Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aky pouzivate operacny system?


skupko

Aky pouzivate operacny system?  

  1. 1. Aky pouzivate operacny system?


  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

Původně zaslal: pepino1

Začínal jsem na Suse distribuci linuxu, teď pracuju víc na Ubuntu...

Windowsáci, nenechte se do linuxu tlačit. Pracoval jsem spokojeně na windowsech a linux zkoušel jen ze zvědavosti. Postupně jsem přestával tápat co kde najdu, ale když jsem nevěděl kudy kam, vracel jsem se k widlím. Teprve časem jsem zjistil, že programy, který používám, jsou i pro linux, jen maj jinej název, maj větší možnosti a nescháním pro ně seriová čísla nebo cracky. V linuxu mě neotravuje modrá obrazovka nebo hláška o odeslání informace o chybách, nepotřebuju antivir ani tlačítko reset. Ale kdyby mi tenkrát windows někdo přehrál linuxem, nikdy bych na něj nepřešel.

Jste-li zvědaví jako tenkrát já, nechte si linux od někoho nainstalovat ( nejnovější verzi) a poznávejte. Ovládání je naprosto intuitivní, podobně jako kdybyste vyměnili svoji 306 za 307. Po čase si řeknem, v čem se vám jezdí líp. :D

306 ... 307 ... rozhodne 309 ! :mrk:D

WXP SP2, byl Debian a bude Gentoo :super Linuxy mam rad :mad:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BobyD

blablabla koupeny kradeny do xpecek rozhodne nemeli windows cenu za kterou se prodavali

Ale jo, jen nesmíš kupovat glorifikované zavaděče programů založené na DOSu. MS vypotil i použitelnej OS, už NT 3.51 se chovala mravně a dokonce do nich šel doplnit NT4, potažmo 9x shell. na NT4 jsem blahé paměti pouštěl hrozné věci.

Pak přišly NT5 (W2000) s obludnými nároky na HW a pokusem o nové technologie... což byla dost katastrofa, ale cesta jak se pouřit a to i pro výrobce HW. Mezi tím vyplodil MS MIllenium, což je tragická kapitola založená na VXD s ořezanou podporou DOSu, což byla jediná věc, která v tom bastlu měla ještě nějaký smysl. A pak konečně další plnohodnotný NT sytém se všemi krýsnými vychytávkami a mnohem méně náročný na HW než w2000. Rozhodně OS od MS měl vždycky svou cenu, jen už je jaxi jiný rok. Teď bych taky nechtěl steré Linuxy a to ani zadarmo. No vlastně starou licenci na W98 bych si vzal klidně, protože se dá pustít na WM , třeba pod Linuxem a honic na ní aplikace pro WIny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Pak přišly NT5 (W2000) s obludnými nároky na HW a pokusem o nové technologie... což byla dost katastrofa, ale cesta jak se pouřit a to i pro výrobce HW. Mezi tím vyplodil MS MIllenium, což je tragická kapitola založená na VXD s ořezanou podporou DOSu, což byla jediná věc, která v tom bastlu měla ještě nějaký smysl. A pak konečně další plnohodnotný NT sytém se všemi krýsnými vychytávkami a mnohem méně náročný na HW než w2000. Rozhodně OS od MS měl vždycky svou cenu, jen už je jaxi jiný rok. Teď bych taky nechtěl steré Linuxy a to ani zadarmo. No vlastně starou licenci na W98 bych si vzal klidně, protože se dá pustít na WM , třeba pod Linuxem a honic na ní aplikace pro WIny.

Co si myslel tou kapitolou zalozenou na VxD (virtual device driver)...vyznieva to tak, ze WME prisli s neuspesnou technologiou VxD, co nie je pravda, pretoze VxD bolo uz vo W3.1.

Rozhodne by som WXP neoznacoval ako OS s mensimi narokmi na HW. W2000 Workstation Ti zozerie 80-90MB RAM, WXP minimalne 130MB...

Ja by som naopak W2K vyzdvihol, pretoze priniesli nieco revolucne...priniesli MMC, EFS, multilanguage support, NTFS5, AD, POSIX....a vsetky tieto technologie su rozvijane dodnes....aj ked taky POSIX nie je dielom M$, pretoze ide o \"Portable Operating System Interface for uniX\"...

Samozrejme vsetko sa vyvija....aj Windowsy aj Linuxy, to je jasne a normalne. Uvidime kam Microsoft s Windowsmi dalej bude kracat, pretoze vo Viste je uz jasne, ze zmenami nazvov a \"vzhladu\" sa chcu akoby zbavit minulosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: skupko

Původně zaslal: vector

....................

4.... Od kud se vzali ? No hlavně se museli vyvinout, než došlo k portaci na Win a ještě chvilku potom byla třeba Mozilla spíš k smíchu, než prohlížeč. Stejně tak OpenOffice do verze 2.0 se hodil tak maximálně na hraní. Právě tím, že nejužívanější programy se udělali multiplatform vznikl prostor pro lepší vývoj.

