zbrojnoš Odesláno 15. únor 2006 Odesláno 15. únor 2006 Poraďte mi: dá se jinak poznat motor 16V od 8V než jen podle ventilů? Citovat
zbrojnoš Odesláno 15. únor 2006 Autor Odesláno 15. únor 2006 no právě, to jsem nechtěl. Jestli nějaký číslování nebo tak. Citovat
zbrojnoš Odesláno 15. únor 2006 Autor Odesláno 15. únor 2006 Původně zaslal: komisar 16 V bývá většinou na víku napsané a co když se vzalo víko z jinýho motoru. Mě tedy nezbývá než to víko sundat. Měnil jsem svíčky a právě tam byly svíčky na 8V motor. Citovat
Milhaus65 Odesláno 15. únor 2006 Odesláno 15. únor 2006 Proč sundávat víko, vždy? je to vidět na první pohled po zvednutí kapoty. Hlava motorů 16V je masivnější a tvoří s blokem tvar Y. u 4 válcových motorů kromě 2,2 HDi pohání řemen 2 vačková kola a jejich plastový kryt je do tvaru brýle. Citovat
zbrojnoš Odesláno 15. únor 2006 Autor Odesláno 15. únor 2006 Tak asi mám 16V motor. Na víku je to napsáno a je masivní do \"Y\". Ptám se proto, že se tady psalo (REBIK), že svíčky zn. EYQUEM je na 8V motor a ty jsem tam právě měl a svíčky zn. BOSCH je na motor 16V a ty jsem tam dával. Teď jsem tam zrovna díval a uvědomil jsem si, že označení v PIN ..LFY../ a to mám já/ je pro 16V motor a označení ..LFX.. je pro 8V motor. Takže jsem se sam dopracoval k výsledku. I k tomu tato diskus e slouží, ne? Citovat
Ferry Odesláno 15. únor 2006 Odesláno 15. únor 2006 Původně zaslal: zbrojnoš Tak asi mám 16V motor. Na víku je to napsáno a je masivní do \"Y\". Ptám se proto, že se tady psalo (REBIK), že svíčky zn. EYQUEM je na 8V motor a ty jsem tam právě měl a svíčky zn. BOSCH je na motor 16V a ty jsem tam dával. Teď jsem tam zrovna díval a uvědomil jsem si, že označení v PIN ..LFY../ a to mám já/ je pro 16V motor a označení ..LFX.. je pro 8V motor. Takže jsem se sam dopracoval k výsledku. I k tomu tato diskus e slouží, ne? A kdyz ti napisu ze v anglickym servisnim manualu pro 406 jsou pro vsechny benzinovy motory (1.6, 1.8 a 1.8 16V) napsany svicky Champion RC10YCC tak z toho budes jelen co Citovat
zbrojnoš Odesláno 15. únor 2006 Autor Odesláno 15. únor 2006 Ferry: ještě, že anglicky neumím. Citovat
Ferry Odesláno 15. únor 2006 Odesláno 15. únor 2006 Původně zaslal: zbrojnoš Ferry: ještě, že anglicky neumím. Ale jinak katalog nahradnich dilu rika, ze jak pro 1.6, tak pro 1.8 8V tak i 1.8 16V a stejne tak pro 2.0 jsou stejny svicky a to EYQUEM RFC 42LZ2E nebo BOSCH FR8LDC Takze ten kdo ti rikal to co jsi citoval tak nemel pravdu Citovat
zbrojnoš Odesláno 15. únor 2006 Autor Odesláno 15. únor 2006 prodejce, který mi prodal svíčky na moje auto podle katalogu mi objednal BOSCH SUPER plus +8 FR 7 DC+ za 40 Kč. Dal jsem tam a zatím dobrý. Ještě pak musím změřit spotřebu. Citovat
Ferry Odesláno 16. únor 2006 Odesláno 16. únor 2006 tyhle oznaceni svicek jsou z peugeot katalogu nahradnich dilu Citovat
Crack Odesláno 16. únor 2006 Odesláno 16. únor 2006 dá se to poznat podle teplotního čidla...u pantáta sme to takhle rozeznávali na xantii,jedno má čidlo na hlavě z boku a jedno už nevím kde,tak to sem asi moic nepomoh:roll....ale tuším že 16V má čidlo na hlavě když se před to postavíš tak napravo na boku hlavy:myslim Citovat
rimmer Odesláno 17. únor 2006 Odesláno 17. únor 2006 no tatova stara 405 SRi mela na viku psano velkym 16V taky jela jak das [upravil dne 17/2/06 rimmer] Citovat
voštík Odesláno 17. únor 2006 Odesláno 17. únor 2006 to ale bylo asi proto, ze to byla nejake prebastlirna z SRicka (standartne 8V) na Micko proto jela jako das. jinak 1,9 8V ve 405ce, neni zadnej zazrak... To viko s 16V bys na 8V tezko nabastlil chtelo by to trosku pritesat a pribrousit leda Citovat
rimmer Odesláno 17. únor 2006 Odesláno 17. únor 2006 Původně zaslal: voštík to ale bylo asi proto, ze to byla nejake prebastlirna z SRicka (standartne 8V) na Micko proto jela jako das. jinak 1,9 8V ve 405ce, neni zadnej zazrak... To viko s 16V bys na 8V tezko nabastlil chtelo by to trosku pritesat a pribrousit leda ee...nebyl..byl to 16V 4bod 1.9 SRi 93kW - 125k....kastle - spoilery jako Mi, motor zrejme stejny jako Mi, ale uskrcena verze na 93kW ... delaly se pouze ve starsim modelu..prej... [upravil dne 17/2/06 rimmer] Citovat
voštík Odesláno 18. únor 2006 Odesláno 18. únor 2006 Jo tak to je jina, ale o tehle verzi jsem teda ve svem Peugeotim zivote neslysel Jen jestli to nebyl jen papirovej bastl na jinak originalni micko. Oni i na tech uradech obcas vykouzlili zajimave veci... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.