Jump to content
Sign in to follow this  
tomyka

zohrievanie motora

Recommended Posts

dnes sme vymenili termostat, lebo sa mi zohrieval motor, blila ven voda. odvzdusnil se cely system a po najazdeni 20Km se zohrievanie zopakovalo zas. voda striekala kvoli vzduchu v systeme. zistil som ze sahary neidu pre mokry kontakt na cidle, a jak sem to sledoval zistil som ze na hadici na chladici nie je dotiahnuta sk-paska a taha stamad vzduch. moze byt ze sa stamad zavzdusnoval system? a kvoli tej vode nesli sahary? dik. dakto dajake rady?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavzdušňovat se to tamtudy klidně může, ale taky by mělo bejt vidět, že při zahřátým motoru uniká v onom místě voda. Nejdřív doplň vodu a nech zahřát motor. Jestli je někde netěsnost, tak to určitě oběvíš. S těma saharama je to trochu složitý. Pokud je málo vody, tak nemusí téct kolem čidla teploty a pak se nepustěj, ale je to takový buď a nebo. Odpoj konektor od čidla a testni si proklemováním pinů, jestli se sahary roztáčej. Přehřívání motoru může dělat i částečně zanešenej chladič. Při studeným motoru nastartuj a zjištuj rukou ze zadní strany chladiče, jestli se zahřívá rovnoměrně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahřívá se když jedeš normálně furt, nebo jen když tomu dáš? Zkus když to nastartuješ a trochu se to zahřeje a když necháš otevřené víčko jestli ti s toho nestříká gejzír tak 10cm. Pak by to bylo podmetené těsnění pod hlavou. Měl sem takovej problém na Favoritu, po 10minutách jízdy to začalo vždycky vařit, z víčka gejzír vody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no je tam hodne vzduchu, ale zitra mame zmerat zlozenie chladiacej kapaliny a ked bude tam dacoho vela tak je bud tesnenie alebo hlava v tahu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×