Vždyť do nedávna na Linuxu neexistoval prohlížeč na net pro BFUčka... a teď můžou vysloveně jásat, když mají FF 1.5 s javou,flashem a podobnými \"blbostmi\".. konečně se dostanou skoro na všechny stránky. Konečně napíšou adresu a otevře se jim to \"normálně\" Thunderbird se stal opravdovým poštovním klientem, i když občas mu něco loupne v palici a neotevře nic, nebo rozmnoží maily do tisíců a zatuhne..

.....................

shutdown now :papa

vector, ak sa nenahnevas...bod 4 beriem s dost velikanskou rezervou. ;):roker

Tak pokud máš na to jiný názor, který je založený na něčem víc, než na prostém tvrzení, rád si ho poslechu. jen se rozepiš.

Stačí s epodívat třeba an Sourceforge.net a vidíš, které projekty jsou aktivní a které se dají využít...

On totiž jeden člověk nic komplexního dneska napsat nedokáže a spolupráce víc lidí, která je založena na tom,kdo má čas a pro koho je to zábava taky nic moc výsledky nepřináší.

Největší problém byl vždycky jak zefektivnit spolupráci na vývoji aplikací. Firma jako MS může zaplatit stovky vývojářů, dát jim špičkové vybavení, posadit je do odpovídajícího prostředí a nechat je něco vytvořit. Když to bude hotové, dokáže to prodat i když je to bastl a dokáže na tom za peníze uživatelů vychytat mouchy... řekni, co je víc ? Že firmy, které dělají komerční unixy uvolňují některé aplikace? Co třeba funguje náramě, jsou doplňky do Mozilly... otevřený kód a někdo, kdo na to má napíše doplněk, který dělá jednu věc, dělá jí dobře a spolupracuje v rámci toho, co jde zjistit s aplikací, pro kterou je určen.. JE to stejné jako napsat ovladač. Prostě TO zvládne jeden člověk bez problémů.

Jenže jsou aplikace, které opravdu vyžadují vývojový tým a ten se zadarmo sestaví těžko.. takže nic není uplně zadarmo.

OpenOffice pred verziou 2.0 neboli len na hranie. Preco? Kvoli nedokonalej kompatibilite dokumentov vo formate Microsoft Office? Microsoft bohuzial nikdy nemal zaujem dodat popisy formatu a samotne verzie M$ Office maju problemy s kompatibilitou, nieto este externy projekt, ktory si zabezpecil podporu M$ formatu \"skumanim\". Takze klobuk dolu pred kvalitou OpenOffice (aj pred verziou 2.0)! Alebo sa Ti nepacila absencia databazoveho enginu v OOo, alebo absencia mailoveho klienta kompatibilneho s Microsoft Exchangeom? Ale chod....!

O ich kvalite napr. svedci, ze ich zdrojovy kod pochadza z projektu spolocnosti Sun StarOffice, preto, ked si ich instalujes mas moznost vidiet logo Sun-u ;).

Sun aj nadalej podporuje vyvoj OpenOffice.

Donedavna neexistoval prehliadac pre BFU? Kruci to ides tak daleko, ze ani Windows nemal IE :D. Prehanas. Nejaky flash a podobne sprostosti mozem okaslat....a to je tiez ina kapusta....to uz zachadza do inych rozmerov.....do tretich stran, pretoze to, aby bol flash player pod Linux-om, zaviselo aj od macromedie....kurna chlopi! A za to, ze niekto robi stranky len pre debilny IE, pre ktory si M$ upravuje html standardy W3C...

Thunderbird? Je urcite dost kvalitny....nechcem rozoberat sprostosti typu, ze ktory mailovy klient TB/Outlook ma vyssiu pravdepodobnost \"poruchovosti\"... Okej, a co takto Evolution? Evolution je kvalitny OpenSource mailovy klient dokonca s podporou OWA pre Exchange kompatibilitu vyvijany spolocnostou Novell...

Ocividne celkom nechapes zmysel a silu OpenSource a *nix-u, to nie je len praca na projektoch zadara...su spolocnosti, ktore platia OS vyvojarov ako napr. SuSe, Novell, RedHat a kopec mensich spolocnosti.

Secko je to jednoducho o prachoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že je OO od Sun, tak tupej opravdu nejsem.

jenže ty nechápeš jednoduchou věc, pokud ve starém OO nešla otevřít většina dokumentů MSOffice, tak aby vypadali alespoň podobně a některé vůbec, pokud nepodporovali to co MS...

je uplně jedno, čí je to chyba a kdo komu co poskytuje, ale je to NEPOUŽITELNÉ v praxi.

Kromě toho stará verze OO byla slutečně hodně duchem chudá, ale to je opravdu jedno.

Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.

EV. je podle mě něco hnusného, daleko přijatelnější je pro me Mozilla TB.

