Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světla "Go home"?


Ticcino

Recommended Posts

Prave jsem studoval manual k 307 a zjistil jsem ze motorek centralu kufru je napojen na ostatni, takze se odemyka a zamyka soucasne s dvermi -> pokud jsou dvere odemcene je odemceny i kufr a naopak. A s temi 10km/h je to tak ze auto lze odemcit (kompletne) pouze pokud se pohybuje rychlosti mensi ne 10km/h (do toho se pocita i stani). Kufr odemykat a zamykat zvlast nejde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusal som sa pohrat s tym kufrom a nic. Vzdy ked som stlacil tl. na uzamknutie tak sa bud zamklo alebo odomklo a nic take ako, ze podrzat tlacitko nejaku donu na deaktivaciu nefungovalo. Stale rovnaka situacia. Uz ma to otravuje stale otvarat dvere, ked chce niekto nalozit batozinu do auta. Nemate niekto iny napad ako deaktivovat automaticke zamkinanie kufra?

Thx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Escaper: No to je jasný, je to \"centrál\". ;)

[upravil dne 29.2.08 Ferin007]

Az tak jasny to neni, na nasi oktavce i na mondeu sel kufr otevrit zvlast - bylo zvlastni tlacitko na DO. Navic na techto autech bylo mozne zamknout auto i pri otevrenem kufru a po jeho zavreni bylo auto automaticky zamceno. Na me 307 tohleto nejde. Kdyz chci zamknout, musi byt vsechny dvere zavreny, jinak se zamkne a hned zase odemkne.

Jinak jsem dnes zkousela podrzet tlacitko pro zamykani a opravdu se to deaktivuje, tzn. ze pokud podrzim to tlacitko, tak se mi auto po rozjezdu samo nezamkne. Pro zpetnou aktivaci aut.zamyk. jsem to tlac. zase podrzela a opet to funguje;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: permonik7

Původně zaslal: Ferin007

Escaper: No to je jasný, je to \"centrál\". ;)

[upravil dne 29.2.08 Ferin007]

Az tak jasny to neni, na nasi oktavce i na mondeu sel kufr otevrit zvlast - bylo zvlastni tlacitko na DO. Navic na techto autech bylo mozne zamknout auto i pri otevrenem kufru a po jeho zavreni bylo auto automaticky zamceno. Na me 307 tohleto nejde. Kdyz chci zamknout, musi byt vsechny dvere zavreny, jinak se zamkne a hned zase odemkne.

Jinak jsem dnes zkousela podrzet tlacitko pro zamykani a opravdu se to deaktivuje, tzn. ze pokud podrzim to tlacitko, tak se mi auto po rozjezdu samo nezamkne. Pro zpetnou aktivaci aut.zamyk. jsem to tlac. zase podrzela a opet to funguje;)

myslis to tak, ze dvere sa zamkli a kufr sa dal otvorit?

mam starsi model 307 a neviem ci to tak funguje aj u mna ako pises. Vzdy ked stlacim tlacitko tak sa auto zamkne alebo odomkne aj ked ho dlhsie drzim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

A k čemu je to dobrý, zamčít auto a nechat otevřenej kufr?

Dobry je to k tomu, kdyz potrebujes vzit z kufru vic veci. Pak mas plny ruce a nemas jaksik cim vyndat klice z kapsy a zamknout, takhle si ho zamces a pak jen strcis do dveri kufru a ten se zabouchne a je zamceno;) Navic, kdyz stojim nekde na parkovisti a chystam si veci ke klientum a prehrabuju se v kufru, tak je fajn mit zamknute auto, kdyz mam hlavu vrazenou v kufru a vepredu treba navigaci a kabelku na sedadle;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proste ide o to ze ked sedim v aute a niekto chce nastupit, ale najprv si chce nalozit batozinu tak ked neotvorim dvere tak sa kufor neda otvorit.Je aj druha moznost ale zdlhavejsie. Stlacim tlacitko pre zamknutie auta, auto sa zamkne, potom ho musim samozrejme otvorit, tak ho musim znova stlacit a preto je rychlejsie otvorit a zavriet dvere. Skusal som aj dlhsie podrzat, ale nic take ako deaktivacia zamknuteho kufra som nezbadal. Treba pozerat aj na rok vyroby, novsie modely uz to mozno maju inak riesene a preto napada este niekoho ako deaktivovat uzamkinanie kufra? alebo sa mam skor obratit na ori. servis nech to pozru v BSI?

Dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekino: nee, myslela jsem to tak, ze sel odemknout treba jen kufr (ale jen DO, knoflikem jsem to nezkousela) a mela jsem odmknuty jen kufr. Kdyz si jdu pro neco do kufru, proc odemykat cele auto, doba je zla, je treba se chranit jak to jde;) Kdyz ho pak zabouchnes a zbytek auta je zamceny, zamkne se automaticky taky,coz mi prijde jako super:super S 307 mi to bohuzel nejde.

Ja mam model 06/2005 a ta deaktivace mi funguje, kdyz to opravdu DLOUHO podrzim, tak se to deaktivuje a zase aktivuje. U techhle starsich modelu se musi vsechno drzet opravdu dlouho ( packa na zadni sterac, deaktivace automatickeho osvetleni interieru ...)

Posli kdyztak ICQ, psala jsem ti, treba na neco prijdem;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ekino

Proste ide o to ze ked sedim v aute a niekto chce nastupit, ale najprv si chce nalozit batozinu tak ked neotvorim dvere tak sa kufor neda otvorit.Je aj druha moznost ale zdlhavejsie. Stlacim tlacitko pre zamknutie auta, auto sa zamkne, potom ho musim samozrejme otvorit, tak ho musim znova stlacit a preto je rychlejsie otvorit a zavriet dvere. Skusal som aj dlhsie podrzat, ale nic take ako deaktivacia zamknuteho kufra som nezbadal. Treba pozerat aj na rok vyroby, novsie modely uz to mozno maju inak riesene a preto napada este niekoho ako deaktivovat uzamkinanie kufra? alebo sa mam skor obratit na ori. servis nech to pozru v BSI?

Dakujem.

Proč znovu zamykat zamčený auto?? Pokud zmáčkneš tlačítko centrálu v autě, odemče se všecko, včetně kufru. Druhým zmáčknutím bys ho naopak zamkl. A pokud auto předtím nebylo zamčený, nebyl zamčenej ani kufr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferin007

Původně zaslal: ekino

Proste ide o to ze ked sedim v aute a niekto chce nastupit, ale najprv si chce nalozit batozinu tak ked neotvorim dvere tak sa kufor neda otvorit.Je aj druha moznost ale zdlhavejsie. Stlacim tlacitko pre zamknutie auta, auto sa zamkne, potom ho musim samozrejme otvorit, tak ho musim znova stlacit a preto je rychlejsie otvorit a zavriet dvere. Skusal som aj dlhsie podrzat, ale nic take ako deaktivacia zamknuteho kufra som nezbadal. Treba pozerat aj na rok vyroby, novsie modely uz to mozno maju inak riesene a preto napada este niekoho ako deaktivovat uzamkinanie kufra? alebo sa mam skor obratit na ori. servis nech to pozru v BSI?

Dakujem.

Proč znovu zamykat zamčený auto?? Pokud zmáčkneš tlačítko centrálu v autě, odemče se všecko, včetně kufru. Druhým zmáčknutím bys ho naopak zamkl. A pokud auto předtím nebylo zamčený, nebyl zamčenej ani kufr.

no skratka je to tak,sedim v aute, kufor nejde otvorit ale auto je odomknute a ked stlacim tlacitko zamkne sa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, to tlačítko na palubce funguje tak jak píšete, ale v tom manuálu se píše \"při stisknutí tlačítka centrálního zamykání\" Nemůžou mít na mysli, že (když už jsou teda odemčený dveře) stisknutím odemykání na centrálu na klíčích odemkneš ten kufr? Je to sice divný, ale mohlo by to být...

Jinak někdo tu psal, že zámky dveří a kufru jsou propojeny a buďto je vše zamčené nebo odemčené. Ale já třeba mám na breaku vzadu mikrospínač (ne kliku) a kufr se zamyká nezávisle na dveřích při jízdě. To zamčení spočívá v tom, že prostě dveře kufru nereagují na ten spínač. Žádná mechanika, jen elektrika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest stanisko
Původně zaslal: RychJ-1

Kucííí máte ale postřehy...Oboje mi funguje...:super

Ještě nějaké vychytávky ? :potlesk

zdravim Vas...ked chcete aby vam automaticky po rozbehnuti auta zamklo centralne uzamykanie staci podrzat tlacidlo zamknutia cz asi na 5sec....a od toho okamziku je nadstavene automaticke zamknutie vozu za jazdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stanisko

