Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pomoc 406 nejede


4xf

Recommended Posts

Původně zaslal: 4xf

Jdu se juknout na tu rampu.Jak to myslíš s tím rychle hotoví?Máš nějaké osobní zkušenosti?Já osobně byl snima vždy spokojený.A podle zákona,mam pul roku záruku na skryté vady.Mluvil jsem s nima včera,a mam jim auto dovést technikovi,a pak řeknou další postup.No,ale po pravdě,dal jsi mi teď brouka do hlavy :myslim

Všiml sis drobného písma ve smlouvě? přečti si taky pořádně protokol o tech stavu jinak se mrkni se sem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně,že budou háčky,ale třeba mě propadla technická díky tomu,že mi nestihli doručit včas techničák.byl jsem unich se zeptat,kde je-že auto bez technický je na prd a ,že jsem si vlastně koupil trochu větší těžítko na papír :) svojí chybu uznali,do týdne se techničák našel,ja jim auto přistavil a oni mi tu technickou gratis udělali.Vzali odeli sním do Ústí a vrátili..atd

A teď ta rampa.Vymontoval jsem jednu svíčku a ... zkrátka,rampa je zřejmě gut.Svíčka jiskřila.Když jsem ji vrátil zpět,pokoušel jsem se jen tak nastartovat a opět to na chvíli chytlo (5 sekund) no a pak už nic.Jinak,rampu jsem zatím zpět nedotáhnul,je volně.Pak šel startovat švagr,já se pokoušel tou rampou hýbat do stran + tou zástrčkou,co je na pravé straně a snaha byla-pomalu jakoby chytal,ale opravdu jen jako :)

už vidím,jak po 8 letech stojím zítra v Teplicích na nádraží a jedu ve 14. hod autobusem do Boleslavy do práce :( Ani už nevím,jak se do autobusu leze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě k Áčkum-auto je na leasing,tak můžu vypovědět leasingové firmě smlouvu s důvodu (nemůžu platit :) ,auto vrátit-o kolik přijdu? O 10,000? Myslím,že oprava celého motoru (bojím se,že je v prdeli,že to bylo narafičeno na pár Km) Mě přijde ohodně dráž. Ale můžu jinde vzít jiné auto,přez jinou společnost-ale auto,které jezdí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo s leasingem bych si takhle moc nezahrával,de to ne že ne auto nabídnou k prodeji a kdopak to nekoupí?AAA nabídnou cenu no nepojízdná tak nějaký minimum a zbytek doplatíš ty i s úrokama,takhle si naběhlo lidí,ale skus ty svíčky vyndat a pak napiš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře,pokusím se,uvidíme co to udělá.Svíčky jsem kupoval přímo v servisu na tento typ auta.Jediné co jsem kontroloval,byl ten odtrh (0,9 mm) Jinak celou dobu jsem na ne jezdil a v pořádku.Jdu zjistit,jestli náhodou dneska nemají otevřeno třeba v Ústí v Globusu.Tam mají hrozně moc věcí na auta,tak schválně koupím jiné svíčky a prohodím je.

A ještě se chci zeptat,tím že by byli špatné (kazové,blbě pálili,...) Mělo by to vliv na ten rachot,co se mi ozívá z motoru?ještě mě teď napadlo-možná je to blbost,ale není možné,že se mi třeba vysypal katík,ta vata ucpala částečně výfuk a díky tomu se tohle všechno děje?Že tím,jak stál přez noc,se z výfuku pomalu uvolnil ten tlak ze včera,a já mohl na tu chvíli nastartovat,než se tam opět vše nahromadilo a ucpalo mi to výfuk?mate stím někdo skušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oko1980

A nebude to robit Imobilizer? Vtedy to vie nachvilku naskocit a hned skapat.

I to je jedna z možností,možná párkrát dálkou zamknout a odemknout.Ke katu většinou jde natočit,ale vykon je mdlej,auto nechce jít do otáček,ale mělo by jít natočit.Když vemeš gum.paličku a poklepeš na kat.tak by nemělo bejt nic slyšet.Než ty svíčky budeš dávat nový tak vyndej ty starý a osuš je a znova vyzkoušej,ať nevyhazuješ zbytečně peníze,já na to mám doma sadu o který vim,že fungovala
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uprimnou sosustrast, ze si to vubec koupil v AAA. Taky to ma priznaky , ze jsou spatny vstriky! Protoze pokud ti svitila kontrolka motoru, pak vstriky stim maji souvislost.

Dalsi vec,kdyz ti to piskalo z prave casti motoru , myslel si tim z pohledu ridice z kabiny? , to by mohli byt rozvody, piska vetsinou napinaci kladka. Urcite by sem se na to podival, taky se podivej na stav multi V remenu(klinak) jestli neprokluzuje , vodni pumpu nezjistis, ale pokud se ti neztraci voda tak by mela byt ok. Zkontroluj si pojistky.

Ja si myslim, ze to budou vstriky, bud ucpany nebo uplne v hajzlu.Mrkni na privodni kabely k vstrikum, jsou tam 4x sou normalne videt ze predu.