To je dost, že si pochopil, že je to o pěnězích, ale nejen to .. ono je to hlavně o tom, kdo určil standardy a standardy určí ten,kdo má větší podíl na trhu, bez ohledu, co si kde kdo sepíše a odsouhlasí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Já vím, že je OO od Sun, tak tupej opravdu nejsem.

jenže ty nechápeš jednoduchou věc, pokud ve starém OO nešla otevřít většina dokumentů MSOffice, tak aby vypadali alespoň podobně a některé vůbec, pokud nepodporovali to co MS...

je uplně jedno, čí je to chyba a kdo komu co poskytuje, ale je to NEPOUŽITELNÉ v praxi.

Kromě toho stará verze OO byla slutečně hodně duchem chudá, ale to je opravdu jedno.

Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.

EV. je podle mě něco hnusného, daleko přijatelnější je pro me Mozilla TB.

To je dost, že si pochopil, že je to o pěnězích, ale nejen to .. ono je to hlavně o tom, kdo určil standardy a standardy určí ten,kdo má větší podíl na trhu, bez ohledu, co si kde kdo sepíše a odsouhlasí.

Hošííííííí.... směju se až se za břicho popadám... Microsoft si určoval standarty... jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa, ale to už je minulostí. Přichází doba, kdy se Microsoft musí přizbůsobit standartům a bude s tím mít vážné problémy. Dnešní standarty jsou ODT pro text ODS pro tabulky a Microsoft vám jejich podporu do stávajících Offisů nedodělá, ale budete muset vyplajznout další peníze za MS Office 2007 nebo přejít na OO, kterej vám je teď pro smích. Nejen země Evropské unie, ale celýho světa postupně uzákoňují, že státní správa přestává používat Microsoftí ( pouze Microsoftí, nikoliv celosvětové) standarty. Ale jak se hájíš, že nejseš tupej, tak to asi víš.

Zdravím touto cestou skupinu těch, kteří otevřeně prosazují open formáty a open software, třeba jen jejich používáním, protože kdyby všichni přemýšleli jako vector, tak zůstanem navždy pod monopolem Mrkvosoftu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepino1

jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa

Jestli je automatická součást instalace Exploreru monopolní, tak já sem bůžek srandy.

Pravda, že soud MS za to dal pokutu, to vím.

Ale vy by ste snad koupili nový Auto bez nainstalovanýho rádia a pneumatik?

Vždyť mám opensourceový pneumatiky a rádio doma ze starýho auta, tak já ci chci koupit auto bez pneumatik a rádia a dostat markantní slevu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: pepino1

jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa

Jestli je automatická součást instalace Exploreru monopolní, tak já sem bůžek srandy.

Pravda, že soud MS za to dal pokutu, to vím.

Ale vy by ste snad koupili nový Auto bez nainstalovanýho rádia a pneumatik?

Vždyť mám opensourceový pneumatiky a rádio doma ze starýho auta, tak já ci chci koupit auto bez pneumatik a rádia a dostat markantní slevu!

Puvodne jsem se do teto debaty vubec nechtel zapojovat, protoze vim, ze je to naprosto zbytecne. Kazda strana proste bude obhajovat sve plusy a kritizovat minusy druhe strany (myslim tim boj MS vs. OpenSource reseni). Panove vzpamatujte se - toto je forum Peugeot-Clubu. Timto nekonecnym bojem o pravdu uz se zabyvaji nejen nescetna jina fora, ale i odbornici z danych oboru. Ja mam proste svuj nazor a neminim tady o nem nekoho presvedcovat (je to boj s vetrnymi mlyny). Presto se ale dotazi dvou autoru na jejich nazor :D

2 Fusion: Tvuj prispevek me ale dokonale zmatl...Nechtel bys jej vysvetlit?

Pepino napsal, ze si MS vytvari \"vlastni standardy\" a ty diky sve marketingove politice je prenasi do celeho sveta, kdyz zustaneme u webovych prohlizecu, pak se jedna zejmena o standardy vydane konsorciem W3C, ktere MS uspesne ignoruje a jejich vlajkovy web-prohlizec si s nahracenymi udaji od webovych serveru (a dokonce i s pouhymi hlavickami) provadi sve akce, ktere jsou holt nekdy v rozporu s W3C.

Co s tim ma spolecneho to, ze MS do svych OS Windows automaticky pridaval svuj vlajkovy webbrowser a byl za to pokutovan?? Pripada mi to jako nebe a dudy. Psal jsi prispevek strizlivy ?? :D Zkus to prosimte rozvest, asi sem tve myslenkove pochody nepochopil...

Michodem, v tomto ohledu taky nechapu presne z jakeho duvodu jsou pokutovani. To ze v ramci Windows davaji i IE je ciste vec MS. Pokud to nekomu (Brusellu) vadi, meli by odsoudit vsechny firmy prodavaji zbozi stylem \"kupte si xxxx a od nas dostanete zdarma yyyy\". V tomto MS davam za pravdu (! upozornuji, jedna se ciste jen o muj nazor !)

