Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

JAKÉ ET


svanovsky

Recommended Posts

Tak lidi, konečně jsem se dostal k velkému TP a nestačil jsem se divit. Jsem totiž až druhý majitel a ten původní mi při koupi prostě říkala i ukázal, že měl k autu jako zimní sadu pneu 195/65/R15 91T. S tím jsem se i spokojil, jelikož prý to měl hned při koupení přiobjednané.

Teď jsem ale z TP zjistil, že tykové kola nejsou v TP vůbec uvedena. Mám tam pouze 205/55/R16 91H jako v základu a pak dole v poznámkách je uvedeno jako alternativa 205/50/R17. Dále je v poznámkách uvedeno, že pro zimní období je možná použít uvedené rozměry s Indexem rychlosti Q (160 km/h) -> omezení provozní rychlosti

Jsem z toho aktuálně dost zmatený a jen doufám, že to nebude problém, protože mám jít v prosinci na technickou a na emise. Dost mě to rozhodilo, jelikož pneu mám koupené již delší dobu - výhodná cena a teď jsem jen řešil plechové ráfky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To taky záleží na koho na tý technický natrefíš.Já konkrétně mám letňáče tvého rozměru,ale jelikož jdu od února za rok na TP tak jsem si na zimu koupil (pro jistotu) předepsané gumy 195/65 R15.A to ET jak už bylo tady řečeno je 27.Snad natrefíš na technický na :roker.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VenaS

Řešil už někdo, jestli je možné do techničáku nechat dopsat jiný rozměr kol. Já mám R16 a R17, protože to ale není zrovna levné tak R15 by se na zimu hodilo.

Kola bych tak drasticky neviděl, ale řetězy kolik stojí na 16" )-:

A přitom jejich největší užitná hodnota většinu času je jako závaží v kufru...

Ale na hory se mi bez nich nechce jet, nemáte někdo z Prahy na zapůjčení?

[upravil dne 14.11.2007 OMArtik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: VenaS

Řešil už někdo, jestli je možné do techničáku nechat dopsat jiný rozměr kol. Já mám R16 a R17, protože to ale není zrovna levné tak R15 by se na zimu hodilo.

Ahoj,

nebudu ti tvrdit, že je to na 100%, ale určitě vím, že nějaká možnost dopsání dalšího rozměru kola do TP existuje.

Vím, že to řešil kámoš na Citroen C4. Taky ale vím, že to nakonec vzdal, jelikož prý k tomu potřebuješ nějaké osvědčení o tom daném rozměru kola. Toto prý vydává prodejce - pokud je to jeden z těch kvalitnějších a daný certifikát vlastní a nebo je to potřeba řešiš přes výrobce.

V každém případě se nejdná o věc, kterou by ti někdo udělal jen tak za DÉKUJI. :bojim

Každopádně opravdu nevím, co bych dělal, kdyby to tou STK neprošlo. Nějak mě vůbec nenapadlo zkontrolovat TP, jestli jsou tam ty 195/65/R15 vůbec napsané. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: svanovsky

Původně zaslal: VenaS

Řešil už někdo, jestli je možné do techničáku nechat dopsat jiný rozměr kol. Já mám R16 a R17, protože to ale není zrovna levné tak R15 by se na zimu hodilo.

Každopádně opravdu nevím, co bych dělal, kdyby to tou STK neprošlo. Nějak mě vůbec nenapadlo zkontrolovat TP, jestli jsou tam ty 195/65/R15 vůbec napsané. :(

Asi bych to moc neřešil a když bych to věděl, dojel bych na technickou na zapsaných (ač letních) 16".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: sekaj

Skus se podívat do TP ještě jednou :o,určitě tam ty 15 máš napsaný.Ty 16 a 17 máš povolený ale 15 doporučený.Já to alespoň tak mám:papa.

Nemyslim. U 2.0 HDi 79kW jsou opravdu jenom 16" a 17" (opravte mne, jestli se mylim, ale je to i mem TP).

sekaj: Co mas za motorizaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím,

podle TP tam mám v hlavní části uvedeny jen 16" a pak úplně dole v poznámkách ještě alternativně ty 17"

15" kola jsem nikde v TP neobjevil. Bohužel aktuálně nejsem schopen sehnat ani toho původního majitele a zeptat se přímo jeho, jak na ty 15" kola vůbec přišel.

Každopádně STK jsem nechal udělat mírně s předstihem a auto nakrásně prošlo. Jen mi pak v servisu předložili tzv.: ROZPOČET NAVRHOVANÝCH OPRAV.

Obsah:

1. Oprava panelu řízení - obligátní páčky - zdůvodněno nefunkčním klaksonem a blinkry pří auto rožínání světel

2. Oprava "buxu" řazení - problém s "vyklechtanou" řadící pákou, nepřesné řazení

Bratru mi to spočetli na nějakých 17.7 tis. Kč

Tak jsem jim řekl, že o tom vím a že jelikož to nemá vliv na jízdní vlastnosti auta, nebude to rozhodně priorita v řešení :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

pri ET 18 bude koleso o 9 mm viac vyčnievať spod blatníka. myslím, že pri pneu 195/65 R15 by nemal byť problém. na technickej si to asi ani nevšimnú:myslim

Na technciký si toho možná nevšimnou ale výrezně se změní poloměr rejdu,což může vést k nestabilitě nebo vybracím při brždění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: homat

Původně zaslal: bladerunner

pri ET 18 bude koleso o 9 mm viac vyčnievať spod blatníka. myslím, že pri pneu 195/65 R15 by nemal byť problém. na technickej si to asi ani nevšimnú:myslim

Na technciký si toho možná nevšimnou ale výrezně se změní poloměr rejdu,což může vést k nestabilitě nebo vybracím při brždění.

výrazne asi nie. ale geometria sa trocha naruší, to je mi jasné:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: bladerunner

Původně zaslal: homat

Původně zaslal: bladerunner

pri ET 18 bude koleso o 9 mm viac vyčnievať spod blatníka. myslím, že pri pneu 195/65 R15 by nemal byť problém. na technickej si to asi ani nevšimnú:myslim

Na technciký si toho možná nevšimnou ale výrezně se změní poloměr rejdu,což může vést k nestabilitě nebo vybracím při brždění.

výrazne asi nie. ale geometria sa trocha naruší, to je mi jasné:myslim

to je otázka, změnou poloměru rejdu z negativního na pozitivní může dojít k změně síly působící na čepu kola a místo konstrukcí navržené zvětšené sbíhavosti při brždění půjdou kola do rozbíhavosti a naopak. Nebo vyvolání větší sbíhavosti/rozbíhavosti než byly konstrukčně navrženy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...