Jump to content

Lorige a Peugeot Sport se spojily a vytvořily exkluzivní hodinky


Béďa
 Share

Recommended Posts

Lorige a Peugeot Sport se spojily a vytvořily exkluzivní hodinky

V době, kdy se značka připravuje na velkolepý návrat do světa vytrvalostních závodů, vzniklo nové partnerství. Společnost Lorige a divize Peugeot Sport se rozhodly společně vyrobit speciální řadu hodinek s názvem BL-Endurance „Hyperblack“.

Poté, co organizace Automobile Club de l'Ouest oznámila v roce 2020 vznik nové elitní třídy ve vytrvalostních závodech, mnoho výrobců včetně značky Peugeot ohlásilo návrat. Trojnásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans (1992, 1993, 2009) způsobil senzaci oznámením svého prototypu hybridního vozu Peugeot 9X8 Hypercar. S touto novou kategorií, která je jednoznačně zaměřena na širší publikum, a jejíž linie připomínají charakteristický design značky, se Peugeot opět dostává do centra pozornosti, stejně jako tomu bylo v roce 1990 se speciálem Peugeot 905 a v roce 2006 s Peugeotem 908.

 

Vývojová fáze

Stejně jako BL-Endurance, první hodinky značky Lorige, které si vyžádaly více než dva roky vývoje včetně testovacích fází pro ověření spolehlivosti kalibru LOR-PR01 a materiálu „carbon/carbon“, i Peugeot 9X8 zahájil na začátku zimy testovací fázi vývoje, která má trvat několik měsíců, aby si „šelma nabrousila drápy“ na nadcházející závodní sezónu.

Značka Lorige je známá tím, že vyrábí pouzdra hodinek z reálných brzd vozů. Většinou se používají brzdy, které zažily náročné podmínky závodů, nicméně hodinky BL-Endurance „Hyperblack“ vzniknou z brzdových destiček z prvních testovacích jízd vozu Peugeot Hypercar. To znamená, že majitelé hodinek značky Lorige mohou již nyní vlastnit součástku vozu Peugeot 9X8, která byla testována při vývoji tohoto mimořádného závodního speciálu ještě předtím, než nastoupí do své první soutěže.

Olivier Jansonnie, technický ředitel Peugeot Sport: „Koncepce značky Lorige nás okamžitě oslovila, protože naše technologické světy jsou si podobné a vyžadují extrémní pečlivost. Motoristický sport musí jít příkladem a být zodpovědnější. Stejně tak my jsme velmi nadšeni myšlenkou vdechnout dílům vozu Peugeot 9X8 nový život. Je to v mnoha ohledech velmi pozitivní, a pokud se díky tomu navíc spojí inovativní koncept s krásou a kvalitou hodinek Lorige, dává toto partnerství dokonalý smysl.“

 

Soukolí se dává do pohybu

BL-Endurance „Hyperblack“ prochází stejně jako nový Peugeot Sport Hypercar prvními zkouškami. Tradičně probíhá vývoj závodního vozu bez jakýchkoli vnějších designových prvků, takže lze sledovat karbonové křivky karoserie. Totéž platí pro hodinky BL-Endurance „Hyperblack“, které mají díly ze surového karbonu a titanu s povrchovou DLC vrstvou černé barvy, což jim dodává čistý, funkční a agresivní vzhled. Všechny součásti hodinek, od lunety z titanu třídy 5 až po na míru vyrobené vnější šrouby, byly otryskány a získaly černý povrch, aby bylo dosaženo požadovaného monochromatického efektu. Černý motiv je v souladu s vizuální identitou Peugeot Sport doplněn o prvky v odstínu Kryptonite a šedá Selenium. Tyto barvy dokonale ladí s celkovým vzhledem. Výsledkem je originální, hodnotný a vkusný módní doplněk.

Emeric Paraud, CEO značky Lorige: „Toto high-tech partnerství je pro nás ztělesněním samotné podstaty značky Lorige. Chtěli jsme, aby řada „Hyperblack“ byla extrémní od konceptu až po výsledný výrobek, a myslím, že se to podařilo a že hodinky odrážejí eleganci takové šelmy, jakou je závodní vůz 9X8. Spolupráce s divizí Peugeot Sport je mnohem víc než jen inspirace. Je to skutečně závodní vytrvalostní hodinářská práce.“

 

Původ materiálu

Na levé straně pouzdra naleznete důkaz původu karbonového pouzdra, které bylo vyrobeno z brzd vozu Peugeot 9X8 a připomíná, že předtím, než ozdobí zápěstí svého hrdého nositele, bylo vystaveno neúprosnému testu pilota vozu Hypercar, který jej prověřil na maximum jeho možností. Tyto brzdy, přesněji řečeno brzdové destičky, mistři firmy Lorige s největší pečlivostí rozebrali a se všemi informacemi potřebnými pro následnou kontrolu materiálu pak prošly odbornýma rukama, které z nich vytvarovaly pouzdra hodinek BL-Endurance „Hyperblack“.