2 Vector:

Rovnez jsem si puvodne nechtel nic zacinat s vectorem, jelikoz dle jeho prispevku z tohoto vlakna je veskery dialog asi zbytecny, ale stejne by me zajimala jedna odpoved:

Cituji tvou vetu: \"Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.\"

Ktera z nasledujicich uvah je dle tebe spravne (flash pomijim, protoze jej vsechny nejrozsirenejsi prohlizece podporuji):

1.) To ze nektere prohlizece nepodporuji bankovni aplikace je vinou vyvojaru (firem vydavajici uvedene prohlizece FF, Opera, Safari apod.)

2.) To ze nektere prohlizece nepodporuji bankovni aplikace je vinou vyvojaru tretich stran (implementatoru webu).

Kdyz uz si nakousl onu problematiku \"bankovnich aplikaci\", tak pridavam nasledujici:

Prispevek sice mapuje pouze CSOB a IPB (nejvice platforem a verzi , ale obdobne funguje samozrejme i pro eBanku a vetsinu nasich bank. Pokud mam vzit pripad opacny, pak se musim \"obout\" do Komercni banky. Je to jeden z nejvetsich bankovnich uradu u nas, ktery uz skoro 2 roky \"planuje\" prepracovani sveho webu tak, aby nebyl schopen provozu pouze pod MS IE. Na zaklade rozhovoru s jednim s jejich zamestnancu - neni to pro ne priorita (nikoliv z duvodu ze IE je nejlepsi, ale je bohuzel nejrozsirenejsi). Pokud by vsichni vyvojari webovych aplikaci dodrzovali anotace W3C, ver tomu ze by to dohnalo MS aby kompletne prepracovala svuj IE. Je to zacarovany kruh, ale za nefunkcnost techto veci nemohou vyvojari prohlizecu (tyto prohlizece rovnez umi podporovat bankovni aplikace, pokud jsou dobre napsane), ale pouze MS a \"vyvojari webu\" (pokud se tak daji nazvat), kteri implementuji sve weby pouze pro nejrozsirenejsi browser, nikoliv tak aby byly optimalizovany pro pouziti pod vsemi nejrozsirenejsimi browsery.

Nastesti jsem se uz parkrat setkal i s uplne opacnym pristupem, na nekterych webech jsem videl casti, ktere fungovaly pod vsemi webbrowsery, krome IE :D

Vsechny vyse uvedene skutecnosti pouze zohlednuji muj nazor, ktery neminim nekomu predsazovat. Zaroven uznavam, ze obe strany (at uz \"monopolni\" MS, tak \"otevreny\" trh ostatnich firem) maji sve klady a zapory. Sam vyuzivam produktu obou stran.

[upravil dne 28.09.2006 Ventil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Já vím, že je OO od Sun, tak tupej opravdu nejsem.

jenže ty nechápeš jednoduchou věc, pokud ve starém OO nešla otevřít většina dokumentů MSOffice, tak aby vypadali alespoň podobně a některé vůbec, pokud nepodporovali to co MS...

je uplně jedno, čí je to chyba a kdo komu co poskytuje, ale je to NEPOUŽITELNÉ v praxi.

Kromě toho stará verze OO byla slutečně hodně duchem chudá, ale to je opravdu jedno.

Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.

EV. je podle mě něco hnusného, daleko přijatelnější je pro me Mozilla TB.

To je dost, že si pochopil, že je to o pěnězích, ale nejen to .. ono je to hlavně o tom, kdo určil standardy a standardy určí ten,kdo má větší podíl na trhu, bez ohledu, co si kde kdo sepíše a odsouhlasí.

S tymi standardami je to hlupost, pretoze standardy M$ neurcuje na to su ine autority vo svete IT....M$ si vytvoril jedine vlastne propiertarne formaty, ktorymi zvazuje chudakov BFU, ale napr. OOo uz vo verzii 1.0 mala moznost exportu dokumentov do PDF... Proste OOo nemoze byt fullkompatibilny s formatmi M$Office, pretoze M$Office Ti neda k dispozicii ziadne techbackground, o ktore by sa mohol vyvojar opriet! So zakladnymi funkciami je vsak OOo kompatibilny s M$Office aj vo verzii 1.0....nevravim vsak o featurkach. Ja som pisal u nas vo firme dokumenty v OOo a nebol problem ich ukladat v M$formatoch a posielat kolegom....tot moje skusenosti, niekedy rozhadzalo nejaku kresbu, ale to sa dalo prezit....

S prehliadacom je to stale o pisani stranok, ked je niekto taky d*bil, ze testuje stranky len na IE, tak budiz a na taku stranku ani nebudem chodit...:P a kludne tuto filozofiu vysvetlim aj inemu BFU.... a dokonca mu najdem aj inu stranku s podobnym a mozno aj lepsim obsahom.

Mne vyhovoval aj Evolution....:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepino1

Původně zaslal: vector

Já vím, že je OO od Sun, tak tupej opravdu nejsem.

jenže ty nechápeš jednoduchou věc, pokud ve starém OO nešla otevřít většina dokumentů MSOffice, tak aby vypadali alespoň podobně a některé vůbec, pokud nepodporovali to co MS...

je uplně jedno, čí je to chyba a kdo komu co poskytuje, ale je to NEPOUŽITELNÉ v praxi.

