Jump to content

Zvuk při couvání


Recommended Posts

Zdravím Peugeotaci, mám prosím dotaz, po přehozeni kol z 16 na 17 ( asi to nesouvisí) se mi začlo projevovat při ostřejším couvání ( většinou v plném rejdu) a následném dupnutí na brzdu, takové tlumené bouchnutí( přirovnal bych jako gum.palicí do přední nápravy) 308 t9 2.0hdi automat 6 aisin.

Mohla by to být poloosa, ale je to jen při couvání a zadupnutí brzdy, třmeny? Díky

Link to post
Share on other sites

Co tě vede k ostrému zadupnutí při couvání v plném rejdu? No, napadá mě, že při plném rejdu jsou kola nejblíž k plastovým podběhům, mohou to být milimetry. Když zadupneš, kola prostě zapruží v uložení a mohou se při tom dotknout podběhů. Ten zvuk, co popisuješ by tomu odpovídal. Když se podíváš na auto, které právě prudce dobrzdilo (i rovně) uvidíš, jak se přední kolo po úplném zastavení pružně vrátí směrem dopředu třeba o 1 cm.

Máš ty 17 kola v rozměru podle TP?

Edited by Velickin
Link to post
Share on other sites
Posted (edited)

Vycouvávám z vrat do ulice, projevuje se to i při rovném couvání, při plném rejdu to udělá skoro vždy, dříve na 16 se tak nedělo. Není to zvuk jako o podběhu, ale jako přeskočení-bouchnutí.  17 jsou orig.

Edited by pavelsch
Link to post
Share on other sites

Hmmm, tak to netuším. Já mám 18 kola a občas taky slyším nějaké pazvuky z př. nápravy při pomalé jízdě a změnách směru. Ale bouchnutí ani vůle to nejsou, spíš jako tření gumy silentbloku o kov.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Pokud to dělá i rovně, tak si zkontroluj dotažení kol🤷‍♂️ Jinak široká kola při couvání a velkém rejdu na některých površích bouchají - odvalují se po malém poloměru a tou větší styčnou plochou se po povrchu někdy nedostatečně smýkají a pak si kvůli tomu poposkočí.

Link to post
Share on other sites

 Je to při dupnutí na brzdu, když rychleji couvám. V peugeotu řekli, ať neřeším, že možná přeskakují třmeny. To moc nechápu, když to dělá jen při couvání. 

Link to post
Share on other sites

Jo takhle - tak tohle mně dělá taky. Jestli to jde zezadu nebo zepředu nevím. Taky mám automat, auto je úplně nové, el. parkovací brzda. Předpokládám, že to bude nějaké vymezení vůlí, kde přesně, nevím. Jezdí to normálně, nikde nic nemlátí, jede to rovně - neřešil bych to (nebo alespoň já nebudu:papa).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...