Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

FAP problém 307 2.0HDI 100kw


marcel307

Recommended Posts

Ahojte,

chcem Vás na úvod pozdraviť, som tu nový. Potreboval by som poradiť ohľadom auta.

Jedná sa o 307 2.0 HDI 100kw RHR, 252000km. Nad 3tis.otáčok slabý ťah, 4ka a 5ka sa dá akotak roztiahnuť aj cez 3tis, no po zaradení 6ky už žiadne zrýchlenie.

Poruchová hláška žiadna. Avšak zistené, že nádržka na aditiváciu pre FAP je prázdna, držiaky odhnité, akoby už dávno nefunkčná. Auto mám od 2014 roku(160000km), nižší výkon pri vyšších otáčkach registrujem už dlhšie, píšem až teraz, som z okolia KE. Vie niekto pomôcť, ideálne na východe? Pravdepodobne by som išiel do FAP off, EGR off

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to FAPem - tak je to může být na jeho výměnu - pokud není aditivum tak regenerace dobře neprobíhá (chybí katalytický prvek ke spalování) a FAP se stále plní, navíc vzhledem k systému s aditivem se FAP plní i tak a má svou omezenou životnost a jednou za čas je třeba ho vyměnit. S čistěním mám špatnou zlkušenost takže ji nedoporučuji, ale to je na tvém rozhodnutí.

každopádně bez demontáže a kontroly nic nezjistíš. Divné je, že to nehlásí žádné chyby - ani hladinu aditiva ani FAP - takže kdo ví kdo se v tom vrtal.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to dost pravdepodobne, to iste mi hovoril moj mechanik. Problem je ze tu v okoli TV nepoznam sikovneho elektrikara ktory by mi urobil poriadnu diagnostiku. Inac auto mam od 2014, a vtedy na nom bolo 162t km. Pokial v nom bolo nieco robene tak jedine predtym než som ho kúpil.

Asi 2 mesiace dozadu som mal hlášku "depolution system faulty", bez nudzáku. Na diagnostike(základnej) ukázalo P1457(prepichnutý fap alebo rozdielne hodnoty tlaku nesprávne) a P0472(signál tlak.relé). Po demontazi FAPu(chceli sme ho meniť) sa skontrolovali hadice a jedna z nich bola prepalena a bol na nej nejaký snímač, už si nepamätám ktorý. Po výmene hadice doteraz bez poruchových hlášok ale výkonovo sa nič nezmenilo, nad 3tis.otáčok bieda.

Na tú prázdnu nádobku s aditívom sa prišlo náhodou keď sa minulý týždeň menili lanká ručnej brzdy.

Upraveno uživatelem marcel307
nesprávne informácie, zabudol som niečo doplniť čo by mohlo súvisieť s problematikou
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jen můj názor - osobně bych FAP-off v dnešní době nedělal, tlak na ekologii a podrobnost kontrol se stále zvyšuje - v zahraničí bych to už vůbec nepokoušel tak je to na sebrání i rodného listu 😱

u diskuzí sleduji i čas příspěvků - co prošlo před několika roky nemusí projít dnes

a po pravdě řečeno - ten FAP má smysl a ty karcinogenní částice bez FAPu dýcháš i Ty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...