Kromě toho stará verze OO byla slutečně hodně duchem chudá, ale to je opravdu jedno.

Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.

EV. je podle mě něco hnusného, daleko přijatelnější je pro me Mozilla TB.

To je dost, že si pochopil, že je to o pěnězích, ale nejen to .. ono je to hlavně o tom, kdo určil standardy a standardy určí ten,kdo má větší podíl na trhu, bez ohledu, co si kde kdo sepíše a odsouhlasí.

Hošííííííí.... směju se až se za břicho popadám... Microsoft si určoval standarty... jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa, ale to už je minulostí. Přichází doba, kdy se Microsoft musí přizbůsobit standartům a bude s tím mít vážné problémy. Dnešní standarty jsou ODT pro text ODS pro tabulky a Microsoft vám jejich podporu do stávajících Offisů nedodělá, ale budete muset vyplajznout další peníze za MS Office 2007 nebo přejít na OO, kterej vám je teď pro smích. Nejen země Evropské unie, ale celýho světa postupně uzákoňují, že státní správa přestává používat Microsoftí ( pouze Microsoftí, nikoliv celosvětové) standarty. Ale jak se hájíš, že nejseš tupej, tak to asi víš.

Zdravím touto cestou skupinu těch, kteří otevřeně prosazují open formáty a open software, třeba jen jejich používáním, protože kdyby všichni přemýšleli jako vector, tak zůstanem navždy pod monopolem Mrkvosoftu.

Tnx. pepino! Nice prispevok.....tak-tak....;) ODF....to je ono.

Mno ani M$Office nebude podporovat ODF, pokial viem len prisposobia svoj M$Office format k ODF....mno su tam proste dajake haluze a M$ sa nexe vzdat....:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: pepino1

jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa

Jestli je automatická součást instalace Exploreru monopolní, tak já sem bůžek srandy.

Pravda, že soud MS za to dal pokutu, to vím.

Ale vy by ste snad koupili nový Auto bez nainstalovanýho rádia a pneumatik?

Vždyť mám opensourceový pneumatiky a rádio doma ze starýho auta, tak já ci chci koupit auto bez pneumatik a rádia a dostat markantní slevu!

Ja ti predam kompik s Linuze, ak xes a nebudem s tym mat problem a Vyjde Ta to asi o 2-3.000,- lacnejsie ;):D

Pleties IE kam nepatri Pepino vravel o formate M$Office.....

Tu citajte a basta: kurna hosi! :Phttp://wensveen.fecko.sk/

To Ventil: sme v pokeci a tu to moze byt sem-tam mimo misu...?(jak vravite vy cesi....)

[upravil dne 29/9/2006 skupko]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: pepino1

jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa

Jestli je automatická součást instalace Exploreru monopolní, tak já sem bůžek srandy.

Pravda, že soud MS za to dal pokutu, to vím.

Ale vy by ste snad koupili nový Auto bez nainstalovanýho rádia a pneumatik?

Vždyť mám opensourceový pneumatiky a rádio doma ze starýho auta, tak já ci chci koupit auto bez pneumatik a rádia a dostat markantní slevu!

A co když dostaneš k novýmu autu zdarma opensourceový pneumatiky i autorádio, protože za opensoft neplatíš ? Jakou markantní slevu chceš dostat na linuxu, když je zdarma ? Tvůj příspěvek má sice logiku, ale vychází z cenové politiky prodeje windows. A proč bych měl kupovat výrobek od MS, když jde jen o holý systém, do kterého musím stejně instalovat pro normální práci další soft - office, pálení cd, filmy, tisk atd. Naopak mi to připadá jako když koupím holé auto a pak ho postupně kompletuju, abych mohl vyjet. Pro porovnání - instalací linuxové distribuce instalujete nejen základní systém, ale i pracovní soft, takže po skončení instalace můžu hned vypalovat, pracovat s dokumenty atd. Záleží jen, co si při instalaci vybereš ke svý potřebě. Největší údiv je, že vše zadarmo.

P.S. Jak dlouho vám trvá přibližně na normálním PC instalace WINXP+ovladače+office+tisk+základní soft ? Vejdete se do hodiny?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepino1

Původně zaslal: vector

Já vím, že je OO od Sun, tak tupej opravdu nejsem.

jenže ty nechápeš jednoduchou věc, pokud ve starém OO nešla otevřít většina dokumentů MSOffice, tak aby vypadali alespoň podobně a některé vůbec, pokud nepodporovali to co MS...

je uplně jedno, čí je to chyba a kdo komu co poskytuje, ale je to NEPOUŽITELNÉ v praxi.

Kromě toho stará verze OO byla slutečně hodně duchem chudá, ale to je opravdu jedno.

Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.

EV. je podle mě něco hnusného, daleko přijatelnější je pro me Mozilla TB.

