Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

508 2.0HDI Servisní úkony


sheep-master

Recommended Posts

  • O 3 měsíce později...

Zdravím tato informace by se mě teď taky hodila...  VIN:   VF38ERHHADL009210     peugeot 508

Kupoval jsem teď 508 SW r.v. 2013 a v servisce je poslední údaj viz.: Foto... Teď to má nalitano 99tkm, tak bych to chtěl dát na servisní prohlídku  do origo Peugeotu (Kopecký V. M.) vý někdo co všechno budou dělat a na kolik mě to cca vyjde abych poctivě doplnil servisní knížku ? P. S: ty kilometry za volantem a nebo 3 mesice je na výměnu oleje či na co? Díky za info

IMG_20210106_141217.jpg

IMG_20210106_141308.jpg

IMG_20210104_115535.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to u každého auta +- stejné. To co to ukazuje je běžný servis - olej+filtr (filtry). Máš tam (bohužel) nastavený interval 30tis/2roky, což je na "fackupěstísrozeběhem", takže ten servis rovnou udělej a nech si to změnit na 15tis/rok.
Rozvody 10let/180tis a zbytek je taková klasika. Nemrzka cca 5let, brzdovka 2 roky (to stejně málokdo dělá)atd.
Paušál za běžný servis ti musí říct tam, kde si to necháš udělat. Taky bude záležet, co všechno si budeš chtít nechat zkontrolovat. Jestli to máš čerstvě, tak ideálně nechat udělat všechno (olej + všechny filtry, nemrzku, brzdovku) + nějakou základní kontrolu, ať máš nějakou startovací čáru :myslim Jinak ta serviska je stejně "prošvihlá", tak to razítko moc velký smysl mít nebude, ale chápu, že to je pro dobrý pocit ;)

P.S. Jestli V.M. znamená Vysoké Mýto, tak jsem to psal všechno úplně zbytečně :aut  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak filtry to je jasný... S těma intervalama, taktéž vím... Mám ještě peugeota 1.4HDi 206SW a tam sem taky poctivě měnil po 15tkm a o citrónu s 1.6HDi se úbec nebavím, tam je to nutnost 😉

Okey když teda pominu, že olej by se teda měnit ještě nemusel (ale kdo mi to zaručí že) tak jen filtry, ta brzdovka a jinak by tam mělo vše být ok? Na rozvody je teda ještě čas, a co třeba vodní pumpa atd., to je ale taky ještě brzo při 100tkm a 7 letech že? Díky 

P.S.: než sem odepsal, tak koukám že si ještě něco připsal... Vím že se měla dělat už dávno... Ale co už chci mít auto v cajku, jak říkáš... 😉 co myslíš tím Vysokým Mýtem? 😄 ano je to Mýto no... 

Upraveno uživatelem TEUSE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to nakonec dal známému tady u nás do servisu, tak aspoň vím, že to snad neojebe :D 

Takže bude měnit při 100tkm:

1) Kabinový filtr

2) vzduchový filtr

3) olejový filtr  +  olej 

4) brzdovou kapalinu

5) palivový filtr

Jest tak dostačující? 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TEUSE napsal:

To sem mu psal jestli bude dělat tu nemrznoučku taky právě, ale ještě nenapsal... v převodovce měnit nebude jen brzdovku...

aspoň zkontrolovat, KOLIK oleje v převodovce je :myslim

v nejhorším vyměníš převodovku, není problém sehnat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodní pumpa se mění s rozvody. Nevím, proč čekat na originál filtr, ostatní budeš mít také originál? :myslim  Stačí dát Purflux, Mann, UFI apod., kterých se všude válí mraky a je to vyřešené :roll 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...