Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

lyže "Big foot" - kdo půjčí?


Trundik

Recommended Posts

Původně zaslal: Hafity

Takže shrnuto: pro začátečníky carvingy allround, nebo allmountain, nebo jiné all. Pro mě 160cm, pro holku 140cm. Asi takhle?:myslim

No spíš pro tebe lyže kolem 165cm, myslím, že pokud už jsi přece jenom trochu lyžoval, tak nebude problém, se do toho jednoduše zase dostat. Pro dceru bych vzala něco mezi 140-149cm max. Menší lyže jsou lépe ovladatelné. Já měřím 163cm a lyže mám 151cm přesně tyto a je to akorát. V obchodě ti určitě poradí. Allroundy a allmountainy jedinně, nic jiného nemá význam.

[upravil dne 10/1/08 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: Hafity

Takže shrnuto: pro začátečníky carvingy allround, nebo allmountain, nebo jiné all. Pro mě 160cm, pro holku 140cm. Asi takhle?:myslim

No spíš pro tebe lyže kolem 165cm, myslím, že pokud už jsi přece jenom trochu lyžoval, tak nebude problém, se do toho jednoduše zase dostat. Pro dceru bych vzala něco mezi 140-149cm max. Menší lyže jsou lépe ovladatelné. Já měřím 163cm a lyže mám 151cm a je to akorát. V obchodě ti určitě poradí. Allroundy a allmountainy jedinně, nic jiného nemá význam.

No když jsem se o to začal zajímat, tak jsem na síti našel doporučení délky o 15 až 20 menší. A jelikož i ty píšeš, že kratší jsou lépe ovladatelné, tak pro mě spíš 160, než 165, nebo né?:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Původně zaslal: Aluška

Původně zaslal: Hafity

Takže shrnuto: pro začátečníky carvingy allround, nebo allmountain, nebo jiné all. Pro mě 160cm, pro holku 140cm. Asi takhle?:myslim

No spíš pro tebe lyže kolem 165cm, myslím, že pokud už jsi přece jenom trochu lyžoval, tak nebude problém, se do toho jednoduše zase dostat. Pro dceru bych vzala něco mezi 140-149cm max. Menší lyže jsou lépe ovladatelné. Já měřím 163cm a lyže mám 151cm a je to akorát. V obchodě ti určitě poradí. Allroundy a allmountainy jedinně, nic jiného nemá význam.

No když jsem se o to začal zajímat, tak jsem na síti našel doporučení délky o 15 až 20 menší. A jelikož i ty píšeš, že kratší jsou lépe ovladatelné, tak pro mě spíš 160, než 165, nebo né?:myslim

Já ale beru v potaz, že už jsi na lyžích kdysi stál a jestli jsi uměl trochu lyžovat na rovných lyží, tak na carvingových ti to půjde samo ;). Ale ono těch 5cm nebude ani moc hrát roli, to už pak bude záležet, co budou jednotlivý výrobci mít, každej to má trochu jinak ty délky. Třeba ty stránky, jak jsem dávala odkaz, tam doporučují -5 - 15cm k výšce postavy.

[upravil dne 10/1/08 Aluška]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poloměry moc neřešte, myslím si, že pokud to na někoho prodavač vyhrkne, jaký že chce poloměr, tak jenom hází ramenama a moc tomu nerozumí. Spíš jde o typ lyže a její konstrukci, a to jak řečeno - nejenom začátečník - allround.

A výška se lyší podle typu lyže a podle dovedností lyžaře, myslím že 10-15 u allroundů je akorát, u slalomek se bere klidně i -20 až -25cm, ale naopak třeba race carvy se kupují v rozmezí -10 až 0cm k výšce postavy. Já měřím 185cm a mám jedny lyže 183 a druhé 170. a ty bigfooty 90cm :) a na všech se dá jezdit :)

Tak přeju šťastnou ruku při nákupu, ostré hrany a hlavně supr sníh!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...