To je dost, že si pochopil, že je to o pěnězích, ale nejen to .. ono je to hlavně o tom, kdo určil standardy a standardy určí ten,kdo má větší podíl na trhu, bez ohledu, co si kde kdo sepíše a odsouhlasí.

Hošííííííí.... směju se až se za břicho popadám... Microsoft si určoval standarty... jen si je vytvářel a z hlediska monopolu šířil do světa, ale to už je minulostí. Přichází doba, kdy se Microsoft musí přizbůsobit standartům a bude s tím mít vážné problémy. Dnešní standarty jsou ODT pro text ODS pro tabulky a Microsoft vám jejich podporu do stávajících Offisů nedodělá, ale budete muset vyplajznout další peníze za MS Office 2007 nebo přejít na OO, kterej vám je teď pro smích. Nejen země Evropské unie, ale celýho světa postupně uzákoňují, že státní správa přestává používat Microsoftí ( pouze Microsoftí, nikoliv celosvětové) standarty. Ale jak se hájíš, že nejseš tupej, tak to asi víš.

Zdravím touto cestou skupinu těch, kteří otevřeně prosazují open formáty a open software, třeba jen jejich používáním, protože kdyby všichni přemýšleli jako vector, tak zůstanem navždy pod monopolem Mrkvosoftu.

Pepino, ty seš vážně idiot.

Nejde o to, jak přemejšlim já (i když o tom nemáš zjevně ani tušení) Jde o to, co používá téměř 100procent idiotů, co seděj v kanceláři.

Sleduj mě pozorně.

Skoro všichni tyhle trubci jsou zvyklí používat office, většina z nich dokonce používá Outlook jako hlavní poštovní klient.

A teď... někomu něco pošlou a automaticky předpokládaj, že otevře DOC a XLS, jako by to byl celosvětové oficielně uznaný standard. Stejně tak, jako, když jim tyhle šmucky přídou mailem, tak chtěj na ně poklepat a otevřít je. Nezajímá je NIC. vůbec NIC, jen to, že to bude vypadat stejně, bude jejich zázračná tabulka na stejně stránek, v cenících jim bude fungovat propojení atd...

TO a nic jiného je standard. Je sice hezké, že existují poměrně nové a dobře použitelné open formáty,ale...

MS nedodělal podporu OpenFormátů do Office úmyslně, právě proto, že dokud to nebude podporovat MS Office, nikdo to nebude v praxi používat. Každé vemeno si nakopíruje domu Office na černo.. tak to proestě zatím je.

Když teď někdo začne pošetile posílat dokumenty v open formátu, hádej, jak to dopadne. Všichni si v téhle chvíli musí nastavit své OpenOffice , aby ukládali v MS formátech.

Proč se vůbec SUn za tolik peněz namáhal vytvořit tak kvalitní a dobře zpracovaný balík v rámci GPL je víc, než jasný.

Bylo potřeba obsáhnout vzhled, funkce a hlavně formátovou kompatibilitu s Office , což bez implementace některých funkcí a důkladného rozboru nejde. Jedině tím se dá dosáhnout toho, že lidé začnou používat alternativní program, který může být i v něčem lepší, může být zadarmo... ale HLAVNĚ jim umožní komunikovat na akceptovatelné úrovni se všemi, které používají MS Office. Tím lze dosáhnout rozšíření počtu uživatelů a následně někoho zkoušet zlomit, aby používal jiný formát dokumentů.

že některé země rozhodnou pro státní správu užívat OpenFormáty je dobrý krok a dokonce jediná zíkonná cesta, jak vydávat cokoli jako vařejnou službu a veřejnou formu komunikace.

Představuješ si to jako hurvínek válku chlapče. MS vytvořil formát, v kterém jde ukládat poměrně efektivně hromada věcí, rozšířil ho po světě jako mor a nikdo ho nemůže jako soukromou firmu nutit, aby svůj formát zvěřejnil. Rovněž nikdo, kromě tlaku spotřebitelů ho nemůže nutit, aby implementoval podporu Openformátů do svých balíků.

Jaká je praxe a že se v určitém měřítku přincipi svobodného rthu tak trochu vymykají pravidlům a někteří to neumějí řešit jinak, než porušováním základních práv a svobod je věc jiná.

\"Konkurence\" se konečně dokázala spojit a dohodnout, někomu to stálo za dlouhý peníze téměř dořešit kompatibilitu a teď zbývá jen formáty protlačit. Kolik se válí na netu dokumentů MS Office... a kolik jich ještě bude a většinu z toho si chce prostě uživatel otevřít a nepátrat, co je to za formát.

Chce to o tom něoc vědět a pak se pouštět do diskusí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ventil : Máš naprosto můj souhlas. Veškeré bankovní operace, pokud jsou přes webové rozhraní provozujem v linuxu bez problémů.

