Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční senzor stěračů


Motyl

Recommended Posts

Mám P406,2.0 HDi, r.v. 2003 a nefunguje mi senzor stěračů. Přitom auto má automatické rozsvěcení světel,které je součástí senzoru stěračů, a to funguje bez problémů! Když přepnu ovladač stěračů do polohy automatika, počítač sice zahlásí, že automatické stírání je aktivní, ale interval stěračů se nemění. Nevíte někdo kde může být chyba? Senzor jsem měl nějakou chvíli odpojený (výměna čelního skla), nemohl se nějak bloknout? Není třeba ho nabudit?? Předem díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měnili ti sklo i se senzorem? anebo sis tam nechal ten původní? Někdy jsem slyšel, že těch senzorů se dělalo víc tipů a třeba ti nespolupracuje. Další varianta je, že při montáži skla a oddělávání toho plastovýho krytu se zrcátkem se zlomil nějakej z těch drátků co k němu vedou anebo zasrali konektor a není signál na nějakým drátu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Že musím pokaždé po nastartování přepnout páčku, to vím a stejně to nefunguje jak by mělo. Senzor je tam stejný jako před výměnou skla. Právě mě mate to, že funguje rozsvěcování světel ale stěrače ne. Hledat už jsem zkoušel, našlo mi to 2 příspěvky a oba byly o ničem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sklo natreny neni, ale asi tam bude chybet ten gel ( popr. bude mit spatnej optickej kontakt na sklo nebo na senzor ), kterej se dava mezi sklo a senzor, zajel bych zpatky do dilny, kde menili sklo jakozto reklamace nefungujiciho senzoru po vymene

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

sklo natreny neni, ale asi tam bude chybet ten gel ( popr. bude mit spatnej optickej kontakt na sklo nebo na senzor ), kterej se dava mezi sklo a senzor, zajel bych zpatky do dilny, kde menili sklo jakozto reklamace nefungujiciho senzoru po vymene

presne tak uz sa to vela krat preberalo a vzdy to je o tom istom chyba tam ta vodiaca pasta priesvitna, inac tie senzory sa robili len dva na 406 a to jeden ma uzky pas pri skle a druhy je v tvare kosostvorca a ten mas aj ty lebo tie sa davali myslim od roku 2002 do 406 ale zaklad je ze tiez tam musi byt ten vodiaci pas!!! na mojej starej 406 som mal tiez tento problem a museli to vyriesit tam kde mi menili sklo lebo oni stratili ten vodiaci pas co je medzi tym senzorom a sklom(inac by som si musel sam zafinancovat novy dazdovy senzor) :super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mel jsem ten samy problem-po vymene skla mi stiraly sterace i kdyz neprselo. Nakonec se zjistilo ze byl spatne pridelany ten senzor ke sklu [nepatrna vzduchova mezera]. Zavezl jsem to na reklamaci tam kde to sklo menily a tam to bez problemu odstranili. Takze bez REKLAMOVAT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
Původně zaslal: Ferry

sklo natreny neni, ale asi tam bude chybet ten gel ( popr. bude mit spatnej optickej kontakt na sklo nebo na senzor ), kterej se dava mezi sklo a senzor, zajel bych zpatky do dilny, kde menili sklo jakozto reklamace nefungujiciho senzoru po vymene

hele, jak bych sehnal tu vodiacu samolepiacu pasku co je medzi senzorom a sklem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...