Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2,0HDi x 2,2HDi


moreli

Recommended Posts

Tohle jsem řešil před koupí mé 406ky, nakonec jsem se rozhodl na základně různých recenzí a testů pro 2,2hdi, momentálně po ujetých téměř 10tis km, za čtyři měsíce musím konstatovat, že to je zatím nejlepší Peugeot co se týče motoru a spolehlivosti co jsem měl a to prosím auto využívám pro stavbu kdy jezdím s větším přívěsem a vozím kde co, tak i pro dovolenou atd. jinak spotřeba kolem 7L/100km, ale už jsem měl i pod pět litrů když jsem opravdu jen lechtal plyn. Výbavu mám Sport, je to s kůží a látkou dohromady, což jsem nechtěl, ale teď toho nelituji. Samozřejme s Fapem:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: moreli

Takl teda chlapi diky, to jste mi teda moc nepomohli... kdo ma 80kw chvali 80 kw, kdo ma 98 kw chvali 98 kw coz je celkem logicky. Co dynamika techto motoru? je tam nejakej zavratnej rozdil? mate nekdo konkretni psotrebu u techto motoru?

diky moc

ja by som isiel do 2,2 HDI, jednoznacne ..neni o com...uz len kultivovanost tohto motoru vzhladom na 2,0 HDi je ina, spotreba len o malinkato vacsia...mal som tento motor v 2,2 HDI coupe 2002.....

Nasledny predaj tohto auta bude jednoduchsi, je ich omnoho menej ako 2,0 HDi, takze budes ina trieda, vacsi vykon a lepsia dynamika, do 2,2 hdi sa samozrejme davala bohatsia vybava, takze to mozes ocakavat aj ty, vyhody 2,0 je ich viac,cize je lepsia dostupnost jazdenych dielov, lacnejsie veci priamo v predajni vzhladom k 2,0 HDi, zpoznam z vlastnej skusenosti, nizsia zakona poistka, starsie 2,0 Hdi nemali FAP filter, v 2,2 HDi by som s nim urcite ratal....takze je to len na tebe...ale ak by som si to zvazoval ja....urcite by som isiel do 2,2 HDi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se na dalnici dostanu na 4.5 - 5/100 zalezi jestli jsou kopce nebo jak moc clovek specha... kolem 6/100 se ta kombinovana da udrzet.

Jinak jestli 2.0 nebo 2.2, tot otazka, u novejsiho kousku bude FAP na obou dvou, takze to si nevyberes. Mimochodem, jak casto se ten FAP meni? po 100 000km? Ja myslim, ze to neni zas takovy strasak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistka je jakou si sezenes - ja mam za 2985,- na rok.:aut

Spotrebu mam 6,3-6,4 za 15mesicu. Minula nadrz 6,0l a vcera jsem bral tak 6,3l, beru vzdy 50-60l,ale jinak to je individualni-trasa,styl,pneu,auto atd. Ja jsem absolutne spokojen. Nejezdim po dalnici,tam by to asi bylo vic,porad vlevo:D A ani brzda plyn,pekne plynule a az se objevi rovinka tak jedu.

Ceny aut jsou podobny,ale vybava vyssi u 2,2. Jestli ti to poveze znamej tak at kouka na celkovy stav vozu. Ja taky schanel 80kw a na tohle jsem se jel podivat kvuli barve a je doma.Láááska na první pohled.:mad:

Fap - novejsi verze po 120tis km, v servisu asi 12tisKč. Jo ja dolil aditiva preventivne a filtr vyplach kamos profivapkou(az 140C) ujeto 8000km bez problemu.

[upravil dne 10/12/07 p406b]

[upravil dne 10/12/07 p406b]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsem se byl projet ve 2.2HDi. Motor krasne tichounkej, zadne vibrace jak auta, tak pedalu, volantu, radici paky, proste jako benzin. Spotrebe 8.8l/100km se se studenym motorem po meste s klimatizaci moc nedivim. Ale co me docela dostalo byl projev motoru po jizdni strance. Ve dvou lidech do kopce se tomu nijak extra nechtelo, od 70km/h na trojku pod plnym plynem byl narust rychlosti hodne pozvolny! mozna je to moje degenerace z atmosferickeho benzinaku, ale rozhodne to nevypadalo na 133k a 317Nm! subjektivni pocit zatahu je v me vectre daleko vetsi. 0 - 100km/h za 11sec? prominte, ale to opravdu ne.

Od toho motoru jsem cekal daleko vic po vykonove strance. Tento kousek byl z r. 2002 se 153tkm. Byl jsem upozornen, ze 2.2HDi moc netahne kvuli vyvazovacim hridelum, ale tohle? Spis bych ten vykon prirovnal k te 80KW verzi. A ted muj dotaz, jsou vsechny 2.2HDi tak "line" a neochotne k praci? nebo to bylo vylagrovanosti agregatu.

dekuji za Vase zkusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: moreli

tak jsem se prave dozvedel podle VINu ze auto ma najeto 353tkm a je po nekolika CHIPech.

timto je vse vysvetleno.