To skupko : Správně řečeno. Je potřeba tlačit na výrobce software, aby si uvědomili, že nejen windowsem živ je člověk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

\"\"\"\"2 Vector:

Rovnez jsem si puvodne nechtel nic zacinat s vectorem, jelikoz dle jeho prispevku z tohoto vlakna je veskery dialog asi zbytecny, ale stejne by me zajimala jedna odpoved:

Cituji tvou vetu: \"Stejně, tak když BFU nemá prohlížeč v kterém pověží většina stránek na WEBu, bankovní aplikace, flash atd... v kterém nebudou stránky vypatat tak jak vypadají u ostatních, tak je to k NIČEMU.\"

Ktera z nasledujicich uvah je dle tebe spravne (flash pomijim, protoze jej vsechny nejrozsirenejsi prohlizece podporuji):

1.) To ze nektere prohlizece nepodporuji bankovni aplikace je vinou vyvojaru (firem vydavajici uvedene prohlizece FF, Opera, Safari apod.)

2.) To ze nektere prohlizece nepodporuji bankovni aplikace je vinou vyvojaru tretich stran (implementatoru webu\"\"\"\"

Každý, kdo do toho vidá, ví, že je to věcí vývojářů těch webů.

rovněž vidí, že většina z nich sou totální ignoranti a stránky a aplikace vytvářejí v programech, které automaticky počítají s IE. Kdyby uměli dělat v něčem slušném, případně tomu rozuměli, nikdy by se na jejich webech takový bastl nevyskytnul.

Jenže tohle všechno je zase otázka pohodlí, které takové aplikace poskytují...

V praxi ja BFUčku ale uplně jedno ,kdo za co může a kdo si má zamést před prahem...

Výsledek je ale pořád stejný... firma, nebo BFU má banku a v té se na stránky sostaneš jen s IE, dodavatelé mají stránky a katalogy a ty jdou otevřít jen v IE... posílají ceníky a ty fungují správně jen v MS Excel.

Některé stránky, které jdou někaj otevřít, nevypadají stejně a cosdi na nich nefunguje. Na to není dear customer zvědavej.

A většinou to není ani on, ani admin, který rozhoduje o tom, jakou banku budou mít, jaké dodavatela a tak dál..

Nevím, proč tak jednoduché věci musí vysvětlovat.:bojim

Dialog není zbytečný, ale jsou k němu potřeba alespoň elementární znalosti problematiky, poměrů a můžností.

Zaslepenost bojem L/W nemá vůbec smysl, stejně jako nemělo nikdy cenu rozpoutávat FlamaWare Intel x AMD a podobné hovadiny.

Věř tomu, že kdyby šlo na všechny stanice do firmy nacpat SuseLinux EV a OO2, poladit to, aby to vypadalo jako Wokna a schrábnout třetinu ceny srovnatelných MS produktů z apráci, že bych byl první, kdo by to udělal. Jenže z mnoha důvodů to prostě nikdy nešlo a teď to možná někdy částečně půjde.

Proč, když se asi deset let zabývám jenom IT a mům přístup skoro ke všemu, co si dovedeš představit používám primárně XP2 a MS Office není ten, že bych si neuměl nainstalovat a nastavit Linux.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: pepino1

To ventil : Máš naprosto můj souhlas. Veškeré bankovní operace, pokud jsou přes webové rozhraní provozujem v linuxu bez problémů.

To skupko : Správně řečeno. Je potřeba tlačit na výrobce software, aby si uvědomili, že nejen windowsem živ je člověk.

Víš, co se stane tomu, kdo moc tlačí ?

Trvat na standardech je dobrá věc, ale chce to správné místo, nejde říct \"TAK A TEĎ SE VŠICHNI PROBERTE A ZAČNĚTE DĚLAT SVOJÍ PRÁCI POŘÁDNĚ\"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro uplnost dodam, ze MS oficialne nebude podporovat v Office 2007 ODF format, ale sponzoruje open-source projekt, ktery do Office 2007 dodelava plug-in, ktery bude zdarma. Z toho plyne, ze staci do O2007 doinstalovat ODF plug-in a bude mozno otevirat/upravovat/ukladat dokumenty v ODF.

Samozrejme, Office 2007 stoji na novem XML formatu, jeho dokumentace a specifikace je asi 2x delsi nez u ODF (protoze toho umi vic) a samozrejme uzivatele ODF z aplikaci nevymacknou vsechno, co by mohli, pokud by pouzivali nativni format (tedy vymacknou, ale neulozi vsechno).

Z vyse uvedeneho mam za to, ze MS neprimo podporuje ODF, protoze je to certifikovany format, ale zaroven propaguje svuj, ktery ted ceka na certifikaci. Rozhodne se neda rict, ze by se MS choval tak dogmaticky, jako drive .. :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DD

Jen pro uplnost dodam, ze MS oficialne nebude podporovat v Office 2007 ODF format, ale sponzoruje open-source projekt, ktery do Office 2007 dodelava plug-in, ktery bude zdarma. Z toho plyne, ze staci do O2007 doinstalovat ODF plug-in a bude mozno otevirat/upravovat/ukladat dokumenty v ODF.

