Jump to content
mora

Servisní interval u 407

Recommended Posts

Po poslední servisní prohlídce me interval na dalsi servisni prohlidku ukazoval 17 500 km. po ujeti 800 km me to ukazuje do dalsi prohlidky uz jenom 9 000 km. a servis pritom ma byt po 30 000 km.jedna se o benzin 2,2. Nevíte co s tím? Diky.

[upravil dne 7.12.06 mora]

Share this post


Link to post
Share on other sites

porad to jde dolu.nevim co se stane az to dojde na nulu.aby to neskocilo do nejakyho servisniho rezimu a furt to na me nervalo nebo to bylo nejak omezeny.a kdyz jsem odjel ze servisu po dvoulety prohlidce tak tam bylo nejakych 17 000 do dalsi prohlidky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nuluje (nastavuje) se to tak, že:

vypni klíček

drž nulování tachometru

zapni klíček

čekej

až tam naskočí nula, tak (tuším) vypni klíček nebo pusť nulování

Klidně to zkus víckrát, nic by se nemělo stát (u Peugeotů vyrobených po r. 2000 to takto funguje).

[upravil dne 7.12.2006 P607Olda]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Když to skočí na 0 nic se nestane, jen bude otravovat klíč. Má to souvislost se stylem jízdy, zahřátým motorem otáčkama atd. V BSI je nastavena hodnota v milionech pomyslných jednotek, které se na tomto základě odečítají. 407 u benzinu má nastaveno po vynulování 30 000km nebo v BSi 24 měsícu. Která z těchto hodnot vyprší dřív, rožne klíč. Zkus servisní interval vynulovat mělo by ti skočit 30 000km. V žádném případě to nesmí dělat to co popisuješ. Jízdy na krátkou vzdálenost se studeným motorem můžou zkrátit ideální interval 30 000 tak o 20-30 % tzn,. že tak kolem 22000 km se ti může už hlásit klíč pokud se jezdí hodně město. Pokud to vynuluješ a neskočí 30000 tak někdo \"zkoumal\" BSi. Ono tomu zatím vše nasvědčuje. Pod slovem \"zkoumal\" si představ spoustu důvodů tam šahat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

torchu OT

Pocitadlo ujetych km je BSI i v budicich a po prohozeni se nastavi to vetsi ... ? protoze na polskem klubu nekdo popisoval ze po vymene budiku mel jine ujete kilometry (resp vice ujetych kilometru) nez predtim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ano, stav km si pamatuje přistrojovka i BSI . Po výměně jednoho nového z těchto dílů se nastaví i do druhého stav km. Při použití staršího dílu se stavem km se vždy použije v obou ten vyšší. Ale to už platí u všech aut s BSI od 406 počínaje. Kdo to nezná si s tím užije spoustu srandy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ahojky.mam ji 2 mesice a fakt byla skoro nova:).fakt mela najeto 538 km.zkousel jsem to vynulovat a nejak se me to nedari.takze nevim co s tim. a dalsi problem je s menicem na 6 cd co je v kufru. na radiu to na nej neprepnu a v servisu nevdi co s tim.nevedi jestli je nekde nejaka zavada nebo ne.pry jich prodali tak malo ze to jeste neznaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×