kajarita Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Dobrý den,poradí mi prosím někdo u modelu peugeot 307 sw 2,0hdi 100kw r.v.2006 nelze mi vypnout topení na straně řidiče nejde mi tam studený vzduch jen teplý ,u spolujezdce topí chladí normálně.Čím by to mohlo být nějaká klapka či ventil který tu stranu neuzavírá? Quote
jarokare Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Jsou ulámaný zoubky na ozubených kolečkách klapky směšování , prodává se opravná sada (6450XZ) asi za pětikilo na obě strany Quote
kajarita Posted March 20, 2019 Author Posted March 20, 2019 jednu klapku jsem viděl ze strany spolujezdce v podstatě za radiem a ta funguje tu druhou od řidiče jsem ještě nenašel tak jestli mi můžete poradit kde přesně ji najít.Jsem si myslel že se se uzavírá přívod vody do tělesa topení ,ještě mě napadlo že to může být klidně jen špatný kontakt asi u klapky musím ji tedy najít vyzkoušet,proměřit. Do zimy to fungovalo normálně. Quote
jarokare Posted March 20, 2019 Posted March 20, 2019 Ventil na přívodu vody do topení se používal snad naposledy u Š120 a žigula , tady je to řešený klapkou studenej - teplej vzduch , přes radiátor jde teplá voda furt . Servo na klapce u řidiče je přesně na tom samým místě jako u spolujezdce , akorát je hůř přístupný . Ve špatným kontaktu chybu nehledej , tohle je běžná závada u FL 307 . Jestli chceš , můžem se domluvit a ty kolečka ti vyměním , ale musel bys přijet do Byšic (z Prahe to není daleko) P.S. pořád tedy předpokládám , že máš dvouzónovou automatickou klimu ... Quote
kajarita Posted March 20, 2019 Author Posted March 20, 2019 ještě na to jednou mrknu jestli bych se do toho pustil nebo ne jak dlouho ta výměna zhruba trvá a co bych platil?Dojet by případně nebyl problem a ano má to tu automatickou dvouzonovou klimu Quote
Zdeněk 82 Posted March 31, 2019 Posted March 31, 2019 Dobrý den. Můžete mi sem hodit nejaky odkaz na tu opravnou sadu klima? Mam úplně stejný problém s tema okousanyma kolecky. A mozna i na nový ventilator. Ten můj píská. Mooooc diky. 307sw 2.0 hdi 100kw rv 2005 po faceliftu dvouzonova autoklima. Quote
Fruktis Posted April 1, 2019 Posted April 1, 2019 @jarokare můžu se zeptat...Je potřeba u toho demontovat prostředek tunelu..Nebo je na to fígl jak se k tomu motorku dostat? Quote
jarokare Posted April 1, 2019 Posted April 1, 2019 Prostředek tunelu nee , jenom plasty pod volantem a u nohou řidiče a na druhý straně schránku spolujezdce a boční plast u nohou . Pak je to u spolujezdce v pohodě přístupný a u řidiče je to trochu horší , ale jde to . Fruktis 1 Quote
Fruktis Posted April 1, 2019 Posted April 1, 2019 (edited) @jarokare ok díky...čeká mě to taky..topí mi to na max.. Opraveno...hurá nebudu se smazit...U řidiče je k tomu přístup jak k penězům... A návod ve fr...Návod na opravu Edited April 6, 2019 by Fruktis Doplneni Quote
jozeff13 Posted July 31, 2019 Posted July 31, 2019 ahojte.tiež mi ide ľavá normálne a z pravej strany iba horúci vzduch.sú tam 3 servomotorčeky,v ktorom mám hľadať chybu? ďakujem. Quote
307rg Posted July 31, 2019 Posted July 31, 2019 Ten prvý zhora je klapka vnútorného okruhu, tú nerieš. Ostávajú dolné dva. To je fakt taký problém to odpozorovať, ktorý z nich štrajkuje? Veď po odmontovaní krytov je krásne vidno, ako ten motor funguje/nefunguje., resp. skôr jeho mechanika/ozubenie. Quote
jarokare Posted July 31, 2019 Posted July 31, 2019 Je to ten spodní , ale jestli máš tu opravnou sadu , tak vyměň i ten unašeč u prostřední klapky , jinak to budeš dělat časem znovu , přestane to rozdělovat vzduch 307rg 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.