Jump to content
Sign in to follow this  
Ráďa

platba pokuty

Recommended Posts

Minulý týden mě švestky nachytali při překročení rychlosti:grr.Dostal jsem pokutu 1 000,-Kč.Na místě jsem nezaplatil,ale převzal jsem složenku.Je na ní jenom adresa příjemce a číslo účtu.Protože se mi vypisovat složenku nechce,chtěl bych to poslat převodem,ale nevím,jestli to jde.Nemá s tím někdo zkušenost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak to vlastně bylo?

Podepsal jsi protokol a tím uznal svou vinu, nebo jsi vyjádřil nesouhlas?

V prvním případě po Tobě možná budou požadovat něco, co je normálně považováno za lichvu (tj. pokud jsi to poslal na správné číslo účtu, avšak neuvedl jsi správné předčíslí, vymastí Ti penále, kterému se budeš moci bránit leda tak u Ústavního soudu nebo někde ve Štrasburku).

V druhém případě je to jednoduché. Platbu takto uhrazenou by měla podle mého skromného právního názoru považovat protistrana (tj. místně příslušný Úřad) toliko za zálohu, a to až do projednání (domnělého) přestupku na onom Úřadě.

Dál nevím - následuje totiž možnost odvolání na krajský úřad (což jsou taky úředníci jako polena) a až při nesouhlasu s jejich stanoviskem na příslušný soud (což jsou zase často komunisti jako polena)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Luboši, zase to tolik nedramatizuj. Ráďův přestupek nejde ke správnímu řízení a tím, že na místě uznal vinu je vyřešen. Teď už jen zaplatit (klidně z účtu, posílat to složenkou je zbytečné). Jediná možnost obrany je \"dovolání\".

Share this post


Link to post
Share on other sites

muzes prevodem vse vyplnis jako mas na slozence ale jestli to byli statni tak klidne pockej

par mesicu a oni ti bez penale poslou vyzvu kde to bude jasne videt co je variablini co konstatni a co cislo uctu to je obrovska vyhoda proti tem mestskejm smejdum ktery hned posilaj exekutora s 20 ti nasobkem pokuty:roll

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jen mi nebylo jasné, jestli to Ráďa \"podepsal\", či nikoliv.

\"Dovolání\" je iluze - musel by prokazovat, že byl pod tkalem nepředvídatelných okolností (= smrt v rodině, náhlý porod etc.), takže nic pro něj.

Když ale zaplatí z účtu s tím, že tam napíše předčíslí, které platí jen pro složenku (občas jsem se takhle sekl při placení daní), může se mu stát, že ty peníze budou \"jako\" ležet někde jinde, zatímco mu bude nabíhat penále ve výši až 75% p.a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×