Jump to content
Sign in to follow this  
malyhonza

skrat?

Recommended Posts

kluci chtěl jsem se zeptat na jednu věc. asi před dvěma měsíci mi vykradli auto a ukradli rádio. od té doby se mi furt vybíjí baterka! myslel jsem že nedobíjí alternátor, tak šel na repasi ale ono nic! když neodpojím baterku tak je za dva dny K.O! nemohlo by to nějakým skratem nebo alarmem? je tady neorigo alarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kdo    0

Bude to chtít základní znalosti o elektrice, nebo autoelektrikáře. S ampérmetrem a se vším vypnutým změřit průtok proudu (na Aku indukčním ampěrmetrem). Pokud tam bude něco odebírat, pak vylučovací metodou měřit jednotl. větve a eliminovat alternátor, startér a pokračovat. Proměřit i jednotl. pojistky, pokud nějaká bude vykazovat průtok nad obvyklou mez (hodiny, alarm apod.), projít komponenty, které napájí. Nebo i ten alarm sám. Zjisti jeho deklarovaný a skutečný odběr. Nebo nějaká zapomenutá žárovka - kufr, kaslík. Pokud tam máš Aku asi kolem 80Ah, tak při dvou dnech výdrže to jsou necelé 2A, což je cca 20W spotřeby.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, tak, ampérmetr a odpojovat pojistky až se zjistí, kde to teče a pak jít po tom. Netuším ale jestli to může souviset s tím vyrvaným rádiem. Ale možný to je. Máš tam už jiný?

P.S. Já někoho chytit i u cizího auta, jak ho vykrádá, tak mu zlámu obě pazoury a tak rozmlátím xicht, že by na to do smrti nezapomněl... A to jsem jinak docela klidnej člověk.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kdo    0

Ještě mě napadlo, zkus znovu prověřit altík, jestli má v pořádku ty tři diódy v pomocném regulátoru. Celkem je tam na můstku 9 diód, 6 hlavních a ty tři menší jsou proto, aby se v klidu nevybíjel Aku přes vinutí altíku. Blbě se to měří, protože jsou všechny na jednom můstku, ideální je ho rozebrat a proměřit každou diódu zvlášť. Pomocná dióda může být proražená a altík funguje, jen vybíji Aku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×