Jump to content
Sign in to follow this  
Rotorhead

HF Nokia

Recommended Posts

Zdravím všechny,

chci se zeptat jestli někdo něřešil podobný problém s pevnou HF Nokia:

mám ve dvou autech zabudované pevné HF CARK91 na Nokiia 6310 a samožřejmě jsem si zvykl na pohodlí s tím spojené, včetně nabíjení telefonu.

Nyní si chci pořídit jiný telefon nejspíš Nokii 6233 nebo 6300, ale rád bych i nadále používal stávající pevné HFv autech.

Vím samozřejmě, že toto řešení není od Nokie kompatibilní, a proto se ptám neexistuje nějaký adapter i od noname firem.

Je tu někdo, kdo se orientuje na trhu příslušenství pro mobily ? Díky za pomoc….

PS: Zajímá mne i obecně jestli a jakou používáte HF výbavu, resp. jak jste spokojeni BT řešeními, jesli např. umí radio MUTE...:papa

Share this post


Link to post
Share on other sites

HF používám, mám nokii 6230i a mám ji připojenou na pevno do HF Nokia. Tím pádem mám vyřazené BT, ale semtam se mi stane, že se HF vůbec nesepne, semtam hraje rádio a do toho zvoní telefon. Zkoušel jsem to připojit pouze přes BT, ale to mi nevyhovuje, protože když mi někdo zavolá a já zrovna potřebuju vylézt z auta, tak nemůžu, protože mi to mluví v autě. Stejně tak volání u stojanu na benzince, stojím u stojanu , mobil u ucha a poslouchám volajícího z auta. Jinak mám rádio Kenwood.

Akorát nechápu zákon při zákazu MT bez HF. Než kolikrát naťukám číslo na mobilu držáku, tak je podle mně situace daleko bezpečnější, kdybych ho držel v ruce a současně sledoval provoz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Původně zaslal: Rotorhead

Díky za odpovědi, hlavně tobě Kurte :super

Jj, nemáš za co.

Ještě trochu se rozepíšu - je to vlastně kus plastu s plošným spojem, za což se mi zdá cca 11 stokorun cena vysoká, ale jiné řešení asi není (a Nokia to ví). Po delším používání můžu zodpovědně napsat, že to funguje, ale: výrazně nedoporučuju vyndávat tuhle redukci z handsfree! Máme ji ve firmě, někdo má starou Nokii (6310i) a jiný novou (např. 6230i) a po "pár" cyklech, kdy se tohle dává to handsfree s novým typem mobilu a pak zase vyndává, aby se do HF dala 6310i, došlo k tomu, že to prostě nesedí. V lepším případě se ta redukce "jenom" chvěje a drnčí, takže při delší cestě to má člověk chuť vyhodit a mobil držet v ruce, v horším případě to jednoduše vypadne i s mobilem - obzvláště vtipná záležitost, když máš zrovna hovor.

Takže asi tak. Pokud to nebudeš vyndávat, tak bude sloužit dobře a dlouho...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×