Samozrejme, Office 2007 stoji na novem XML formatu, jeho dokumentace a specifikace je asi 2x delsi nez u ODF (protoze toho umi vic) a samozrejme uzivatele ODF z aplikaci nevymacknou vsechno, co by mohli, pokud by pouzivali nativni format (tedy vymacknou, ale neulozi vsechno).

Z vyse uvedeneho mam za to, ze MS neprimo podporuje ODF, protoze je to certifikovany format, ale zaroven propaguje svuj, ktery ted ceka na certifikaci. Rozhodne se neda rict, ze by se MS choval tak dogmaticky, jako drive .. :).

Jo tuhle verzi sem slyšel a taky sem viděl jak dlouho MS dělal na XML formátu. Proč v praxi rozlišovat, jestli jde o tabulku, multimediální obsah, nebo text... docela dobrej pokus. Tedy alespoň pokud mohu posoudit.

Co mi na Office vadí asi nejvíc je absence nějaké ořezané verze za ár korun, protože Works takové požadavky rozhodně nesplňuje. Prostě Lite verze na doma, nebo nenáročnou kancelář, kde nejsou potřeba nějaké super funkce, ale Full Compatibility za Low Price.

Obávám se v téhle souvyslosti, že pro XML bude největší překážkou právě výměna dat se stávajícími verzemi Office.

Pokud bude někdo ukládat automaticky do XML a většině lidí bude muset exportovat do starších verzí Office formátů.

Víš něco o doplňku pro Office XP a 2003 na XML ? Protože bez něj je to dost špatný. Zajímavej krok by byl VUP z těchhle verzí na 2007 za rozumnou cenu, ale to zas MS neudělá. Taky technická podpora a všechno by se zjednodušilo. Vlbec mám dojem, že kromě Outlook2003, kterej je narozdíl od toho XP použitelnej se v posledních verzích Office nevyskytlo tolik rozdílů, aby byl někdo ochotnej si jen tak pořídit novou verzi.

Pokud mám třeba Multilicenci na 25 Office XP vůbec nic mě netlačilo do Upgrade a ani 2007 asi nebude vyjímka. Jediné o čem zákazníci přemejšleli byl Sharepoint a z toho důvodu přejít na 2003, ale zas kromě nákupu s novym serverem je to nesmyslně drahá věc.

Těžko soudit podle informací z Českého trhu, možná máš lepší přehled :myslim lidi nekupujou co potřebujou, ale co se jim řekne, že nutně musej mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Ventil: Chtěl jsem jen doplnit, že psát podle W3C není v žádném případě jistota výhry. Díky vývojářům prohlížečů, kteří se nedokázali shodnout, jak budou chápány standardy zápisu dle W3C se stejně weby chovají v každém prohlížeči jinak. Tím nemluvím jen o vzhledu aplikace nebo stránek. To je myslím důvodem, proč web developeři tyto standardy často obcházejí a nedodržují. V podstatě, a ani nebudu moc přehánět, se jedná o vývoj 3 aplikací za cenu jedné, neboť čas pro odladění pro 3 nejrozšířenější prohlížeče je dost zásadní. Pokud tento čas zahrnete do kalkulace ceny při dohadování nákladů na vývoj aplikace s klientem, stáváte se okamžitě konkurence neschopnou firmou co se ceny týká. A to je druhá stránka věci. Lidi v české republice nejsou ochotni za tyto služby spojené s vývojem aplikací platit. Mají pocit, že to je něco, co se dá někde na NETu ukrást. Je to prostě dané naší mentalitou. Proto jsou tu ceny za vývoj takové jaké jsou, většina vývojářů pracuje v nelegálním vývojovém prostředí a díky tomu jsme pro západ velmi velmi levná pracovní síla v této oblasti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: destiny

2 Ventil: Chtěl jsem jen doplnit, že psát podle W3C není v žádném případě jistota výhry. Díky vývojářům prohlížečů, kteří se nedokázali shodnout, jak budou chápány standardy zápisu dle W3C se stejně weby chovají v každém prohlížeči jinak. Tím nemluvím jen o vzhledu aplikace nebo stránek. To je myslím důvodem, proč web developeři tyto standardy často obcházejí a nedodržují. V podstatě, a ani nebudu moc přehánět, se jedná o vývoj 3 aplikací za cenu jedné, neboť čas pro odladění pro 3 nejrozšířenější prohlížeče je dost zásadní. Pokud tento čas zahrnete do kalkulace ceny při dohadování nákladů na vývoj aplikace s klientem, stáváte se okamžitě konkurence neschopnou firmou co se ceny týká. A to je druhá stránka věci. Lidi v české republice nejsou ochotni za tyto služby spojené s vývojem aplikací platit. Mají pocit, že to je něco, co se dá někde na NETu ukrást. Je to prostě dané naší mentalitou. Proto jsou tu ceny za vývoj takové jaké jsou, většina vývojářů pracuje v nelegálním vývojovém prostředí a díky tomu jsme pro západ velmi velmi levná pracovní síla v této oblasti.

AMEN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...