Původně zaslal: RychJ-1

Kucííí máte ale postřehy...Oboje mi funguje...:super

Ještě nějaké vychytávky ? :potlesk

zdravim Vas...ked chcete aby vam automaticky po rozbehnuti auta zamklo centralne uzamykanie staci podrzat tlacidlo zamknutia cz asi na 5sec....a od toho okamziku je nadstavene automaticke zamknutie vozu za jazdy

Jo, to víme ;) Jen nevíme, jak odemknout kufr, potom co auto jelo, aniž by se otevíraly dveře ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest stanisko
Původně zaslal: Ticcino

Původně zaslal: stanisko

Původně zaslal: RychJ-1

Kucííí máte ale postřehy...Oboje mi funguje...:super

Ještě nějaké vychytávky ? :potlesk

zdravim Vas...ked chcete aby vam automaticky po rozbehnuti auta zamklo centralne uzamykanie staci podrzat tlacidlo zamknutia cz asi na 5sec....a od toho okamziku je nadstavene automaticke zamknutie vozu za jazdy

Jo, to víme ;) Jen nevíme, jak odemknout kufr, potom co auto jelo, aniž by se otevíraly dveře ;)

po prestudovani el.schema na 307-ke vam mozem povedat ze to nie je technicky mozne....iba ak by sa urobil mierny zasah do instalacie :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest stanisko
Původně zaslal: ekino

co znamena mierny zasah do instalacie?

Ked to nieje komplikovane ja by som sa do toho pustil.

co vlastne presne chces aby ti to centralko robilo...

1. aby si mohol z auta odomknut iba kufor

2. aby sa po zamknuti kufor nezamkol

3. alebo ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: stanisko

Původně zaslal: ekino

co znamena mierny zasah do instalacie?

Ked to nieje komplikovane ja by som sa do toho pustil.

co vlastne presne chces aby ti to centralko robilo...

1. aby si mohol z auta odomknut iba kufor

2. aby sa po zamknuti kufor nezamkol

3. alebo ?

Aby sa nezamykal kufor ked je auto nastartovane, ale v podstate by stacilo keby sa dal otvorit z auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest stanisko
Původně zaslal: ekino

Původně zaslal: stanisko

Původně zaslal: ekino

co znamena mierny zasah do instalacie?

Ked to nieje komplikovane ja by som sa do toho pustil.

co vlastne presne chces aby ti to centralko robilo...

1. aby si mohol z auta odomknut iba kufor

2. aby sa po zamknuti kufor nezamkol

3. alebo ?

Aby sa nezamykal kufor ked je auto nastartovane, ale v podstate by stacilo keby sa dal otvorit z auta.

ja osobne by som nenechaval otvoreny kufor...ono to bolo kvoli tomu vymyslene aby pri zastaveni na krizovatke niekto neotvoril kufor a nieco nezobral...a dokonca to mavalo aj dohru...vodic vybehol z auta za zlodejom a druhy nasadol do auta a frnk....

takze maximalne urobit otvaranie zvnutra...co nie je problem

ked je auto nastartovane a auto je uz zamknute tak po stlaceni tlacidla CZ sa otvori len kufor

nakreslim schemu a poslem......

aj ked stale nevidim ten dovod..lebo aj tak musim urobit ten pobyb na odomknutie a vzapeti aby nebolo otvorene tak znovu zamknut takze ci otvorim komplet alebo len kufor...???

:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aj ked stale nevidim ten dovod..lebo aj tak musim urobit ten pobyb na odomknutie a vzapeti aby nebolo otvorene tak znovu zamknut takze ci otvorim komplet alebo len kufor...???

:roker

No, já teď nevím, kdo to potřeboval, ale jde přibližně o následující: Každý den jezdíš do práce a cestou vyzvedáváš postupně 4 kolegy. Každý z nich má kufřík nebo batoh. Přijedeš k prvnímu, zastavíš, on si naloží zavazadlo do kufru a nastoupí. Jedeš k druhému, on si naloží zavazadlo a nastoupí. Takhle dál ke třetímu a ke čtvrtému.

Jenže problém je v tom, že kufr nejde otevřít. Takže vždy když zastavíš, musíš otevřít dveře (třeba jen na chvíli) aby si kolega mohl dát zavazadlo do kufru. A takhle každý den. A původního tazatele to prudí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...