Jump to content
Sign in to follow this  
mlaskac

Chcipani PG automatu

Recommended Posts

Ahojte diskuteri, jsem mimo na sluzebce a volala mi z domova pani ze ji za posledni 2 dny nekolikrat chcipla p306 (benzin 100kw).

Potud by to bylo bezny, prece je to zenska :D ne vazne ridi dobre ale chcipa ji automat, jak popisuje tak pri dobrzdovani na semaforu :(

Nejake napady, servis navstivim hned jak se vratim ale jde mi o to jestli se da ubirat nejakym smerem. jak mi jana psala nebrzdi ani nijak prudce prave z obavy aby se to nestalo a stejne to tuatam proste chcipne coz je treba na magistrale nebo jizni spojce docela neprakticka zalezitosti.

diky za jakykoliv impuls

Share this post


Link to post
Share on other sites

to jako že automatická převodovka?? A co třeba zjistit jestli vyřazuje?? Myslim jestli když teda brzdí jestli třeba neblbne automatický přechod na vyřazení a následný volnoběh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, rád bych pomohl, měli jsme úplně stejnou 306 (1.8 8v) v automatu ale tohle to udělalo jenom jednou a to když kdosi pořádně zadupl brzdy na červenou. Mám dojem že tam je nějaký čídlo ale kecal bych kde a jaký...

To bude chtít servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

NO to mi staci ja nejsem mekanik takze je mi jasne ze asi nevyrazuje (po telefonu to nezjistim) mel jsem na mysli jestli prave ono vyrazovani nemuze mit na starosti nejake cidlo ale jake? od brzdovych svetel? nebo snimac otacek? uvidime co vymysli v servisu uz v noci se na to pujdu podivat, doufam ze to nesouvisi s tim ze je zima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taky nejsem mechanik, ale automat má táta a tady v práci všichni japonci. Rozhodně se mi zdá jako nesmysl, že by to "nevyřazovalo". Protože automat prostě nevyřazuje dokud mu tam nevrazíš neutrál. I když stojíš a stojíš na brzdě se zařazeným stupněm "D", tak auto má tendenci se rozjíždět. Podobně se automatem nedá prakticky brzdit motorem (kromě chvíle, kdy má auto zařazen nejvyšší stupeň) V ostatních případech při jízdě, když pustíš plyn, otáčky klesnou blízko k volnoběžným a brzdný efekt žádný. Pokud chceš např. z dlouhého táhlého kopce brzdit motorem, musíš mu natvrdo vnutit omezení maximálního zařazeného stupně. Jinak s Tvým problémem nevím. Mně to dělala Tempra s karburátorem, ale ta měla 15 let. Nechal jsem udělat předstih (což nepomohlo) a tak jsem malinko přidal na volnoběžných otáčkách. To sice pomohlo, ale stejně to nebylo ono. Pak jsem ji prodal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×