 

Pohyb

Ve spodní části číselníku je jasně viditelný údaj o stavu nabití a název hodinek, které připomínají, že se zrodily z vytrvalostních závodů. Hodinky BL-Endurance se díky perifernímu rotoru automaticky dobíjejí. Téměř všechny součásti hodinek BL-Endurance „Hyperblack“ od můstku až po ručičky mají černou povrchovou úpravu PVD, což byla pro hodináře Lorige nová výzva, stejně jako velmi přísný výběr barevných komponentů, jejichž montáž vyžaduje naprosto dokonalou pečlivost.

 

100% Swiss Made

Aby byl jejich konečný výrobek zcela perfektní, obrátili se jeho tvůrci na kolébku hodinářství a rozhodli se vyrábět všechny součásti právě tam. Pro vývoj strojku oslovili jednoho z nejlepších výrobců ve švýcarském kantonu Jura, aby navrhl exkluzivní kalibr Lorige, což je při tvorbě nového modelu vzácný jev. Každá součástka kalibru LOR-PR03 se vyrábí ve Švýcarsku a montáž a seřízení provádějí výhradně ručně vysoce kvalifikovaní mistři, kteří pracují podle nejlepší švýcarské hodinářské tradice. Volba 100% Swiss Made je pro Lorige zárukou špičkové kvality.

 

Výkon a emoce

Hodinky BL-Endurance, pečlivě navržené až po ten nejmenší detail, jsou jednoznačně hodinkami pro znalce a příznivce motoristického sportu. Idea okruhových závodů je totiž vepsána v samotném materiálu pouzdra hodinek.

Clément Etienvre, generální ředite Lorige: „Srdcem a duší značky Lorige jsou pro nás příběhy a emoce, které můžeme předávat našim zákazníkům prostřednictvím tak výjimečného produktu, jakým jsou hodinky, jejichž výrobě věnovalo tolik lidí část svého života. Vášeň pro motoristický sport ve mně vzbudily už vozy Peugeot 905 a jejich jedinečný zvuk. To, že můžeme Peugeot Sport od začátku doprovázet při návratu k vytrvalostním závodům, je součástí tohoto velkého dobrodružství a odráží pro nás samotnou podstatu značky Lorige.“

BL v názvu hodinek znamená „Brake Late“ a připomíná, že pro vítězství v závodě je technika brzdění stejně rozhodující jako technika akcelerace. Hodinky ztělesňují vzrušení ze závodního výkonu a svou syrovostí připomínají nelítostnou povahu automobilových závodů.

 

HODINKY:

POUZDRO: Pouzdro/ciferník z jednoho kusu, zpracovaný karbon/karbon z brzd testovacího vozu Peugeot 9X8

ROZMĚRY: 51,6 × 43,6 mm

TLOUŠŤKA: 10,5 mm

LUNETA, POZADÍ A ÚCHYTKY ŘEMÍNKU: Titan třídy 5 otryskaný, černá povrchová úprava DLC

KORUNKA: Titan třídy 5 otryskaný, černá povrchová úprava DLC, lak Kryptonite

STROJEK: KALIBR: LOR-PR03, mechanický se samočinným natahováním, periferní rotor, výdrž nabití 45 hodin, 37 kamenů, 28’800 A/h, 294 komponentů

CIFERNÍK: zabudovaný do pouzdra, ručičky a index s černou povrchovou úpravou PVD s bílou technologií Super Luminova. Otryskané arabské číslice s černou povrchovou úpravou PVD

TĚSNOST: 5 atm

ŘEMÍNEK: černý vulkanizovaný kaučuk

PŘEKLÁPĚCÍ SPONA: 2 články z nerezové oceli, spona z otřískaného titanu třídy 5, černá povrchová úprava DLC. Logo Lorige v odstínu Kryptonite. Nastavení 6 mm

FUNKCE: Hodiny, minuty, datum, ukazatel

lorigeblendurancehyperblackface3_4-61dc0573e8f3d (1).jpeg

concept9x8-61dc0528769b0.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...