Dalsi vec, tohle bude neco v elektrice, pokud ti to blikala ta kontrolka, takze ted jenom co vsechno hlida ta kontrolka. A potom jit , mrknu do manualu, ale tam asi bude jen napsano ze to je diagnostikamotoru nic vic :myslim

Tak sem na to koukal, je to jak rikam, ridfi to funkci vstrikovani, zapalovani a rizeni emisi, takze me jeste napada lmbda sonda, pokud by nebyla funkcni, pak nedava spravne udaje jednotce a ta na zaklade toho dava spatnou smes paliva a motor potom nejde nebo uplne chcipe.

Kod vi proc ti ty emise a STK udelali zadarmo :aut

[upravil dne 1.1.08 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaký máš plyn? Sekvenční nebo klasika? Sání máš plas nebo hliník? Mohlo by se jednat o rozbitý rezonátor sání (je schovaný pod sáním) nebo přímo prasklý plastový sání (horší varianta). Saje falešný vzduch (to by mohly být ty zvuky od motoru), ale na benál by to mělo aspoň částečně chytnout. Oprava sice banální, ale písemný vysvětlování na dýl. Už mě rodina odhání od PC. Než bych to napsal, tak to raději poradím po telefonu. Napiš na jakýho operátora máš nejlevnější volání a pošli číslo. Jinak bych se k popisu dostal až večer nebo spíš až zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TAK SVÍČKY JSEM VYNDAL,VYSUŠIL,PRO JISTOTU VZAL I SMIRKOVÝM PAPÍREM :),PROTOČIL MOTOR (ZVUK ČISTEJ,JAKO KDYŽ PUSTÍTE SAMOTNÝ STARTER).NASADIL SVÍČKY (PROHÁZEL),PÁRKRAT ZAPNUL A VYPNUL CENTRÁL,A NIC.SNAHU MĚL,ALE TO JE VŠE.KLÍŇÁK NEPROKLUZUJE A TEN PŘÍVOD STŘIKŮ?JAK PŘESNĚ HO POZNÁM?JAK TO ZJISTÍM?MAM STEJNY MOTOR JAKO MA SUBIN,JEN JA TAM MAM TU RAMPU A JEŠTĚ NAVÍC,JAKOBY UPROSTŘED MOTORU TAKOVOU KRABIČKU (PŘÍVOD LPG)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstriky nepoznas, ale kabely k nim sou ve predu , kdyz otevres kapotu tak uvidis 4x vedle sebe takovy patice, knim vedou kabely. Pokud sou spatny vstriky pak bohuzel jedine servis.

Diagnostikou to zjisti. Ja si myslim, ze to vstriky budou, pac pokud ti to nejede ani na LPG, pak si myslim, ze je jasno. POkud svicky normalne zapaluji, pak v tom problem neni, takze zapaluji, ale nema co chytit tim padem se nic nedeje. Takze bud vstriky nebo jednotka co to ridi, podivej se na ty pojistky, vse to promer. Vem pojistku a zmer ji a zase vrat.

[upravil dne 1.1.08 Jogin]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja už opravdu nevím.Možná prkotina,ale ...Fak nevím.Začínám byt steklej,nasratej :) a tak už to dnes nechám.Do zítra do rána vydržím a pak to na laně dotáhnu na diagnostiku,počkam co prozradí a pak uvidím jak dál.Ale všem děkui za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jak to uděláme. Myslím, že tam máš klasiku LPG a děravej rezonátor sání. Určitě by se naráz nepokazilo všechno - vstřiky, svíčky, lambda, kat, elektrika a bůhví co ještě. Navíc o této závadě se bezplynystům vživotě ani nezdálo. Nejhorší a fatální varianta je prasklý plastový sání. To se musí vyměnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zdravím všechny.

Tak jsem tady opět po delší odmlce.A co nového s motorem :grr

1) v Peugeot servis řekli oprava 50-70.000 (zřejmě zešíleli)

2) v AAA řekli (sehnat ještě jeden servis,který vypracuje zprávu,kde bude přesně napsáno,o jaké díly se jedná).Tu zprávu přinést k ním a pak se uvidí další postup

3) mam v autě LPG a stím žádný servis nechce mít nic společného

4) budu asi kupovat 120 :grr protože na ní jsi jde vše opravit na koleně,oprava stojí max 100,-Kč a vrak,co mi stojí před barákem,budu mít jen na zlost sousedům.

5) nemáte někdo legálně drženou zbrań a nechce si vyzkoušet střelbu na pohybující se cíl?Jinak se jdu podívat,v kolik jede rychlík a jdu si ustlat.Auto mam 3 měsíce.Najel jsem sním jen 6,000Km,protože prvně stálo bez technický (čekalo se,až ji AAA vyříděj) pak měsíc jezdilo a teď opět stojí,protože motor je na ....

6) vykašlu se na reklamaci,šáhnu do kapsy a motor koupím za své z ruky.Pak je tady výměna :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...