kupák Posted April 9, 2019 Posted April 9, 2019 Zdravím, na autě (406 coupé 3.0 V6) se ozývá docela silné vrzání při sešlápnutí spojkového pedálu. Jde to od spojky. Začne to vrzat i při lehkém doteku. Někdy mám pocit, že i cítím trochu odpor v pedálu, takové droboučké poskakování. Mně to vrzání připomíná zvuk jak když jde guma po nějakém železe. Někdy to třeba nevrže vůbec, ale většinou jo. Netušíte někdo, jestli je to ve spojce nebo to může být na válci? Spojka je celkem nedávno dělaná. Dík Hledal jsem podobné téma, ale nenašel jsem to řešené na stejném typu auta. Quote
longstarr Posted April 9, 2019 Posted April 9, 2019 Ahoj. Delalo mi to na P405. Kdyz jsem menil spojku, malo jsem namazal lozisko, co chodi po hrideli... Nevim, jestli tam je servisni otvor, kudy bys mohl tu hridel a packy na lozisku promazat, ale trochu vazeliny by melo pomoct. U me to fungovalo. Quote
kupák Posted April 17, 2019 Author Posted April 17, 2019 Tak závada odstraněna. Vrzala páka vypínání spojky v těch silonových (nebo jakých) futrech, ve kterých je uložena. Namazáno a nevrže. Takže uvidíme, zda to vydrží, ale snad jo.... V Zábřehu u Nečasů v servisu přesně a napoprvé označili původ vrzání a poradili si s ním, takže na jedničku. Jako ostatně vždy.... Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.