:o:o

Tak konecne niekto kto ma podrzal....dik:super....Je to presne tak ako hovoris:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

noo dobre teda ale pýtam sa opet aj ked by som chcel hmlovky teda prerobit do narazniku ked su tie vyrobne na prt daju sa zapojit bez toho aby som ich najskor aktivoval v BSI?? noo už som to tu spominal ale aspom teda viem že najskor aktivovat a potom prerobit do narazniku :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 rok později...

nadaar tak konečne asi po roku sa tu opet ukazujem to je doba :) no a k tým hmlovkám dal som tam poistku č.6 aktivovane hmlovky v BSi uspešne aj na palubovke sa zobrazí že svietia ale hmlovky sa fyzicku nezapnu... tak ostava otazka či je v tom ešte dajaký chytak alebo čo to je aka zrada ??? ale pri tej priležitosti msom si akjtivoval automaticke rouzsvietenie svetiel no ked sa zotmiemusim si ovistit paluzbovku manualne ale to je pohodka horšie je že sa nedaju zhasnut svetla ked stojim a mam naštartovane mx prepnut na stretavačky čo až tak nevadi inak pohodka len tie hmlovky nam nejdu stale do hlavy ak niečo viete sem s tým :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.... a tak prichadzam s novýmn poznatkom preštudoval som schemu zapojenia skontroloval podla označeniaa čisla kablou a dospel som k zaveru že napetie na poistke 6 15A je ok odtial ideme na BSI povel dostavame s BSI naspet kable k hmlovkam všetko ok jedine nespína pri povely s BSI hlavni solenoidný člen čo je v našom pripade relatko v hlavnej poistkovejskrinke pod volantom:cool: ale .... dilema ostava jak rozebrat hlavnu poistkovu skrinu teda rozobrat nieje problem ale odpojit všetko vybrat ju von rozobrat a zo spodu v najlepšom pripade bude chýbat male relatko na 12V či už osadene alebo letovane nemože tobyt problem ked to robia aj v peugeote musi to ist normalne doplnit ... skusim to len by som chcel najskor poradit či možem v pofdohke odpojit komplet hlavnu poistkovu skrinualarm palubny počitač a šetko skape nebudem mat nejaky nežiaduci problem pri spetnom znov u zapojeni?? viem že aj ked vyberam baterku že odpajam všetko no aj tak mam dilemu či no ved viete ... :myslim poradi nietko skor ako sa pustím do rozobratia poistkovej skrine za učelom preskumania situacie v jej vnutri :D dakujeeeeem:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Smolik

chlapi taky tam mám mlhovky od výroby asi omylem ,

musel jsem koupit i jinou BSI jednotku cca 3 500,- (v roce 2004), aby to šlo zprovoznit :o(

moje verze BSI neuměla rozsvítit Přední mlhovky.

a tak se mi jedna BSI válí v garáži .;)

teraz čitam že si menil celu BSI :myslim tak to asi fakt si ma sklamal že to nepojde inak rozchodit vedel by si ešte po tej dlhej dobe dat nejake označenie BSI starej ktora to nevedela a novej ktora to vie ? či je tam nejaka integracia robena že to zbytočne budem rozoberať ? to ked aktuvuju v peugeote menia celu BSI to pak musi stat mailand .... noo ale ešte čitam že mar rok výroby ten starši pred 2004 a s novou ti aktivovaly aj palubný počitač ja mam palubný počitač normalne vo výbave aj s predpripravu na tie hmlovky tak si myslim že by mi to mohla BSI dovolovať ked sa to diagnosticky podarilo a tiež mi zobrazuje že su zapnute všetky kable sedia zapojene len nepočujem cvakať relatko v BSI že tam asi nieje to rele abo dačo čo cvaka pri zapnuti zadnej hmlovky a podobných veci kedže BSI disponuje s malými napetiami je to isto asi riešene cez rele alebo podla nich solenoidny aktývni člen....:myslim

[upravil dne 15.4.2010 faget1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta pojistková skříňka vlevo pod volantem je BSI. Nevím jaká jsi studoval schémata zapojení, ale je jich více. Pokud chceš znát zapojení konkrétně pro tvé auto tak dej VIN a uvidí se co se dá zjistit. Apropó, na té diagnostice to povolení mlhovek asi bylo konfigurovatelné, takže by to spíš znamenalo nějaký problém v el. obvodu mlhovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HonzaZ: sledoval som schemu ktoru som stiahol na nete možu sa lišit ale sedia čisla kablou na zvezkoch všetko sedi napetie na poistke 6 je ok ale napetie na petici ktoré už ide priamo na hmlovky z konektoru 16Gn čislo kablou na hmlovky 2060 a 2061 idu na hmlovky vše sedí ale nieje napetie na konektore z BSI a nepočut cvakat relatko v BSI to ma trošku zarazuje že ked to šlo aktivovať malo by to ist ale podla mna chyba relatko... vedel ybsi dačo zistit pošlem ti VIN na SZ každa rada nad zlato :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...