To jsi obvolaval servisy? Nebo jak jsi to poznal? Co si tady lidi nechali 2.2HDI nachipovat, tak jsou spokojeni, je to mnohem zivejsi. Ale pokud to ma najeto 350tkm, tak bude turbo 2x po smrti a nepotahne to ani kdyby jsi to zaprahl za stado koni. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moreli tvé pochybnosti nemohu potvrdit, zkus se projet v udržované 406ce 2,2hdi v originálním stavu, mohu tě ubezpečit, že ten zátah je dost solidní i ve čtyřech lidech, a řeknu to trochu nadsazeně, ale na trojku to ještě trhá asfalt:mrk - no jen trochu:super:super. Upřímně - zátah to má krásný, alespoň pro mě:potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove docela me prekvapuje,ze o teto moznosti nevite, opisete VIN kod z celniho skla auta a zavola se do autorizovaneho serivsu, v mem pripade jsem volal do servisu v Nove Pace, ale mel jsem docela stesti, ze auto servisovali tam kde ho servisovali, kde bylo auto koupeno a servisovano.Nevim jestli by stacilo zavolat do kterehokoliv servisu, u FORDu to jde, u OPELu ne. Tam mi po chvilce rekli co s autem bylo, jak probihal servis, ze auto bylo pres ne prodano se stavem tachometru 353 065km, motor nekolikrat chipovany, servisni prohlidky, zavady, komu auto bylo prodane,.... Proste vse co sjem chtel vedet, ty kilometry mi stacily.

O teto moznosti nevedel ani prodavajici, byl ocividne prekvapeny :-]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KUBBACHER

Moreli tvé pochybnosti nemohu potvrdit, zkus se projet v udržované 406ce 2,2hdi v originálním stavu, mohu tě ubezpečit, že ten zátah je dost solidní i ve čtyřech lidech, a řeknu to trochu nadsazeně, ale na trojku to ještě trhá asfalt:mrk - no jen trochu:super:super. Upřímně - zátah to má krásný, alespoň pro mě:potlesk

prave proto se ptam, protoze u otcove OII 1.9TDi 77kw maji pod plnym plynem na dvojku predni kola tendenci prokluzovat.Tady to nehrozilo ani na jednicku:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi měl štěstí, že bylo auto servisované a následně prodané ve značkovém servisu. Protože kdyby ne, tak Ti toto všechno neřeknou. Proto ta otázka podle VINu.

Původně zaslal: moreli

Panove docela me prekvapuje,ze o teto moznosti nevite, opisete VIN kod z celniho skla auta a zavola se do autorizovaneho serivsu, v mem pripade jsem volal do servisu v Nove Pace, ale mel jsem docela stesti, ze auto servisovali tam kde ho servisovali, kde bylo auto koupeno a servisovano.Nevim jestli by stacilo zavolat do kterehokoliv servisu, u FORDu to jde, u OPELu ne. Tam mi po chvilce rekli co s autem bylo, jak probihal servis, ze auto bylo pres ne prodano se stavem tachometru 353 065km, motor nekolikrat chipovany, servisni prohlidky, zavady, komu auto bylo prodane,.... Proste vse co sjem chtel vedet, ty kilometry mi stacily.

O teto moznosti nevedel ani prodavajici, byl ocividne prekvapeny :-]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Laďa

Tak to jsi měl štěstí, že bylo auto servisované a následně prodané ve značkovém servisu. Protože kdyby ne, tak Ti toto všechno neřeknou. Proto ta otázka podle VINu.

Původně zaslal: moreli

Panove docela me prekvapuje,ze o teto moznosti nevite, opisete VIN kod z celniho skla auta a zavola se do autorizovaneho serivsu, v mem pripade jsem volal do servisu v Nove Pace, ale mel jsem docela stesti, ze auto servisovali tam kde ho servisovali, kde bylo auto koupeno a servisovano.Nevim jestli by stacilo zavolat do kterehokoliv servisu, u FORDu to jde, u OPELu ne. Tam mi po chvilce rekli co s autem bylo, jak probihal servis, ze auto bylo pres ne prodano se stavem tachometru 353 065km, motor nekolikrat chipovany, servisni prohlidky, zavady, komu auto bylo prodane,.... Proste vse co sjem chtel vedet, ty kilometry mi stacily.

O teto moznosti nevedel ani prodavajici, byl ocividne prekvapeny :-]

presne tak, stesti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajaj,štěstí,muška jenom zlatá. No to moje má bejt dovežené z Fr,takže předpokládám že mi řeknou prd. Ale zkusím to,stejně bych chtěl nechat projet diagnostiku, což jsem ještě za tři měsíce neudělal, a jak jsem se tak ptal tak nejlíp mi diag udělaj tak akorát v Peugeotu. U Vašendy jsem to zkoušel ale nějak jim to moc nefachalo...

Nicméně díkes za info.

Zdar!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...