Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.7 HDi. Rozdíl hodnot průtoku vzduchu ?


Agrafik

Recommended Posts

Ahoj,

potřebuji poradit, vysvětlit. Při jízdě mi vyskočila hláška závada emisního systému bez vlivu na výkon apod. Před tím občasné škubnutí při ustálené jízdě, nebo po ubrání plynu. Na diagnostice závada Nízká hodnota nasávaného vzduchu přední řada válců.  Na DIA ukazují zadní / přední chvíli +- stejné hodnoty 517/533 , ale občas ulítnou např. na 752/12 , 577/651 ,382/55 , jsou to hodnoty při volnoběhu i ve vyšších otáčkách. Průtokoměry jsem mezi sebou přehodil a hodnoty pořád stejné. Taky jsem prohodil zapojení průtokoměrů do ŘJ. A taky beze změn, akorát se hodnoty na DIA prohodily. Průtokoměry jsou podle mě OK a vodiče do ECU taky. (Měl jsem v motoru na návštěvě kuny :bacha). Jediné co mě napadá je vliv něčeho od průtokoměru dál. Může mít na takové velké rozdíly v hodnotách něco s EGR? Případně co dalšího?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj, třeba to někomu pomůže. Příčinou nesprávných hodnot váh vzduchu u mě byl EGR, což se ze začátku neprojevilo chybou EGR. Závady EGR se objevily až o hodně později, konečně i se záznamem v deníku závad. Oklepávání EGR nebylo po vypnutí motoru skoro slyšet, tak stejně to bylo i při zkoušce EGR přes diagnostiku. Neměl jsem čas se tím zabývat, tak jsem EGR odpojil a nějaký čas normálně jezdil. Po nějaké době jsem je zpět zapojil a po pár startech zhasla i kontrolka motoru a auto jezdilo dále, i když s občasným škubnutím při konstantní rychlosti. Takto to vydrželo pár měsícú a opět stejná hláška chyba emisního..., takže tentokrát jsem byl připravený provést výměnu EGR (rúzné závady obou EGR), abych měl pokoj. Ještě předtím jsem zkontroloval rozdělovací komoru sání, kde jsou přivedeny i výstupy z EGR ,ale očekávané velké zanesení karbonem tam nebylo - spíš povlak(na netu jsou fotky, kdy tam je i více než 5mm karbonu). To mě přivedlo k tomu, ještě zkusit nějaký čistič, nejdřívě mě napadlo použít sprejový čistič, který se aplikuje stříkáním do sání, ale to mě odradilo, když jsem viděl videa na netu. Nakonec jsem koupil BG245 ,nalil ho do nádrže a doplnil naftou bez BIO na celkový obsah cca 50l. Nečekal jsem žádné zázraky, ale ono to asi nějak funguje, protože po cca průběžně najetými 400km kontrolka zhasla a oklepávání EGR bylo značně hlasitější a "kovovější". Záškuby zmizely taky. Po této zkušenosti budu tuto "čištění" ještě opakovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...